Ha nem fizetik ki a munkavállalót

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15287 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szia Rita!
Ha nem tudjuk, pontosan mi van a szerzödesben, eleg nehez allast foglalni. Tudomasom szerint Au Pairkent, ritkan kell csak 6 orat dolgozni naponta, de minden lehetseges.
Az szamit, mi van a szerzödesben, ha benne van, mennyi idönkent fizetik a hazautazast, akkor azt követelheti.
A felmondas modja is benne kell legyen a szerzödesben. Azonnali felmondas eleg ritka, es oka kell legyen. Illetve lehet felmondani, de a felmondasi idöre jaro bert ki kell fizetni, hacsak nem valami sulyos dologrol van szo, de ebbenj az esetben a felmondast altalaban urasveli figyelmeztetes kell megelözze.
A telefonkerdest nem ertem, miert kellene a csaladtol telefonalnia? Ez igy szokas, hogy az alkalmazott hasznalja a csalad telefonjat?
En munkaidöben meg a sajat mobil hasznalatat is korlatozom, mert munkaidöben dolgozni kell. persze ebedidöben, vagy különleges esetek eseten mas a helyzet.
Nem ertem az "odairtak a papirra" kifejezest sem. Alkalmazasbajn volt vagy nem? Mert ha igen, akkor a ber jar neki, ha meg nem, akkor nem tudom. Itt eleg szigoruan büntetik a fekete munkat.
Es: miert te jarsz el az ügyeben, miert nem ö sajat maga. Talan ezert nem valaszoltak a konzulatusrol neked.
Nem ertem, hogy milyen jogaitol vontak meg azzal, hogy nem engedtek a csalad telefonjat tul gyakran hasznalni. A sajat mobiljat nyilvan a pihenöidöben hasznalhatta - vagy azt sem?
Es nem ertem a többesszamot, mert ez a telefonkerdes csak egy. Milyen jogoktol vontak meg meg?
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15292 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

rimoldi írta: 1 Persze ahogy szokott lenni, semmi sem úgy alakult, ahogy a szerződésben leírták. 6 óra helyett 10-12 órát dolgozott,mint egy szolga, persze ugyanannyiért...

2 Ígérték neki, hogy kifizetik az útiköltséget, iskolát, de ez sem történt meg.

3 Az utóbbi időben, minden ok nélkül megváltozott a család hozzáállása a lányhoz. Tök bunkók voltak vele és megszabták neki, mikor, kivel hányszor beszélhet telefonon. Egyszóval megvonták jogaitól.

4 Van értelme feljelenteni őket? Vagy többe kerülne a leves, mint a hús?


1 S dolgozott tovább? Mennyiért is? Ennyit?

2 S dolgozott tovább, annak ellenére, hogy ez benne volt a szerzödésében? (Vagy nem volt benne?) :whistle:

3 Bocs, ez nem joga! vegyen egy mobilt magának, azon annyit telefonál amennyit akar. A munkaadó telefonját csak szolgálati ügyben használhatja....!

4 Van, ha be volt jelentve és hivatalos szerzödése volt, de valószinü hogy ha nem volt itt jogi biztositása, akkor többe fog kerülni a leves mint a hús!

Ha csak egy fecni papirra volt leirva a szerzödés és nem volt hivatalosan bejelantve, akkor felejtse el a dolgot, mert lehet, hogy még neki lesznek problémái, illegális (fekete) munka végzése miatt!
PS: Au-Pair-Mädchen hatórában nincs, vagy csak nagy mázlival lehet ilyet találni! Rendszerint ez egy 24 órás elfoglaltság! Az nem derült ki, hogy az ismerösöd kapott e szállást, kaját, mert akkor megint másképpen néz ki a dolog!! Az idö elötti "munkahely megszünés" arra utal, hogy a munkaadó nagyon elégedetlen volt a munkájával......Igy rossz helyzetben van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15341 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Attila_BRD írta:

rimoldi írta: Az utóbbi időben, minden ok nélkül megváltozott a család hozzáállása a lányhoz. Tök bunkók voltak vele és megszabták neki, mikor, kivel hányszor beszélhet telefonon.

Ilyesmirol mar hallottam. Akkor szokott bekovetkezni ha a telefonszamla a plafonon megy at.


Ilyenről tuti nincs szó, mert a csaj, akinél dolgozott magyar és vezetékes számot havi díj ellenében annyiszor tudja hívni ahányszor csak akarja. A szüleivel meg skype-on beszélt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15342 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Összekeveritek szertintem az Au pair-t a bebysitterel ! Az Au pair altalaban aki nyelvtanulas celjabol megy külföldre ! Nem fizetest ," csak" zsebpenzt"kap (alt.250-400 eu. orszagonkent valtozik) es esetleg fizetik neki a nyelviskolat. Elmeletileg tenyleg csak nehany oras segitsegröl van szo . Altalaban ügynöksegek altal mennek ki , akik mind a ket oldallal tisztazzak a elvarasokat ! Magan uton ezert is rizikos ilyet bevalalni , mert különben a fiatalok teljesen vedtelenül vannak ott es az ugynevezett zsebpenzert cserebe , egesznapos munkat varhatnak el töle.
A kerdezö ismeröseröl nem derül ki biztosan milyen munkat vegzett , bentlakos bebysitter volt , vagy Au pair ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15343 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Itt nagy kavarodás van valóban mert vagy babysitter vagy au-pair de olyan nincs, hogy bentlakásos babysitter. Az eddigiekből pedig 99,99%, hogy au-pair az illető. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: rimoldi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15344 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szia Éva!
Azért én próbálok neki segíteni, mert Ő nincs fent ezen az oldalon és gondoltam megkérdeznék egy pár okos embert, talán van valami okos ötlet.
A családtól kapott egy Au-Pai Vertrag-ot és egy KInderbetreuungsvertrag-ot, majd a végén egy felmondást. Semmi írásbeli figyelmeztetés nem volt, ezért nem érti, hogy mi történt. Talán a családból kijön valaki vigyázni a gyerekre.
A telefont nem munkaidőben használta, hanem szabadidőben. A családtól kapott az elején egy Laptopot korlátlan használatra, majd azt is elvették tőle.
A szerződésben állt az is, hogy a munkanap hétfőtől péntekig tart. Aztán amikor hétvégére munkát keresett, akkor kitalálták, hogy vasárnap van a nagytakarítás.
Ennyit tudok...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!