Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8885 Írta: szerzsike2
szerzsike2 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Helló! Segítséget szeretnék kérni valakitől. A férjem és egy ismerősünk májustól szeptember elejéig Münchenben dolgozott. Sajnos,feketén,mert a munkáltató csak hitegette őket a bejelentéssel, és az augusztusi munkabérüket ki sem fizette. Mindig csak ígérget,ha egyáltalán hajlandó felvenni a telefont.Mit lehet ilyenkor tenni? Nagyon kellene a pénz! (1500 EUR)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8892 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

szerzsike2 írta: Helló! Segítséget szeretnék kérni valakitől. A férjem és egy ismerősünk májustól szeptember elejéig Münchenben dolgozott. Sajnos,feketén,mert a munkáltató csak hitegette őket a bejelentéssel, és az augusztusi munkabérüket ki sem fizette. Mindig csak ígérget,ha egyáltalán hajlandó felvenni a telefont.Mit lehet ilyenkor tenni? Nagyon kellene a pénz! (1500 EUR)

Kedves Erzsike!
Sajnos semmit nem tudsz tenni, s ha nagyon "zajongtok" akkor még azért is megszivathatnak amit kifizettek, mert nem csak a fekete foglalkoztatás, a fekete munkavállalás is törvénytelen! Ha pechetek van, és sokat csapkodtok, akkor visszamenöleg megadóztatnak, söt meg is büntethetnek!

Az ilyen munkát nem szabad elfogadni! Jogilag is és anyagilag is
a munkavállaló van hátrányban. Csak egyet tehetsz, ha nem félsz a
következményektöl: jelentsd fel a német hatóságoknál! A pénz az fuccs!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szerzsike2

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zsuska
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14521 Írta: zsuska
zsuska válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

2 hónapot dolgoztam német országban,az első havi fizetésemet kifizették,a 2. havit azt mondták utalják,azóta sem kaptam meg, 1000 eurórol van szó,a telefont a főnök nem veszi fel,a titkárnő azt mondja Ő nem tudja mit tegyek.Ki tud ebben segíteni,hogy meg tudjam kapni a pénzem.

Zsuska

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14532 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

zsuska írta: 2 hónapot dolgoztam német országban,az első havi fizetésemet kifizették,a 2. havit azt mondták utalják,azóta sem kaptam meg, 1000 eurórol van szó,a telefont a főnök nem veszi fel,a titkárnő azt mondja Ő nem tudja mit tegyek.Ki tud ebben segíteni,hogy meg tudjam kapni a pénzem.Zsuska

Érdekelne először, hogy miért csak 2 hónap volt, és hogyan mentél el a cégtől: Te mondtál fel, ők mondtak fel, próbaidős voltál, kiléptél, stb,? Most, mivel ezeket nem tudom csak tippeket tudok adni:
1. Ha be voltál jelentve, és teljesen törvényesen ment a felmondásod, akkor fordulj ügyvédhez vagy jelentsd fel a céget a hatóságoknál!!
2. Ha be voltál jelentve, de kiléptél és nem törvényesen mentél el, akkor valószínűt, hogy nem maradt semmi a második havi béredből, igy nem kapsz semmit.
3. Ha feketén dolgoztál (nem voltál bejelentve) akkor felejtsd el a dolgot!

A rövidke beírásodból és a cég visekedéséből arra következtetek hogy feketén dolgoztál, s nem voltál bejelentve! Ebben az esetben semmi esélyed utólag valamilyen jogi lépéssel oprálnod, mert Te magad is illegális munkavgző voltál.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #15176 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Sziasztok!
A segítséget szeretnék kérni tőletek. Talán van valakinek valami jó megoldása.
Van egy ismerősöm aki Au-Pair-Mädchen-ként jött ki Németországba, 1 éves szerződéssel.(nov-től nov-ig)
Persze ahogy szokott lenni, semmi sem úgy alakult, ahogy a szerződésben leírták. 6 óra helyett 10-12 órát dolgozott,mint egy szolga, persze ugyanannyiért...
Ígérték neki, hogy kifizetik az útiköltséget, iskolát, de ez sem történt meg.
Az utóbbi időben, minden ok nélkül megváltozott a család hozzáállása a lányhoz. Tök bunkók voltak vele és megszabták neki, mikor, kivel hányszor beszélhet telefonon. Egyszóval megvonták jogaitól.
Febr. 24-ével megszűnt az állása, mert a család közölte vele, hogy pénteken van az utolsó napja. A család írt egy papírt, amiben senkinek nincs a másik felé tartozása. Az ismerősöm közölte, hogy neki bizony lenne, a fizetése. Odaírták a papírra, hogy 24-én leszámolnak és fizetnek neki, de ez nem történt meg, még majdnem azt hozták ki, hogy neki kelljen még fizetnie.
Van valakinek ötlete, hogy mit lehetne csinálni? A konzulátusnak hiába írtam, még válaszra sem méltattak. :( Van értelme feljelenteni őket? Vagy többe kerülne a leves, mint a hús? :unsure:
Remélem van valakinek valami jó ötlete.
Köszönettel
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15276 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

rimoldi írta: Az utóbbi időben, minden ok nélkül megváltozott a család hozzáállása a lányhoz. Tök bunkók voltak vele és megszabták neki, mikor, kivel hányszor beszélhet telefonon.

Ilyesmirol mar hallottam. Akkor szokott bekovetkezni ha a telefonszamla a plafonon megy at.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!