Munkanélküli segély Németországban

Több
12 éve 9 hónapja #5053 Írta: Hajni
Hajni válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves Szilvia!
Te írtad,hogy a németeknél feltétlen jelentkezzem be,ezért kérdeztem,hogy hová kell bejelentkeznem,és bocsi,hogy ilyen kesze-kuszán írtam.A lényeg az,hogy okosabb leszek majd,ha a munkanélkülibe bejelentkezem,legalább is remélem hogy kapok valami használható infót.Az iskolával kapcsolatban,most szedem össze a papírokat a támogatásra,bár én azt a tájékoztatást kaptam,hogy ha megkapom a támogatást,akkor térítésmentes lesz,de majd meglátjuk.Tényleg új vagyok itt,olvasgatom a témákat,de nem mindíg sikerül megtalálni azt amire kíváncsi vagyok,de azért próbálkozom.Köszönöm hogy időt szakítottál rám,ha visszajöttünk,és ha egy kicsit többet tudok erről a munkanélküli segélyről,jelentkezni fogok,ha nem gond,mert lehet hogy kelleni fog a segítséged pár dologban.
Köszönöm
üdv Hajni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5065 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia Hajni!

Én a sulis témádhoz szólok hozzá.
Én már csinálom a VHS-s tanfolyamot. Én elmentem a suliba, ahova szerettem volna járni. Ott adtak 2 papírt, amit kitöltöttünk. Mellé csatoltuk a lakcímbejelentő papír fénymásolatát és a férjem kereseti kimutatásának fénymásolatát.)
Ezt el kellett küldenem a Müncheni Bundesamthoz.
Bundesamt für Migration und Flüchtlinge
Boschetsriederstr. 41.
81379 München

Majd 4 hónap várakozás következett. Utána küldtek egy paksaméta papírt, amit ki kellett tölteni + mellékelni még egy csomó iratot.
Utána megkaptam az engedélyt az ingyenességre.
Ahova én járok, az kifejezetten nőknek van és javarészük gyermekes. Így 945 óra (1,5 év). Utána kell vizsgázni. Ilyenre Te is jelentkezhetsz nyugodtan. Nem baj, ha nincs gyermek.
Ha csak a papírt kapod meg, hogy járhatsz, de nem küldenek mellé mást, akkor 1Euro/óra.
Van olyan osztálytársam, akinek az Arbeitsamt fizeti.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5173 Írta: Hajni
Hajni válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves Rita!
Köszönöm,sokat segítettél,igaz hogy én még csak annál a papírnál tartok,amit a bevándorlási hivataltól kell kikérni,és nekem csak a lakcímbejelentőt és a szem.ig. másolatát kellett beküldenem,mert elváltam és akivel itt élek ő nem a férjem.De gondolom majd nekem is kell valami kereseti igazolást küldenem.A VHS októberben indul,ezt az infót kaptuk,és nekem csak a fent említett papírt,és a jelentkezési lapot kell kitöltve beadnom.
Üdv: Hajni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8522 Írta: Andibaba66
Andibaba66 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok,
van valakinek esetleg friss, aktuális info-ja arról, hogy ha ketten megyünk ki (házaspár), de csak egyikünknek van meg az állása, a másiknak még nem tudtunk szerezni állást, akkor neki hogyan és milyen feltételekkel lehet munkanélküli segély intézni, legalább amíg a németet rendesen használni tudja ? (régebben tanulta, és még nem beszéli perfekt )
Milyen hivatalban és milyen papírokkal lehet csinálni valamit ?
előre is köszönjük a segítséget :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8526 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Andibaba66 írta: Sziasztok,
egyikünknek van meg az állása, a másiknak még nem tudtunk szerezni állást, akkor neki hogyan és milyen feltételekkel lehet munkanélküli segély intézni, legalább amíg a németet rendesen használni tudja ? (régebben tanulta, és még nem beszéli perfekt )
Milyen hivatalban és milyen papírokkal lehet csinálni valamit ?
előre is köszönjük a segítséget :)


Arról még nem hallottam, hogy valaki elmegy BÁRMELYIK országba, és ott a semmire kap munkanélküli segélyt - ha ez így menne, akkor mindenki így csinálná, és szerinted melyik országnak lenne ahhoz pénze és kedve, hogy munkanélküli segélyeket fizessen boldog-boldogtalannak ???
Ha otthon munkanélküli, azt lehet transzferálni max. 3 hónapra. Ennyit tudtok tenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8529 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szio

Ha kint vagytok elmentek a munkanélküli hivatalba és bejelentkezel, ott segitenek munkát találni, vagy beiskoláznak németnyelv tanulásra, de azzonnal segélyre ne számits ;) itt háll Istennek nem osztogatják ugy a segélyeket mint otthon, itt ha dolgozol , én ugy tudom fél évet akkor utánna, de csak ha nem tudsz elhelyezkedni akkor valamennyit segélyt adnak, de ezt pontosan nem tudom mennyit.
Gondold el mennyi magyar, lengyel stb. jőn ki munkát keresni és ha azonnal segélyért mennének és kapnának is , ez az ország is ugy járna mint Magyarország. :sick:
Keresni kell egy minijobbos állást , takaritonői vagy konyhaikisegitőit ahol nem várják el a perfekt németet.
Aztán tovább lassan haladni :blush:
Üdv. Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!