Ha nem fizetik ki a munkavállalót

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8840 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Van otthon Magyarországon is jogi biztositás de csak bizonyos dolgora érvényes és időszakos. Lehet ilyet kötni a gépkocsira ha külföldre megyünk! Ez a jogi biztositás képvisel bennünket baleset vagy egyéb problámás helyzetben ami az uton történhet velünk! Sajnos elég drága s csak idöszakos és az út idejére köthetö!
Otthon sem mindenre érvényes! Nagyon szelektiv ezért
mint általában, nagyon pontosan el kell olvasni a biztositási
kötvényt! (Mint minden biztositásnál!!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8850 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

DECOTEXT írta: Van otthon Magyarországon is jogi biztositás de csak bizonyos dolgora érvényes és időszakos. Lehet ilyet kötni a gépkocsira ha külföldre megyünk! Ez a jogi biztositás képvisel bennünket baleset vagy egyéb problámás helyzetben ami az uton történhet velünk! Sajnos elég drága s csak idöszakos és az út idejére köthetö!
Otthon sem mindenre érvényes! Nagyon szelektiv ezért
mint általában, nagyon pontosan el kell olvasni a biztositási
kötvényt! (Mint minden biztositásnál!!)


Nem tudom, hogy pontosan milyen jogvédelem biztosításról írtál, mely itthon köthető és időszakos, én ilyennel nem találkoztam még. Köthető jogvédelem lakásbiztosítás, valamint utasbiztosítás mellé, de előbbi biztosítás - a főbiztosítás miatt - legkevesebb egy évre köthető, utóbbi viszont csak az utazás tartama alatt érvényes.

Magyarországon, mint Németországban is, sok cég foglalkozik jogvédelem biztosítással ( pl. Allianz, Generali, Uniqa stb.), azonban a DAS mindkét országban jelen van. Kifejezetten e területet igyekeznek lefedni. Érdemes ITT beleolvasni.

Személyre szabott csomagot tudnak összeállítani, s kiegészítő biztosítással akár Németországra is kiterjesztve biztosíthatjuk magunkat, családunkat, továbbá ingatlanjainkat és autóinkat. Nem olcsó, viszont a biztosítási szolgáltatásokon belül azonnali tanácsokkal látnak el. Mint minden biztosításnál érdemes elolvasni az apró betűs szerződési feltételeket ( javaslom a szerződést megelőzően kérje elaz ügynöktől azt ) , és csak ezt követően szerződni. Náluk 3 hónap volt pár éve a várakozási idő bizonyos szolgáltatások tekintetében, hogy most mennyi, azt nem tudom.

Sok biztosító ajánl jogvédelem biztosítást, de én azt gondolom, ha van egy kifejezetten jogvédelemre szakosodott biztosító, akkor Őket érdemes első körben megkeresni, kifaggatni, és utána csak a többit, hogy legyen összehasonlítási alapunk a szolgáltatás-ár arány tekintetében.

Legvégül Nekünk DAS jogédelem biztosításunk van, több mint 3 éve és eddig maximálisan meg voltunk elégedve velük, pedig minden területen kértünk és kaptunk segítséget, mely a szerződésünkben benne volt. ( ingatlan, gépjármű, szabálysértési ügy, munkajog)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8857 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szilvi írta: ....Nem tudom, hogy pontosan milyen jogvédelem biztosításról írtál, mely itthon köthető és időszakos, én ilyennel nem találkoztam még. Köthető jogvédelem lakásbiztosítás, valamint utasbiztosítás mellé, de előbbi biztosítás - a főbiztosítás miatt - legkevesebb egy évre köthető, utóbbi viszont csak az utazás tartama alatt érvényes.
....


Annak idején csak egyet találtam, amit akkor lehetett kötni amikor külföldre mentél kocsival! Gyakorlatilag a kocsira és abenneülökre volt érvényes baleset vagy ahasonló probléma esetére képviselt az adott biztsoitó jogilag külföldön! (Soha nem volt ilyenem de az akkori szomszédomnak volt. Azt mondta kidobott pénz volt!

Én az otthoni Allianz-os biztositást akartam kötni, olyat amilyen itt is van, de ez nem ment! A csomag annyira komplikált és csavaros volt, hogy nem mentünk bele! Rengeteg volt a kritérium és kivétel, s emellet nagyon drágának találtuk! Itt az Allianznál vagyunk, az egyik legdrágább, ugyan, de soha nem cikiztek ha valami kellett!

Azóta ugyan (remélem) változott a helyzet otthon is. Ha úgy van ahogy mondod, akkor ha fizethető, érdemes otthon is megkötni! Ilyet azonban ami itt van sehol nem találtunk! Ez itt az öröklés jogon kivül mindenre érvényes és nem listáznak, hogy erre vagy arra nem .....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8859 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

DECOTEXT írta:

Szilvi írta: ....Nem tudom, hogy pontosan milyen jogvédelem biztosításról írtál, mely itthon köthető és időszakos, én ilyennel nem találkoztam még. Köthető jogvédelem lakásbiztosítás, valamint utasbiztosítás mellé, de előbbi biztosítás - a főbiztosítás miatt - legkevesebb egy évre köthető, utóbbi viszont csak az utazás tartama alatt érvényes.
....


Annak idején csak egyet találtam, amit akkor lehetett kötni amikor külföldre mentél kocsival! Gyakorlatilag a kocsira és abenneülökre volt érvényes baleset vagy ahasonló probléma esetére képviselt az adott biztsoitó jogilag külföldön! (Soha nem volt ilyenem de az akkori szomszédomnak volt. Azt mondta kidobott pénz volt!

Én az otthoni Allianz-os biztositást akartam kötni, olyat amilyen itt is van, de ez nem ment! A csomag annyira komplikált és csavaros volt, hogy nem mentünk bele! Rengeteg volt a kritérium és kivétel, s emellet nagyon drágának találtuk! Itt az Allianznál vagyunk, az egyik legdrágább, ugyan, de soha nem cikiztek ha valami kellett!

Azóta ugyan (remélem) változott a helyzet otthon is. Ha úgy van ahogy mondod, akkor ha fizethető, érdemes otthon is megkötni! Ilyet azonban ami itt van sehol nem találtunk! Ez itt az öröklés jogon kivül mindenre érvényes és nem listáznak, hogy erre vagy arra nem .....


A normál biztosítók jogvédelem biztosítása csak "parasztvakítás" , már bocsánat a kifejezésért. Jól vetted észre, hogy tele van kivétellel és kizárással, és olyan nyelvezettel van megfogalmazva, hogy csak azok értik meg, akiknek szakmája. Ezért lenne érdemes ilyen esetekben olyan szakértő segítségét kérni, aki eligazodik ezen dolgok között, és emberi nyelven megfogalmazza azt, amit tudni kell. Sajnos nálunk nincs becsülete ennek a szakmának, mert sok a rohadt alma, aki eladja még azt is, amit nem lenne szabad. Kár esetén meg bajban vannak az emberek. Jómagam több mint 10 éve foglalkozom ezzel, és mások munkája után dolgozom nem egyszer. Én azonban, sokakkal ellentétben, SOHA életemben nem ajánlottam olyat, melyről nem voltam 1000 %-ig meggyőződve, hogy az kell az ügyfélnek. ( tettem mindezt azért, mert szeretek nyugodtan aludni, és szeretem, ha bizalommal felém forduló ügyfeleimet továbbra is ügyfeleim között üdvözölhetem.

De visszatérve az általad írottakhoz, sajnos az , ami BRD-ben van, nem ugyan az, ami Nálunk. Sem színvonalban, sem szolgáltatásban.

A DAS pl. idén, hogy a 3 . évfordulón túlléptünk, önmagától ajánlott ügyfélmegtartási célból 3 díjmentes szolgáltatást a számunkra : kiegészítő kártérítési jogvédelem, a sértettre és a tanúra vonatkozó büntető és szabálysértési jogvédelem, örökléssel kapcsolatos jogvédelem, melyek prímán kiegészítik a már meglévő alap jogvédelmi szolgáltatásainkat. Mivel ez a fórum nem a reklám helye, azért nem is akarom tovább szaporítani a szót.

Érdekelne, hogy ami Nektek van, milyen szolgáltatásokra vonatkozik, mert szakmailag kíváncsivá tettél. Ha nem okozna gondot, megtennéd, hogy akár privátban elküldenéd felsorolásszerűen ezeket. Előre is köszönöm :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8865 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szilvi írta: .....
Érdekelne, hogy ami Nektek van, milyen szolgáltatásokra vonatkozik, mert szakmailag kíváncsivá tettél. Ha nem okozna gondot, megtennéd, hogy akár privátban elküldenéd felsorolásszerűen ezeket. Előre is köszönöm.....

Hűha, na ezzel bajban leszek, mert ez inkább a nejem területe. Amit viszont pontosan tudok, azt leírom. Tehát vonatokozik általánosan közlekedésre. (Megnyomták a kocsimat hátulról és egy lengyel biztositó "megajánlott", s nagyon gyorsan fizetett annak idején 1000 DM-et. Természetsen nevetséges volt az összeg -csak a javitás volt 2400DM + a 3 hetes használati kiesés- és még nem is EU voltak. Miután rájuk úszitottam a biztosítómat, mindent rendeztek,
s még nyertünk is a dolgon vagy 900DM-et.
;)
Vonatkozik más biztositók ellen is! Kolegám nádtetős háza károsult villámcsapástól. A ház biztosítása csak a töredékét akarta fizetni. A jogi képviseletével -Allianz- mindent kiperkáltatott. Megint más esetben -ezt csak hallottam-, hogy betörésnél az értéket nem akarta a biztosító fizetni, de ezzel a védelemmel szintén rendeződött.

Ja, és még nálam volt 3 eset. A bérbeadóm (egy nagy cég több száz lakással) szereltetett valamilyen elektromos dolgot (kábelt, elosztót?). A lényege az volt, hogy ki be kapcsolgatták az áramot, anélkül, hogy szóltak volna a bérlőknek! (Mi dolgoztunk és senki nem volt otthon.) A hűtőnk "kipukadt", de nem akarták megtéríteni! Náluk elég volt a jogi biztosítási számot bemondani, már is vehettem egy új hűtőt a költségükre.....(Igaz itt van egy "Hausrat" biztosítom is, de minek őket terhelni, ha nem felelősek?!

A nejem volt munkahelyén elbocsájtottak 25 tervezőt (15 éve volt), aztán felvettek ugyen ennyi lengyel gépészmérnököt, fele pénzért hosszabb munkaidővel, s éves hosszabbitásokkal.... Ez nem ment perig, mert a volt cég inkább fizetett féléves bért, kártéritésként azoknak, akik fenyegetőztek. (Csak 6-an tették, az egyik mi voltunk.) Itt is a jogi biztositás volt a húzos dolog, s ezért nem vacakoltak, mert ha teszik akkor drágább lett volna nekik!
:unsure:

Aztán bepereltem innen a BRD-ből, a magyar EON-t mert ahelyett, hogy vissza fizettek volna, ők követeltek az otthoni kérónál!! (Megnyertem ezt is, s azóta "országos cimboráim", mert látták, hogy nem mindenki muja! Azóta fillérre stimmel minden!)
:P
Tehát: lakás és bérlemény porblémák, közlekedés, munkaügy, sőt egyszer a nejemnél volt (itt kint) egy megtagadott egészségügyi ellenőrzés is > MTC ami jó ezer euró, de a TKK először kekeckedett. Aztán "meggondolták magukat", s hirtelen valamit "mi értettünk" félre.....s fizették azután, hogy az Allianz-al telefonáltak!!

Szóval eddig nem találtam olyan dolgot, aminél nemet mondtak volna! Igaz, mindig igazunk volt, s csak a trükközések ellen léptünk fel segitségükkel! Az önrészünk 150 euró. Ez a jogi biztosítás már olyan sokat hozott nekünk, hogy jó 15-20 évig gyakorlatilag ingyen van!
:laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8878 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Kedves DECOTEXT,

köszönöm, igazán szemléletesen írtad le a káreseményeidet :). Igyekszem utána nézni az allianz.de oldalon, biztos van erre vonatkozó általános ismertető és szerződési feltétel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!