Munkanélküli segély Németországban

Több
11 éve 10 hónapja #20158 Írta: woston67
woston67 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok,

26,5 évet dolgoztam M.on 1 munkahelyen. M.on nem igényeltem munkanélküli segélyt. Most itt élek N.o-ban, október óta järok a VHS-be integräciós kurzra, 1ó 1 Euro, még nem dolgozom. Tavaly októberben bejeletkeztem Karlsruheban a munkaügyi központba.
Kérdésem lenne, hogy igényelhetnék-e itt segélyt, ha van mär 26,5 éves munkaviszonyom
M.o-ról, vagy csak az itt ledolgozott idö szämít?

Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20168 Írta: babi35
babi35 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!
Van egy ismerösöm aki 1 évet dolgozott szakácsként bejelentve Németországban.
A kérdésem az lenne hogy jár-e neki kint munkanélküli segély? És 1 év munkaviszony után kb hány hónapig kapná?
Köszönöm.
Mindenkinek sok szerencsét és kitartást kivánok!
Üdv: Gabi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20174 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

woston67 írta: Sziasztok, 26,5 évet dolgoztam M.on 1 munkahelyen. M.on nem igényeltem munkanélküli segélyt. Most itt élek N.o-ban, október óta järok a VHS-be integräciós kurzra, 1ó 1 Euro, még nem dolgozom. Tavaly októberben bejeletkeztem Karlsruheban a munkaügyi központba.
Kérdésem lenne, hogy igényelhetnék-e itt segélyt, ha van mär 26,5 éves munkaviszonyom
M.o-ról, vagy csak az itt ledolgozott idö szämít?Köszönöm

Igényleni igénylehetsz de nem jár munkanelküli segély, mert itt a BRD-ben nem volt munkaviszonyod!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20220 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

DECOTEXT írta:

woston67 írta: Sziasztok, 26,5 évet dolgoztam M.on 1 munkahelyen. M.on nem igényeltem munkanélküli segélyt. Most itt élek N.o-ban, október óta järok a VHS-be integräciós kurzra, 1ó 1 Euro, még nem dolgozom. Tavaly októberben bejeletkeztem Karlsruheban a munkaügyi központba.
Kérdésem lenne, hogy igényelhetnék-e itt segélyt, ha van mär 26,5 éves munkaviszonyom
M.o-ról, vagy csak az itt ledolgozott idö szämít?Köszönöm

Igényleni igénylehetsz de nem jár munkanelküli segély, mert itt a BRD-ben nem volt munkaviszonyod!


szerintem EU-n beluli munka szamit, probald meg, ha mas nem, akkor eliranyitanak valami munkakozvetitohoz..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20231 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

keeek írta: szerintem EU-n beluli munka szamit, probald meg, ha mas nem, akkor eliranyitanak valami munkakozvetitohoz..

Sokan ezt hiszik, de ez nem megy. Képzled el, hogy fél Románia, Lengyelország és fél Bulgária idejönne és "követelné" EU jogon a támogatásokat, s közben semmit nem fizettek itt a nagy lábosba! Szerintem kell német munkaviszony is. Miből fizesse szerinted a német állam ezt? Gondolod, hogy a magyar állam ide küldi az otthon befizetett ősszeget? Na, ne! S mennyit küld? Még arra sincs nekik, amit otthon kell kifizetniük...... Egyébként a nyugdijam is igy lesz. Már meg van írásban, hogy hogyan számolják majd az EU nyugdijat. Minkét ország részarényosan fizeti. Az itteni rész (járulékos éveke) a BRD az otthonit Mo. Csak egy számit be kölcsönösen, a munkába eltöltött év, de a német nem fizet a magyar évekért, csak mint pontszám számit.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20274 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

minimum egy eves bejelentett munkaviszonnyal kell rendelkezned, hogy jogosult legyel Németországban munkanelküli segelyre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!