Mobilinternet Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32572 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Gergoo írta: Limit nélkülit keresett, ez nem egyenlő a kedvezővel (pláne, hogy limit nélküli mobil internet a földkeregségen nincs) A korlátozott sebességgel nem csak tv-t nézni nem lehet hanem jó ha óránként 30 üzenetváltást le tud bonyolítani valaki skype-on. Nevetséges, nem is értem miért ajánlod ezt a 100MB+lósz@r csomagot!

Ez végtelenül egyszerü! Nekünk ez van 2 telefonra is. (Iker csomag). Még egyszer nem meritettem ki a tapifonnal ezt a 100 MB-t, mert hiába szuper "nagy" a telefonok (samsung) képernyöje, az internet élvezhetetlenül kicsi, ezért csak abszolult szükség esetén használjuk erre! (Pl Blitzer.de apps.) Kivállóan müködik és böven elég! S mivel az itteni statisztika is alaposan tükrözi, hogy nem keveset vagyok a neten*, ebböl látszik, hogy fix gépeken használjuk 98%-ban az internetet! Egyébként a laptopokat útközben is lehet a gyakran található nyitott HOTSPOT-on használni. Aki meg a tapifonon akar mindenáron netezni az meg is érdemli!

*Német munkahelyen 1 gép, német lakáson 2 gép egy laptop, magyar lakáson 1 gép, 1 laptop >> plusz a két tapifon az egész világon minden eshetöségre! S a több mint 4000** beirásomat garantáltan nem egy "fummelfon"-on irtam!

** + amik nem jelentek meg, s ez sem kis számú, amint ezt mindketten tudjuk! :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32573 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

DECOTEXT írta: Aki meg a tapifonon akar mindenáron netezni az meg is érdemli!

Szerintem a kérdező is szeretne otthon, optikai neten hasítani 98-99%-ban :) de millió oka lehet, hogy még nem tud. Az más kérdés, hogy amit szeretne arról még csak álmodni mernek sokan akik mobil eszközöket ( :wait: nem csak tapiphone-t) használnak napi szinten.
Amúgy egy országba érkezve kb. így néz ki a dolog.
Okmányok ellenőrzése, csomagok begyűjtése, kilépés a váróterembe, 100-300 méter és máris veszem a sim-et. :) Ha a hely mellett van konkurens szolgáltató értékesítés is, akkor belefeccölök még 5-10 percet és veszek még egyet. Kicsattogok, taxiba ülök, elfoglalom a szállásomat, lezuhanyzom és letesztelem, hogy mit kaptam a pénzemért. Természetesen elötte interneten utana olvastam, hogy melyik szolgaltatótól érdemes sim-et venni és nem bohóckodok olyannal ami már perceken belül a kukában köthet ki!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32580 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Gergoo írta:

DECOTEXT írta: Aki meg a tapifonon akar mindenáron netezni az meg is érdemli!

Szerintem a kérdező is szeretne otthon, optikai neten hasítani 98-99%-ban :) de millió oka lehet, hogy még nem tud. Az más kérdés, hogy amit szeretne arról még csak álmodni mernek sokan akik mobil eszközöket ( :wait: nem csak tapiphone-t) használnak napi szinten.
Amúgy egy országba érkezve kb. így néz ki a dolog.
Okmányok ellenőrzése, csomagok begyűjtése, kilépés a váróterembe, 100-300 méter és máris veszem a sim-et. :) Ha a hely mellett van konkurens szolgáltató értékesítés is, akkor belefeccölök még 5-10 percet és veszek még egyet. Kicsattogok, taxiba ülök, elfoglalom a szállásomat, lezuhanyzom és letesztelem, hogy mit kaptam a pénzemért. Természetesen elötte interneten utana olvastam, hogy melyik szolgaltatótól érdemes sim-et venni és nem bohóckodok olyannal ami már perceken belül a kukában köthet ki!

Hat ja, optikai neten en is szeretnek hasitani:) Sajnos technikailag nem lehetseges:)
Ez a SIM vasarlas okes ha vhova ideiglenes megy az ember. Itt a nemeteknel ha van mar cim lakni, akkor nem art egy lefedettseg ellenorzes..
A 100MB-os korlat meg szerintem loturo mobilnetnek. Szal DCT lehet te nem hasznalod a mobil netet, de aki hasznalja, annak azert egy 1G csomag min. ajanlott:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32583 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

mahlzeit írta: A 100MB-os korlat meg szerintem loturo mobilnetnek. Szal DCT lehet te nem hasznalod a mobil netet, de aki hasznalja, annak azert egy 1G csomag min. ajanlott:)

Így van. 100 MB az vicc kategória. Havonta fél óra facebook, e-mailek és néhány (mobil) weboldal. Skype-ot Vibert el lehet felejteni! Max. 2 óra és annyi a 100MB-nak. Inkább csak 1.
2 évre fut minden adroid kütyümön Mobile Counter (Pro). A 100 Mb-ot 20 perc alatt megeszem vagy kevesebb idő alatt. Most van otthon 80/20 netem és így használok :wait: mellette 15GB mobilt havonta (most néztem meg) kizárólag androidról. Mi lenne ha windows-os tabletről vagy laptopról nyomnám? :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36108 Írta: lásmüh
lásmüh válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Üdvözlet!

Egy hozzáértőt kérdeznék, hogy sok internethez és kevés telefonáláshoz, magyarországi vezetékes és mobil is, melyik a legjobb O2-es feltöltő csomag? Itt (egy kis falu) csak egy O2 meg egy Vodafon üzlet van.

Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja #36113 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

lásmüh írta: Egy hozzáértőt kérdeznék, hogy sok internethez és kevés telefonáláshoz, magyarországi vezetékes és mobil is, melyik a legjobb O2-es feltöltő csomag? Itt (egy kis falu) csak egy O2 meg egy Vodafon üzlet van.


Szerintem rossz választás! A lányom hasonlóval kezdett Münchenben, de
mivel messze nem területefedett, az O2 így hamar kiszállt ebből a buliból!
Külföldön meg mér rosszabbak a lehetőségek. (Próbálta)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lásmüh

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!