Munkanélküli segély Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16188 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

prosperus írta: Tomi!
Hala az egnek es az uj törvenyeknek nem jar neked segely!!
Amugy is most jött egy rendelet aminek mi nagyon örülünk, hogy letiltjak az EU-s "bavandorloknak" a Harz 4-t.
A masik, hogy masok eveket dolgoznak es, ha munkanelküliek lesznek azoknak jar, mert elegendö " munkanelküli biztositast" fizettek be.
Te a 6 honapban fizettel talan 120 Eurot összesen, ebböl mennyit szeretnel kapni havonta?
200 Eurot havonta?
Vicces lenne a hülye nemet allamnak, vagy nem gondolod! :evil:


A biztosítások sosem arról szólnak, hogy az ember annyit kap vissza, amennyit befizetett... A biztosítónak is megvan a maga rizikója...
Így elég vicces megközelítés amit írtál, de gonoszkodásnak jó volt...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16190 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

astarta írta: Így elég vicces megközelítés amit írtál, de gonoszkodásnak jó volt...


Egyetértek. Annális inkább, mert a Prosperus által emlegetett új német intézkedés a magyarokat egyáltalán nem érinti! Az igaz, hogy megvonják mostantól az EU bevándorlóknak feltétel nélkül adható szociális ellátást (Hartz IV-t) . Csak sok újságíró meg politikus azt elfelejtette hozzátenni, hogy ez eddig sem járt a szegény kelet-európai EU országok bevándorlóinak, csak a “régi” EU-s országok polgárainak. Tehát tölünk nem vontak meg semmit, mert nekünk ez eddig sem járt.
Valószinüleg csak az áll a dolog mögött, hogy a németek félnek egy esetleges görög bevándoró hullámtól. Ugyanúgy, ahogy 2004 és 2011 között rettegtek a kelet-európai özöntöl.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, astarta, Juditka, Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16212 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Gondolhatjátok, hogy ilyen idős fejjel az ember nem kalandvágyból vág neki a világnak, hagyja otthon családját és mindent, megszokott életéből, s próbál segíteni szerettein. Nem a nagyobb jövedelem, hanem a kényszer okán. Mint korábban írtam, soha nem szorultam senkire eddigi életemben, 37 év szolgálati idővel és folyamatos 32 éves munkaviszonnyal rendelkeztem, amikor ide jöttem dolgozni, bízva abban, hogy életem még hátralévő aktív kb 7 évét itt dolgozhatom le anélkül, hogy otthon munkanélküli legyek- mert otthon a munkaerő piacon esélyeim nagyon kicsik lettek volna ebben a korban. Én is olvastam arról, hogy a munkanélküli segély odaitélésében szerepet játszik másik EU-s országban végzett munka is. Válaszotokból ezt megerősíteni látom, de még mindíg nem teljesen egyértelmű. Tehát kérdésem ugyanez: ha "esetleg" munkanélküli lennék a 12 hónap itteni munkaviszony letölte előtt, kaphatok-e a német államtól bármilyen ellátást? Köszönettel: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16218 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Tomi írta: Gondolhatjátok, hogy ilyen idős fejjel az ember nem kalandvágyból vág neki a világnak, hagyja otthon családját és mindent, megszokott életéből, s próbál segíteni szerettein. Nem a nagyobb jövedelem, hanem a kényszer okán. Mint korábban írtam, soha nem szorultam senkire eddigi életemben, 37 év szolgálati idővel és folyamatos 32 éves munkaviszonnyal rendelkeztem, amikor ide jöttem dolgozni, bízva abban, hogy életem még hátralévő aktív kb 7 évét itt dolgozhatom le anélkül, hogy otthon munkanélküli legyek- mert otthon a munkaerő piacon esélyeim nagyon kicsik lettek volna ebben a korban. Én is olvastam arról, hogy a munkanélküli segély odaitélésében szerepet játszik másik EU-s országban végzett munka is. Válaszotokból ezt megerősíteni látom, de még mindíg nem teljesen egyértelmű. Tehát kérdésem ugyanez: ha "esetleg" munkanélküli lennék a 12 hónap itteni munkaviszony letölte előtt, kaphatok-e a német államtól bármilyen ellátást? Köszönettel: Tomi

Szia Tomi,
sajnos az én ifoim szerint, mint azt már írtam, nem fogsz kapni (gyakorlatban).
El kell érni a 12 hónapot, akkor mindenre jogosult leszel.
Kitartás!

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #18682 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!!!
Én jelenleg munkanélküli segélyt kapok ,ha valaki ebben a témában is otthon van ide irjatok.
Kérdésem az ,hogy lehet e munkanélküli mellett is dolgozni mert amit kapok az még a minimál bért sem haladja meg!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #18743 Írta: Estilla
Estilla válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

2011. dec.1től dolgozok Bayernban, február közepén felmondtak, mert jött egy cseh feketemunkás, és kaptam munkanélkülisegélyt.

Az számít, mint a németnek: az elmúlt 2 évben legyen minimum 12 hónap munkaviszonyod - akármelyik EU-s országban. Nekem Mo-on volt, csak az utolsó fél évben voltam munkanélküli.
Hogy nem az itteni szük 3 hónap fizetés alapján számolták (60%, minusz 21% nyugdíj-eü átalány), az biztos, hanem gondolom, a magyar 150ezrem alapján is, vagy mit tudom én. Nem érdekelt, mert csak 12 nap volt, és az is csak azért, mert a kocsivizsgáztatás miatt haza kellett mennem, utána máshol dolgoztam tovább.
Nem Hartz IV, hanem normál Arbeitslosengeld I. jár.

Nem szüntetik meg a Hartz IV-t külföldieknek. NEM, hanem csak azt szüntetik meg, hogy az 1. naptól jár. 3 hónap tartózkodáshoz van kötve.

Az sem igaz ha nincs munkád, visszavonják a Freizügigkeitspapirt. Dehogyis vonják vissza. Mint EU-s állampolgárnak ugyanúgy jogod van a német állammal fizetettetni a lakbéred, megélhetésed, mint a németnek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!