Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
12 éve 5 hónapja #8597 Írta: vcris
Ha nem fizetik ki a munkavállalót téma létrehozva vcris által

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, Nem fizetett ki a munkáltatóm amikor felmondtam és a papírjaimat sem adta ki.A kinti munkaügyi központ sem segít. Ha valakinek van ötlete hová fordulhatnék örömmel fogadom. Előre is köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Pulli
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #8598 Írta: Pulli
Pulli válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Hello

Milyen papirja idat nem adtak visza?Ha munkát válalsz csak az ado papirt kellet edig le adni most már azt sem mert csak egy cod szám.
üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8607 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

vcris írta: Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, Nem fizetett ki a munkáltatóm amikor felmondtam és a papírjaimat sem adta ki.A kinti munkaügyi központ sem segít. Ha valakinek van ötlete hová fordulhatnék örömmel fogadom. Előre is köszi.

Kedves Vcris!
Ezt igy nem lehet pontosan megválaszolni! Elöször is nem tiszta, hogy milyen "papirjaidat" nem adott vissza? Mit kellett leadnod? (Tölem az ég világon semmit nem kapott a munkaadóm csak egy másolata van, a munkaszerzödésemröl.) Az sem derül ki, hogy legálisan vagy feketén dolgoztál, esetleg csak alkalmi munkás voltál e. (Egy adott munka idejére.) Teljes munkaköröd volt, vagy csak részmunkaidös voltál (400 eurós rendszer)

Megkérdezem, de azt hiszem tudom a választ, hogy volt e jogi biztositásod. (Ez ugyanis kivéve az öröklésjogot, mindenre érvényes: közlekedés, munkaügy, s magán problámák, stb)
Informálj bennünket a részeletekröl!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vcris

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8609 Írta: vcris
vcris válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Legálisan dolgoztam, teljes munkaidőben,hivatalosan bejelentve. Amikor felmondtam nem kaptam semmi papirt ami igazolná hogy ott dolgoztam.Nem volt jogi biztosításom,igaz még nem is hallottam ilyenről.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8620 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Kedves Vcris,

Mindenképpen kellene írnod egy ajánlott tértivevényes levelet a „tisztelt“ volt munkaadódnak, amiben felszólítod, hogy a neked szerzödésszerüen járó X összegü munkabért, amely Y ledolgozott idöszakra vonatkozik, Z napon belül fizesse meg. Ezeket az adatokat a lehetö legpontosabban add meg a levélben! A fizetés esedékessége óta eltelt idöre késedelmi kamatot is igényelhetsz. Egy-két hétnél több idöt ne adj neki a levélben a hiányzó béred megfizetésére, ne legyél nagylelkü!
Ezekután a levél második felében írd meg, hogy ha nem teljesíti a szerzödésszerü kötelezettségeit, akkor ügyvédhez fogsz fordulni és eljárást fogtok indítani a munkaügyi bíróságon. Ha nem történik meg a fizetés, akkor a lejárati nap után ezt hamarosan tedd is meg.

Ha teljesen legális volt a munkaviszony és bizonyíthatóan nem fizet a munkáltató, akkor neked most munkanélküli segély is járna, ehhez jelentkezned kellene a munkaügyi központban.

Ezen az oldalon minden lényegeset megtalálsz az „Ausführliche rechtliche Erläuterungen“ címszó alatt (kattints az „Erläuterung einblenden“ részre).
www.janolaw.de/arbeitsrecht/gehalt/muste...nd.html#contentblock
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, vcris, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #8839 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

vcris írta: Legálisan dolgoztam, teljes munkaidőben,hivatalosan bejelentve. Amikor felmondtam nem kaptam semmi papirt ami igazolná hogy ott dolgoztam.Nem volt jogi biztosításom,igaz még nem is hallottam ilyenről.

Akkor csak kellett lennie egy szerzödésednek ami bizonyitja mindezt, nem? Nagy hiba ha nem volt jogi biztositásod. Ennek kellene az elsönek lennie! INFO-RECHTSCHUTZ
<< jogi biztositás.
A jogi biztositás lényege, hogy képviselnek peres ügyekben és egy kis önrészen kivül nem kerül neked semmibe ha gond van! Ez pontosan azoknak van akiknek nincs sok pénze egy céget beperelni, de szükségük van jogi orvoslásra mert igazuk van! Pl egy közuti balesetnél, vagy munkaügyi problémánál, esetleg lakbér és egyéb gondoknál! Rendszerint elég ha megemlited, hogy van ilyened és ez és ez a száma, mert akkor látja a mási oldal, hogy akár az ENSZ-ig is perelni tudod, nem fogysz ki anyagilag....
Persze csak, akkor ha valóban igazad van. Sajnos utólag ilyet nem lehet kötni, s úgy tudom legalább 1 hónapig biztositottnak kell lenned, mielött használhatod egy ügyhöz!
Megjegyzés: ha nem volt semmilyen munkaszerzödésed akkor nem legálisan dolgoztattak! Akkor trükk volt a dologban! Lehet, hogy megszivattak? Egy dolgot tehetsz, jelentsd fel öket! Nincs mit vesztened, ha már nem ott vagy!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!