5 napos rendszám

Több
10 éve 8 hónapja #32725 Írta: torres18
5 napos rendszám téma létrehozva torres18 által

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy én vásároltam egy lejárt műszakis autót, amit Magyarországra szeretnék vinni, ez megoldható az ideiglenes (5napos, sárga) rendszámmal a saját lábán, vagy csak trailerrel vihetem haza?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32726 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Hello
Szerintem felejsd el a sarga (5napos)rendszamot!ha belefutsz egy ellenorzesbe es pont egy tul okos (magyar)rendor igazoltat rokton le is veszi a rendszamokat es viheted tovabb trellerel.Alitolag nem fogadjak el mert az autonak nincs muszaki vizsgaja es nem kozlekedhet az orszag(magyar) utjain.
En ket hete hoztam egy autot de azon volt muszaki vizsga es 1 honapos ervenyesegu rendszamot vettem.En ennyit tudtam mondani,lehet meg vannak akik tobbet tudnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32727 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

torres18 írta: Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy én vásároltam egy lejárt műszakis autót, amit Magyarországra szeretnék vinni, ez megoldható az ideiglenes (5napos, sárga) rendszámmal a saját lábán, vagy csak trailerrel vihetem haza?

Mindenképpen le kell müszakiztatni. Ezután kaphatsz ideiglenes,
külön jelzésü rednszámot. A biztositást is ellenörizd: INFO

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32730 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Műszaki nélkül??? Bátor lehetsz. =D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32731 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Szia!

Elvileg igen. Ez a "kurzzeitkennzeichen" BRD-n belüli mozgásra lett anno kitalálva, neked a piros kellene a hazahozatalhoz. Az osztrákok rohadtul haraptak rá pár éve. Kábé 400 euro körül birságoltak érte. De ha nincs göndörmaris (gendarmeire) a környéken menni fog :P (de nem tudom mert pár éve már nem hoztam haza gépet, így változhatott)

Egyébként bemész a legközelebbi zulassungstellé-be és kérsz ausfuhrkennzeichen-t , majd ott jön egy igazlátó (vagy el kell vinned valahová)aki megnézi a verdát, hogy szemmel láthatóan forgalom képes e, ha igent bólint megveszed a rendszámot a török rendszámostól (jobb esetben yugó), majd visszaviszed....szintén jobb esetben....soron kívül a papírokat amit kapsz és pecsét, aláírás....huss hazafelé ;) Elvileg HU képes verdákat engednek ki, ha hulladék a gép akkor nehezen fog menni.
Hogy miért jobb a piros? Íme:
"Die Versicherung für ein Kurzzeitkennzeichen deckt die meisten europäischen Länder ab. Sie sollten sich jedoch mit Hilfe der Grünen Karte, die Sie von einer Versicherungsgesellschaft erhalten, vergewissern, dass Ihr ausgewähltes Land auf der Grünen Karte gelistet ist. Ansonsten drohen, wie auch bei unversicherten Fahrten ins europäische Ausland, Probleme mit den dortigen Behörden! " Magyarul mire a biztosítónál kijárod a zöldkártyádat az árkülönbözet a két rendszám közt rég elveszett)
Ráadásul az ausfuhrkennzeichen 9-től 365-ig napos és itthon is rohangálhatsz vele amíg letudod a forgalomba helyezést. Az időtartama (meg az ára)attól függ mennyi biztosítást veszel meg vele. A lejárt sárgáért meg a magyar rendőr is dicsérő kártyát szokott osztogatni :chuckle:
Persze "okosék" meg a "nagyvállalkozók" mindig sárgával jönnek haza....mer ők jobbantujják :woohoo:
itt van neked egy kiszámolósdi...gyorolj B)


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A sárga 36,60 öt napra a piros 64,95 harminc napra .....nincs tízezer Ft a különbség, a bírság viszont itthon is több mint 50.000 Ft ha lejárt :clap:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: torres18

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32733 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

DECOTEXT írta: ;)
Mindenképpen le kell müszakiztatni.


Mindenképpen nem...hacsak nem változott a módi. Volt valami ideiglenes vizsga....mint itthon....azt dobták rá vagy a rendszámosnál, vagy egy TÜV állomáson. Persze mindenképp TÜV-ös volt a papír, de nem egy komplett HU volt az tuti. Ha változott a helyzet akkor bocs

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!