Ha nem fizetik ki a munkavállalót

  • Unterfrank
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16958 Írta: Unterfrank
Unterfrank válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Negyen dolgoztunk egy Bajororszägi idösotthonban,ahol a velünk szemben tanusitott bänäsmod,illetve a megällapodäsunk be nem tartäsa miatt felmondtunk.A munkältato nem tartot igenyt a felmonäsi idö ledolgozäsära es mäsnap az utcära tett minket.A lakäskerdest megoldottuk jövö hetfötöl uj munkahelyünk van,de a munkältato nem fizette ki az utolso havi berünket illetve nem adta ki munkältatäsunkkal kapcsolatos igazoläsokat.mivel magänintezmeny be nem mehetünk a telefont kinyomja,illetve fel sem veszi ha felismeri a szämot.Hova fordulhatunk,melyik hivatalhoz?szüksegünk lenne a keresetünkre mert mäsfel honap mulva kapunk ujra fizetest.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hete #16967 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Unterfrank írta: Negyen dolgoztunk egy Bajororszägi idösotthonban,ahol a velünk szemben tanusitott bänäsmod,illetve a megällapodäsunk be nem tartäsa miatt felmondtunk.A munkältato nem tartot igenyt a felmonäsi idö ledolgozäsära es mäsnap az utcära tett minket.A lakäskerdest megoldottuk jövö hetfötöl uj munkahelyünk van,de a munkältato nem fizette ki az utolso havi berünket illetve nem adta ki munkältatäsunkkal kapcsolatos igazoläsokat.mivel magänintezmeny be nem mehetünk a telefont kinyomja,illetve fel sem veszi ha felismeri a szämot.Hova fordulhatunk,melyik hivatalhoz?szüksegünk lenne a keresetünkre mert mäsfel honap mulva kapunk ujra fizetest.

Mit értesz a rossz "bánásmód" alatt? Ezt részletezd már!!! Mit igértek irásban amit nem tartottak be? A próbaidö alatt nem kell egyik félnek sem felmodási idöt letöltenie vagy kérnie igy bármeliyk fél azonnal megszüntetheti a munkaviszonyt! (Ez jogszerü!) A szerödésedben levö dolgok viszont kötelezö érvényüek! Ezt ügyvéd segitségével követelheted! Az utolsó havi bért nem tudsz követelni, mert a munkaadó költségei megemelekdnek a munkavállaló pótlása miatt! Ezt simán tudják bizonyitani > hirdetések, reklám, stb. Paprit sem köteles adni a próbaidösnek, mert ez jogilag nem teljesértékü munkaviszony! Benne a nevében: "próba"...

Ügyelj arra, hogy az új munkahelyeden legyen irásos szerzödés, amit aláirás
elött OLVASS végig, hogy benne van e minden. Próbaidö, bér, stb. Szerzödés
nélkül, egy napot se dolgozz mert ugyne ez lesz a vége!

A szerzödést hazaviheted és otthon nyugisan átolvashatod, mielött aláirod!!

Tényled nagyon érdekelne a "bánásmód"-ról a véleményed!! Mi volt az a borzasztó?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Unterfrank
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hete #16988 Írta: Unterfrank
Unterfrank válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Ma voltunk a munkaüyi központban,ahonnan felszolitjäk a munkältatoi igazläs kiadäsära, mert a probaidö is munkaviszony amely alatt is köteles ü biztositäst,adot,stb_fizetni.Holnap megyünk szakjogäszhoz aki elvälalta a kepviseletünket elsö körben ingyen mert ismeri a munkältatot,illetve a munkaszerzödest megnezve abban több hibät es szabälytalansägot talält mint megfelelö dolgot.Velemenye szerit sem alakilag sem formailag,sem tartalmilag nem felel meg egy nemet munkaszerzödesnek.Illetöleg ätnezve az iatokat ileetve a munkätato älltal kiadott berpapirt,szerinte köteles lessz kifizetni a berünket,de voltunk a helyi alpolgärmesternel is,aki tämogatäsärol biztositott minket es ö adta meg a szükseges hivatalok ,jogäsz telszämät. Folyamatossan täjekoztatlak az ügymenetröl,a benti dolgokrol az ügyinezes utän irok,de magäneletbe valo beleszoläs,szabadnapok kiadäsa,szabadidöbe valo beleszoläs,beosztäs folyamatos vältoztatäsa,....stb..voltak.konkretat csak az ügy lezäräsa utän irok mert publikus az oldal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hete #16992 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Unterfrank írta: 1 Ma voltunk a munkaüyi központban,ahonnan felszolitjäk a munkältatoi igazläs kiadäsära, mert a probaidö is munkaviszony amely alatt is köteles ü biztositäst,adot,stb_fizetni.Holnap megyünk szakjogäszhoz aki elvälalta a kepviseletünket elsö körben ingyen mert ismeri a munkältatot,illetve a munkaszerzödest megnezve abban több hibät es szabälytalansägot talält mint megfelelö dolgot.Velemenye szerit sem alakilag sem formailag,sem tartalmilag nem felel meg egy nemet munkaszerzödesnek.Illetöleg ätnezve az iatokat ileetve a munkätato älltal kiadott berpapirt,szerinte köteles lessz kifizetni a berünket,de voltunk a helyi alpolgärmesternel is,aki tämogatäsärol biztositott minket es ö adta meg a szükseges hivatalok ,jogäsz telszämät. Folyamatossan täjekoztatlak az ügymenetröl,a benti dolgokrol az ügyinezes utän irok,

2 de magäneletbe valo beleszoläs,szabadnapok kiadäsa,szabadidöbe valo beleszoläs,beosztäs folyamatos vältoztatäsa,....stb..voltak.konkretat csak az ügy lezäräsa utän irok mert publikus az oldal

1 Na, ez így van rendjén! Igy menni is fog. Azt hittem hogy semmilyen papírt nem kaptatok! Igy lehet lépni!

2 Beleszólhat, pl ha nem vagy kipihent a munkahelyen. A szabadnapok kiadás szuverén joga, s esetleg figyelembe veheti a kivánságod, de gazdasági okokból megszabhatja, hogy mit mikor vehetsz ki! A munkaidő alatti pihenő (szabadidő) sem magánügyed, ha a cégen belül tartozkodsz! Azt is megszabhatja, hogy elhagyhatod e a munkahelyed a szünetben, vagy sem! Sőt beleszólhat abba is hogy dohányzol e vagy sem a munkahelyen! Ez is jogszerű! A beosztást meg abszolult a munkaadó szabja meg, s jogában áll változtatni termelési vagy egyéb céges okok miatt, s még csak nem is kell feléd ezt indokolnia! Ezek tehát nem különleges vagy "rossz" bánásmódra utalnak! Akkor sem ha más kolegánál nem igy volt!


Egy példa: nálunk egy perc túlórát nem fizetnek ki (pótlékok sincsenek), hanem le lehet csúsztatni (Zeitkonto), de akkor amikor a főnök kiadja s nem akkor amikor mi akarjuk. (A jobbak hosszú évek után kérhetnek, esetleg, s azoknak ad is -pl nekem is-, amikor akarjuk, de NEM MUNDENKINEK!) Ha kevés a munka, akkor minuszunk lesz (volt hogy minusz 107 órám volt) de ez le kell nekünk dolgozni, annak ellenére, hogy nem mi okoztuk a minuszt, stb. Szives figyelmedbe ajánlom, hogy ez kapitalizmus, s itt nincs egyenlősdi! Egy cégen belül lehet ugyan azért a munkéárt akár 50%-os bérkülönbség is, és kaphatsz mindig rossz munkát vagy rossz beosztást - ha nem tetszik, lehet elmenni-!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Unterfrank

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Unterfrank
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hete #16997 Írta: Unterfrank
Unterfrank válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Kösszönöm a gyors reagäläst!
Itt a beosztäs naprol napra vältozott mivel a nemet munkavällalok sem tul sokidöt töltenek az adott cegnel,eleg nagy az idegem szakitoszilärdsäga,francia,oszträk munkatapasztalattal rendelkezem,de ez sok volt.Amikor csalädnäl dolgoztam ,laktam napi 24 orät egy eber komäs betegnel akkor sem rendelkeztek illetve probältak meg ilyen mertekben szabälyozni.Pl.:Ne barätkozzunk a helyi lakosokkal mert azok rosszak,bunkok,miert mentem el hetvegen a helyiekkel egy falusi közössegi közös eszem iszomra ahol mindenki ,polgärmester ,tüzoltok stb megjelentek,mert neki ez nem tetszik.Ha volt szabadidöm a plusszokbol szabadnapok megtiltotta hogy haza utazzak mert akkor elfelejtem amit eddig itt tanultam.Beleszolt mindenbe sajnos edesanyäm meghalt,de nincs szüksegem mäsikra.Folyamatossan täjekoztatlak a fejlemenyekröl. Köszönöm szerbusz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hete #16999 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Unterfrank írta: 1 Amikor csalädnäl dolgoztam, laktam napi 24 orät egy eber komäs betegnel akkor sem rendelkeztek illetve probältak meg ilyen mertekben szabälyozni.

2 Pl.:Ne barätkozzunk a helyi lakosokkal mert azok rosszak, bunkok, miert mentem el hetvegen a helyiekkel egy falusi közössegi közös eszem iszomra ahol mindenki ,polgärmester, tüzoltok stb. megjelentek, mert neki ez nem tetszik.

3 Ha volt szabadidöm a plusszokbol szabadnapokon megtiltotta, hogy haza utazzak mert akkor elfelejtem amit eddig itt tanultam.

1 Ezt lehet, hogy nem értem! Ő adta a szállást ingyen, vagy magad kerested?

2 Na, ehez tényleg nincs semmi köze, ha másmap józanul és pontosan megjelensz a munkahelyeden és ellátod a munkát! Ehez semmi köze! (Fusizni viszont nem szabad csak engedéllyel!) Ha viszont késel, vagy nem olyan állapotban vagy ami elvárható (másnaposság) akkor ha nem is szabhatja meg hogy hova menj és kivel, azt megkövetelheti, hogy a munkavégzésre megfelelő állapotban jelenj meg!!

3 Ezt nem teheti meg, de elvárhatja, hogy pontos légy! Ha fennáll a veszélye annak, hogy elkésel, mondhatja, hogy ha elmész haza, akkor többet nem kell bejönni! Ne feledd, próbaidős vagy. Vannak cégek ahol 6 hónapig.... (Pl. nálunk is)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!