Mobilinternet Németországban

Több
9 éve 8 hónapja #36982 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

gejza írta:

Ertelmet technikailag nem latom, max. mas mobil szolgaltatotol "adja" el a szolgaltatast.
Mobil szolgaltatasnal elsosorban az igenyeid helyi (ahol hasznalod) elerhetosege szamit. Ahogy Gergo is irja, lehet vmi nagyon olcso papiron, ha utana csak nyug az egesz..


Pedig egyszerü a megoldás. Az 1&1 ugyebár elvileg egy internetszolgáltató, de mobilelöfizetést is árul "provider"-ként, eddig kizárólag a Vodafone volt a tényleges szolgáltató. A Vodafone azonban az LTE technikát megtartja egyelöre magának közvetlen értékesítésre. Hogy az 1&1 is tudjon LTE-t kínálni a kuncsaftnak , összeállt az E-Plus-szal (ök most nyomulnak az LTE-vel). Mivel azonban az E-Plus lefedettsége összességében gyengébb, így a csomagot az olcsóbb ár és az LTE teszi vonzóvá. Aki tehát olyan helyen lakik, ahol dübörög az E-Plus (és 1&1 ügyfél), az ezzel marha jól jár. Ld itt:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Na valami ilyesmire gondoltam. De ebben az ertelemben az E es D netz csak a szolgaltatokat jeloli, nem pedig a technologiat.
Es itt jon megint a kepbe, hogy adott helyen ki es milyen technologival szolgaltat es mi amire szuksege van az ugyfelnek.

Nem mellesleg tudomasom szerint az O2 es Eplus megkapta az "egyesulesi" engedelyt, ergo 1 ceg lesznek es ezzel at is veszik Nemetorszag legnagyobb mobil operatora szerepet. Hamarosan..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39852 Írta: tibkul
tibkul válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

És van olyan szolgáltató, akit külön ajánlanátok?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39853 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Ajánlottam. Telekom. De nem vagy előrébb vele pl. Albstadt városában mert nincs 4G. Ha videózni akarsz akkor felejtsd el a 3G-t még ha nem is blokkolják a klienst amit használnál!
Szomszédot, kollégat kérdezd, hogy mit ajánl vagy legalább áruld el meik városban élsz és, hogy ragaszkodsz vagy sem a videóhíváshoz! (4G minimum 30 EUR/hónap!!!)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39864 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Szerintem barmelyik valodi operator jo, ha helyben jol mukodik neked. Telekom, Vodafone, O2. En nem valasztanek adatra virtual operatorokat mint pl. Aldi, Lebara es tarsai..
A jo mobil net, ne legyen sebesseg korlatos, 4G-n menjen es min havi 3GB. Nekem ez az igeny, de masnak lehet mas..Es legyen olcso a roaming:) Az jelenleg talan a Vodafone-nal, de ezek a feltetelek hetente valtoznak. Mindig meg kell nezni az epp ektualis csomagarakat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!