Mobilinternet Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16485 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Csak egy kerdes. Mobilinternet temaban, a tobbseg miert az un. virtualis szolgaltatokat preferalja? Aldi, Lidl, stb. Ezek mind korlatozott elofizetesek vmilyen szempontbol es nem biztos, hogy olcsobbak, mint kozvetlenul a mobil szolgaltatoktol venni a szolgaltatast.
Emellett nem tudom ismeritek e, de Nemetorszagban eleg nagy lepesben halad a 4. generacios un. LTE mobil halozatok kiepitese. Jelenleg olyan 50Mbps koruli letoltesi sebessegig tudnak szolgaltatni. Az elsodleges ellatasi teruletek pedig a nagyvarosokon kivuli, videki teruletek. De mar a nagyvarosokban is elerheto, csak nem teljes lefedettseggel.
En ha mobilnetet vennek, akkor eloszor is nem a szolgaltato erdekelne, hanem a szolgaltatasi terulet. Ahol jellemzoen mozgok megnezem a lefedettsegi terkepeket, megkerdezem kollegakat, szomszedot ki mit hasznal. Azutan erdemes valogatni a mukodo szolgaltatokbol, az ar-ertek alapjan.
Az, hogy megy e a skype video vagy sem, az sok mindenen mulik. De nem lehet altalanositani, hogy x-y szolgaltaton nem megy es kesz. Szerintem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16519 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

mahlzeit írta: Csak egy kerdes. Mobilinternet temaban, a tobbseg miert az un. virtualis szolgaltatokat preferalja? Aldi, Lidl, stb. Ezek mind korlatozott elofizetesek

Prepaid, nem elöfizetés. Igy nincs "hüségidö" és a szamla is maximum az elöre befizetett összeget éri el.

Emellett nem tudom ismeritek e, de Nemetorszagban eleg nagy lepesben halad a 4. generacios un. LTE mobil halozatok kiepitese.

reklám. ill. patás állat nemi szerve.
Egyes vidékeken a vezetékhosszok miatt a DSL nem müködik. Ezeknek találtak szabad frekvenciát a Terresztrikus TV digitalizálása után.
A Városokban az UMTS telitett, megprobálják ezt a frekit kisegitésre használni. Igy a Telefonod 4+1+1 Frekvenciát WLAN-t és BT-t kénytelen majd müködtetni és leszivja az akkut orák alatt.
Az LTE pedig hamarabb fog telitödni mint az UMTS. Lassan elfogynak a frekvenciák.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16561 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Attila_BRD írta:

mahlzeit írta: Csak egy kerdes. Mobilinternet temaban, a tobbseg miert az un. virtualis szolgaltatokat preferalja? Aldi, Lidl, stb. Ezek mind korlatozott elofizetesek

Prepaid, nem elöfizetés. Igy nincs "hüségidö" és a szamla is maximum az elöre befizetett összeget éri el.

Emellett nem tudom ismeritek e, de Nemetorszagban eleg nagy lepesben halad a 4. generacios un. LTE mobil halozatok kiepitese.

reklám. ill. patás állat nemi szerve.
Egyes vidékeken a vezetékhosszok miatt a DSL nem müködik. Ezeknek találtak szabad frekvenciát a Terresztrikus TV digitalizálása után.
A Városokban az UMTS telitett, megprobálják ezt a frekit kisegitésre használni. Igy a Telefonod 4+1+1 Frekvenciát WLAN-t és BT-t kénytelen majd müködtetni és leszivja az akkut orák alatt.
Az LTE pedig hamarabb fog telitödni mint az UMTS. Lassan elfogynak a frekvenciák.


Prepaid adat szolgaltatas van a szolgaltatoknal is es nem latok egetvero arkulonbsegeket egy virtualishoz (Aldi, lidl..) kepest. Azert kerdeztem..
A tobbi amit irtal az egy kicsit hulyeseg:) Bocs, nem kotekedes, csak nem laikuskent nezem ezeket a rendszereket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16572 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

mahlzeit írta: Prepaid adat szolgaltatas van a szolgaltatoknal is es nem latok egetvero arkulonbsegeket egy virtualishoz (Aldi, lidl..) kepest. Azert kerdeztem..

Ha Prepaid akkor Prepaid, mindössze négy szolgáltató van. Tök mindegy hol veszed a kártyát az igaz, de mindegyiknek van ilyen-olyan specialitása. Nosztalgiábol van Telekom-Kártyám is, de nem használom mert tul drága.
En nem roamingolok, minden országban veszek egy prepaid kártyát. Olcsobb, föleg ha engem hivnak.
Aki naponta jár Aldihoz meg Lidlhez az miért ne vegyen ott kártyát? Az Aldi e+ a lidl O2.
Persze vehetsz direktbe is, de macerásabb ahogy eddig láttam. Izlések és pofonok kérdése.

A tobbi amit irtal az egy kicsit hulyeseg:) Bocs, nem kotekedes, csak nem laikuskent nezem ezeket a rendszereket.

Kösz a laikus megnevezést. El ne áruld a brancsban, 20 éve jol titkolom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16577 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Attila_BRD írta:

mahlzeit írta: Prepaid adat szolgaltatas van a szolgaltatoknal is es nem latok egetvero arkulonbsegeket egy virtualishoz (Aldi, lidl..) kepest. Azert kerdeztem..

Ha Prepaid akkor Prepaid, mindössze négy szolgáltató van. Tök mindegy hol veszed a kártyát az igaz, de mindegyiknek van ilyen-olyan specialitása. Nosztalgiábol van Telekom-Kártyám is, de nem használom mert tul drága.
En nem roamingolok, minden országban veszek egy prepaid kártyát. Olcsobb, föleg ha engem hivnak.
Aki naponta jár Aldihoz meg Lidlhez az miért ne vegyen ott kártyát? Az Aldi e+ a lidl O2.
Persze vehetsz direktbe is, de macerásabb ahogy eddig láttam. Izlések és pofonok kérdése.

A tobbi amit irtal az egy kicsit hulyeseg:) Bocs, nem kotekedes, csak nem laikuskent nezem ezeket a rendszereket.

Kösz a laikus megnevezést. El ne áruld a brancsban, 20 éve jol titkolom.

Nekem mindegy hol veszik, en csak kerdeztem miert epp ott?:) Merthogy ugy mennek az aldi, lidl-s ajanlatok, mintha csak az letezne. Magam reszerol utolso szempont az, hogy a tej mellol le lehet venni a polcrol a sticket.
Meg nem azt irtam, hogy te laikus vagy, azt nem tudom, nem ismerlek. Csak azt irtam, hogy en nem laikus szemmel nezem es ugy hulyeseg amit irtal. Van kulonbseg. Remelem ertheto:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16588 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

mahlzeit írta: Meg nem azt irtam, hogy te laikus vagy, azt nem tudom, nem ismerlek. Csak azt irtam, hogy en nem laikus szemmel nezem es ugy hulyeseg amit irtal. Van kulonbseg. Remelem ertheto:)

Okosits fel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!