Mobilinternet Németországban

Több
9 éve 11 hónapja #36115 Írta: lásmüh
lásmüh válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Köszi a segítséget! Esetleg a Lidl-ben kapható csomag jó lenne? Trossingen hálózat lefedettségégét hol tudnám megnézni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36116 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

DECOTEXT írta:

lásmüh írta: Egy hozzáértőt kérdeznék, hogy sok internethez és kevés telefonáláshoz, magyarországi vezetékes és mobil is, melyik a legjobb O2-es feltöltő csomag? Itt (egy kis falu) csak egy O2 meg egy Vodafon üzlet van.


Szerintem rossz választás! A lányom hasonlóval kezdett Münchenben, de
mivel messze nem területefedett, az O2 így hamar kiszállt ebből a buliból!
Külföldön meg mér rosszabbak a lehetőségek. (Próbálta)


Te Doktor úr, a "magyarországi vezetékes és mobil" alatt lásmüh nem azt érti, hogy külföldön akar telefonálni a kártyájával, hanem azt, hogy külföldre.... :P
Az O2 lefedettsége meg egyébként az utóbbi idöben látványosan javult, volt nekem is privát egy ideig, és bizony jobban teljesített, mint az agyonreklámozott és sok cég által preferált Vodafone....
Lefedettségben talán a Telekom a legjobb, az ö áraik és a cserébe kínált szolgáltatás viszont kritikán aluli...
Én (feltöltösben és sok magyarországra való hívással) továbbra is a Lebarát ajánlom (pl. benzinkutaknál is kapható, ha van O2 meg Vodafone üzlet, akkor csak van azért legalább egy benzinkút is...) .
A FlexiXXL csomagban havi 29,99-ért kapsz 1 GB netet 7,2 Mbit/s sebességgel és 1000 percet beszélhetsz "ingyen" magyar vezetékes és mobil hálózatba.
Kevesebb telefonáláshoz, sok nethez az AllnetPlus jó: 24,99-ért 3 GB net (7,2 Mbit/s) és a magyar hívások 1 ct/percbe kerülnek alkalmanként 15 ct kapcsolási díj mellett. Ezt a tarifát online kell rendelni, mert csak úgy jár a 3 GB adat, ha SMS-ben aktiválod, vagy telefonhívással, akkor csak 1 GB-ot kapsz.
Menete: veszel a kútnál egy Lebara SIM-csomagot 10 €-ért, ebben már benne van 9 € feltöltés, aktiváltatod, feltöltesz rá még ott helyben 30 vagy 20 eurót, majd valahonnan neten regisztrálsz és a már rakta lévö 29 vagy 39 euróból elindítod a kívánt csomagot. Ennyi.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lásmüh

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36119 Írta: lásmüh
lásmüh válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Köszi, nagyon hasznos infókat kaptam. Valóban van benzinkút és Lebara lesz végül. :clap: :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36156 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Tobbszor irtam mar, hogy mobilnetet nem ugy kell venni, hogy leveszunk egyet a polcrol. Foleg videken, minden attol fugg elsosorban kinek milyen lefedettsege van, milyen elerheto kapacitassal. Be kell menni a mobilszolgaltatokhoz (Telekom, Vodafone, O2, E-plus (O2 es E-plus ha osszejon nekik akkor egy ceg lesznek, az ugy folyamatban)) es megkerdezni, hogy adott helyeken ahol foleg hasznalni akarom, milyen szolgaltatas elerheto.
Utana erdemes nezni az arakat es megkeresni azt a diszkontszolgaltatot aki azon a halozaton szolgaltat ami a legkedvezobbnek tunik. (Diszkont szolgaltato vagy virtual operator: nem rendelkezik sajat halozattal, csak tovabb-szolgaltatja az egyik valodi mobilszolgaltato diszkonttalt csomagjat. Ezek rendszerint vmi limitalt sebessegu, bonyis ugyfelszolgalatu tortenetek)
Azutan erdemes olyat venni amit ki lehet probalni kovetkezmenyek, ergo vmi 2-3 eves husegnyilatkozat nelkul.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36161 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Szia mahlzeit,

alapvetöen abszolút igazad van, de : itt kimondottan feltöltös csomagról beszéltünk, ami azért nem egy rizikó (nem kötöd le ugye magad, max. egy hónapra anyagilag, ha kifizettél egy havi flat-csomagot). A szolgáltató az meg nálam speciel megcsinálta mindkét verziót: az egyik állitja, hogy a konkrét címemen ezer a térerö, a valóságban túró, a másik meg azt állítja, hogy az ö hálózatát én nem tudom fogni, -így van a lefedettségi térképükön is, ezért nem is tárgyalt velem egy UMTS alapú internetszolgáltatás ügyében-, holott három mobiltelefonon meg egy UMTS-sticken ezerrel dübörög a HSDPA (outdoor-indoor).... Mondtam nekik, hogy jöjjenek ki és nézzék meg, azt mondták, hogy ök csak a saját adatuknak hisznek.... :hyper:
Szóval az a tuti, ha tényleg saját magad próbálod ki, arra meg legjöbb a feltöltös csomag szerintem...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, zolfar

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36166 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

A vodafon betegséggel mi soha nem foglalkoztunk, ennek ellenére az O2 nekünk használhatatlan volt. A lányom sajnos beugtott nekik s csak bosszúsága volt mert alig tudta használni amerre járt..... (Ennyit a lefedettségről.)
Nekünk mindig D1 volt s szó szerint az egész világon tudtuk használni.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!