Mobilinternet Németországban

Több
9 éve 11 hónapja #36169 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

gejza írta: Szia mahlzeit,

alapvetöen abszolút igazad van, de : itt kimondottan feltöltös csomagról beszéltünk, ami azért nem egy rizikó (nem kötöd le ugye magad, max. egy hónapra anyagilag, ha kifizettél egy havi flat-csomagot). A szolgáltató az meg nálam speciel megcsinálta mindkét verziót: az egyik állitja, hogy a konkrét címemen ezer a térerö, a valóságban túró, a másik meg azt állítja, hogy az ö hálózatát én nem tudom fogni, -így van a lefedettségi térképükön is, ezért nem is tárgyalt velem egy UMTS alapú internetszolgáltatás ügyében-, holott három mobiltelefonon meg egy UMTS-sticken ezerrel dübörög a HSDPA (outdoor-indoor).... Mondtam nekik, hogy jöjjenek ki és nézzék meg, azt mondták, hogy ök csak a saját adatuknak hisznek.... :hyper:
Szóval az a tuti, ha tényleg saját magad próbálod ki, arra meg legjöbb a feltöltös csomag szerintem...

Jaja, nem tul nagy a riziko. Csak azert irtam le, mert a "legjobb" szolgaltato volt a tema:) Ilyen meg nincs:) Ahogy te is irod, nagyon helyfuggo. Irhatnek reszletek ezekrol a halozatokrol, terkepekrol reszletesebben, de meg a vegen kirugnak:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 8 éve 2 hete #36170 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

DECOTEXT írta: A vodafon betegséggel mi soha nem foglalkoztunk, ennek ellenére az O2 nekünk használhatatlan volt. A lányom sajnos beugtott nekik s csak bosszúsága volt mert alig tudta használni amerre járt..... (Ennyit a lefedettségről.)
Nekünk mindig D1 volt s szó szerint az egész világon tudtuk használni.

VodafonE, csak megjegyzem. Ez az "egesz vilagon" jol hangzik, nagy csoda ez a roaming, ugye:) Nem mellesleg ha mar a vilagot nezed a Telekom az valahol hatul kullog. Persze roaming partnerek csak szerzodes kerdese, de igy az ar es szolgaltatas kicsit mas, mint sajat halozaton roamingolni. Egy Vodafone vagy Telefonica (O2) vilagmeretben mas versenyzo, mint a Telekom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36173 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Ugyan többen, többször Leírtuk, hogy a mobilinternet kiválasztásakor kb. a 53435-ik legfontosabb tényező az ára de egy nem túl régi tapasztalatomat gyorsan meg is osztom mert éppen az O2 mellett szól.
Helyszín Berlin, Charlottenburg szóval, nem egy hangyaf@sznyi kis település ahol 3 mobilhálózatot is használtam, mind jó is volt de este 7-10 között az O2 volt az egyetlen amit változatlan sebességgel használni tudtam a másik kettőnek pedig 10-30 perc alatt sikerült betöltenie 2-300 kilobyte-os oldalakat.
Szóval, ha éppen valaki ebben az időpontban az adott környéken szeretne netezni, családdal kommunikálni az O2 hálózaton tudni is fog, egyébként pedig csak az öröm marad, hogy a legolcsóbb mobil netet vette meg (offline) :chuckle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36350 Írta: gálist
gálist válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Sziasztok !

Remélem még nincs ilyen topik, de ha van, akkor szeretnék egy linket kapni.
A jövőhéttől rendszeresen járunk ki Németországba, fontos lenne számunkra a net.
Milyen szolgáltatók kínálnak feltöltőkártyás simet(virtuális szolgáltatók is), illetve milyen adatok kellenek ahhoz, hogy kimegyek, megveszem és már használhatom is.
A válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36894 Írta: erimur
erimur válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Mi a kulonbseg a D Netz es az E Netz kozott?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36896 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Mobilinternet Németországban

Egyszerüsítve a dolgot: a D-Netz a GSM900-as hálózat (D1: Telekom, D2: Vodafone) az E-Netz pedig a GSM1800-as (E1: E-Plus, E2: O2). Ha internetes smart-phone tarifáról van szó, akkor az E-Plus erösen felejtös, az O2 rohamosan nyomul, a Vodát nagyon nyomják reklámmal (bár nekem -igaz erösen helyfüggö-, de elég negatívak a vételi tapasztalataim), a legstabilabb lefedettsége a Telekom-nak van, cserébe az ca. a legdrágább és legrugalmatlanabb. Na most légy okos..... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: erimur

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!