Munkanélküli segély Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24216 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

ilonafoto2011 írta: Kedves Éva!Köszönöm a gyors választ!MINIjJOB: ezzel a fogalommal nem vagyok egészen tisztában, illetve azt nem tudom, hogy (ezek a részmunkaidősök) kinek alkalmazásában állnak.köszenet mégegyszer!!További szép napot. Ilona

Ez két dolog!
A minijob az 400 eurós fizetést jelent. Bejelentett munkakör, a hátránya, hogy a nyugdijad sem lesz ezzel több, csak mint munkaév számit, meg hát még ha 2-3 helyen is csinálod ennyiből nehéz megélni!

A részmunkaidő pl. 4 vagy 6 órában viszont normális fizetést kapsz csak természetesen arányosan kevesebbet, mint ha teljes munkaidőben dolgoznál! Ez inkább a munkaadónak hátrányos, mert növeli a költségeit! (Lohnnebenkosten)


Nálunk is van néhány ilyen anya, akik 6 órában dolgozik, hogy
otthon a poronttyal is tudjanak foglalkozni! A munkaadónk nem
szereti ezt, mert három ilyen munkakörnél már egy hiányzik!
Egy munkahelynek nem a család az érdeke, hanem a cég!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24217 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Maganhaztartasban vegzett minijobrol info itt:

www.minijob-zentrale.de/nn_10186/DE/3__P...sNav.html?__nnn=true

A minijobbal az a gond, hogy ha egyedulallo vagy es csak ilyened van, magadnak kell az egeszsegbiztositasodat fizetned. A munkaltato is fizet utanad valamit, nekem nem vilagos hogy mit, de nekem azt mondtak hogy ettol fuggetlenul magamnak kell fizetnem az egeszsegbiztositasomat ha csak minijobom van. Ket minijobnak egyszerre nincs ertelme, mert ha EUR 400-nal tobbet keresel osszesen egy honapban, akkor mar nem adomentes a jovedelmed, igy anyagilag nem eri meg.

A minijob arra van kitalalva, hogy adomentes kiegeszito jovedelmet tudjanak szerezni olyanok, akiket nagyreszt eltart valaki - pl. kisgyerekkel otthon levo feleseg, diak, stb.; vagy valaki akinek van egy foallasa. Az ilyen helyzetben levo embereknek altalaban van egeszsegbiztositasuk (pl. felesegnek a ferjen keresztul, illetve akinek van foallasa, azon keresztul). Tehat nem tudsz minijobra tamaszkodni mint fo jovedelem-forrasra, egyreszt mert EUR 400-bol nyilvan nem tudsz megelni, masreszt mert nincs megoldva a biztositasod, nyugdijad.

Ha Nemetorszagban tervezel elni egyedulallokent es legalisan akarsz dolgozni, mindenkeppen erdemes legalabb reszmunkaidos (Teilzeit) munkat keresni mivel ebben az esetben a munkaltato fizet utanad jarulekokat (egeszsegbiztositas, nyugdij). Emellett meg elvallalhatsz egy minijobot ha akarsz, az ebbol szarmazo jovedelem (maximum EUR 400) neked adomentes lesz. (El tudom kepzelni hogy sok munkaltato nem szeret Teilzeit-re felvenni valakit, mert igy fizetni kell az illeto utan mindent, de megsem dolgozik teljes munkaidoben; a minijob valoszinuleg jobban megeri ebben az esetben a munkaltatonak, meg ha a munkavallalonak nem is.)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606, anitaandras

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24287 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!
Tehát ha jól értem....mivel én a férjem után biztosított vagyok, ezért ha vállalok minijobot, akkor azután nem kell adóznom/adóznunk... és nem kell külön biztosítást fizetnem, ...ezáltal a 400 eu az 400eu, nem jön le belőle semmi. Nekem nem jó, mert a nyugdíjalapom nem növekszik.... és szerződés nélkül elvállalni semmit nem szabad..... de természetesen a bejárásomat oda-vissza én állom! ....jól értem? :whistle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24296 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Heditta írta: és szerződés nélkül elvállalni semmit nem szabad..... de természetesen a bejárásomat oda-vissza én állom! ....jól értem?

Mert ki állja szerinted? Te akarsz dolgozni, nem? Kinek az érdeke, hogy kapj bért? Ha azonban pl. egy cég mindenáron akar téged, akkor adnak esetleg szolgálati kocsit! Év végen azonban pár centtel csökkentheted az adóalapodat a bejárási költség leírásával ami úgy tudom 20 km feletti távolságtól érvényes**. (Alatta semm nem jár) Én 10 km-ről járok be, az adónál ezt a "Pauschal" összeggel letudják! Abba "minden belefér".....

**Ezt nem tudom biztosan, nézz utána a neten!

Nekem nem jó, mert a nyugdíjalapom nem növekszik....

Az nem, (minimális) de az összévszám növekszik! Munkaéveknek számítanak. A cég aki alkalmaz, fizet valami minimális járulékot utánad! Hátrány, ezek az évek ugyan munkaévnek számítanak, de nem fogja összegszerűen befolyásolni a leendő nyugdijadat, inkább lehúzza! Én nem értem miért ragaszkodsz az ilyen munkához? Miért nem teljes munkaidős melót választasz? Ha keveset fizetsz (vagy nem fizetsz) járulékot, akkor a nyugdij ecet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24297 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Heditta írta: Sziasztok!
Tehát ha jól értem....mivel én a férjem után biztosított vagyok, ezért ha vállalok minijobot, akkor azután nem kell adóznom/adóznunk... és nem kell külön biztosítást fizetnem, ...ezáltal a 400 eu az 400eu, nem jön le belőle semmi. Nekem nem jó, mert a nyugdíjalapom nem növekszik.... és szerződés nélkül elvállalni semmit nem szabad..... de természetesen a bejárásomat oda-vissza én állom! ....jól értem? :whistle:


Ha a ferjed utan biztositott vagy, akkor nem kell kulon biztositast fizetned, es nem kell adoznod a minijobbol szarmazo jovedelem utan. Ez max. 400 euro havonta, de lehet kevesebb is, pl. lehet heti nehany oras munkat is csinalni minijob kereteben pl. 8 euroert (csak peldakent irom az osszeget) orankent, attol fugg miben allapodtatok meg. Ezt nem ertem hogy te allod a bejarasodat? (Ha arra gondolsz, hogy fizet-e a munkaado utazasi koltseget, ez nem altalanos de esetleg meg lehet benne allapodni mikor megbeszelitek mennyi fizetest kapsz.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24300 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Köszönöm segítő válaszotokat! Viszont, nem szándékosan félre vezettelek benneteket :sick:
Nem gondolom, hogy az utamat a munkáltatómnak kéne fizetnie, valószínűleg csak a rossz fogalmazásból adódott, hogy félre értettetek! Ebből adódhat az is, hogy DCT rákérdezett, hogy miért ragaszkodom a minijobhoz....dehogy ragaszkodom! :woohoo: Egyszerűen csak összegezni akartam az eddig hallottakat :lol: uhm, bocsi :whistle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!