5 napos rendszám

Több
10 éve 8 hónapja #32752 Írta: cremator
cremator válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Szia!

Működik ez a 8000 Ft-os dolog otthon, csak nem reklámozzák. Ebben az esetben is el kell vinni a kocsit a KPM-hez, a 8000 Ft a műszaki szemle díja. Ha minden ok akkor addig lesz érvényes a vizsgád, ameddig a német .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32755 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

én erről nem tudok, de lehet, hogy van ilyen. azt viszont tudom, hogy a műszakiztatás itthon nagy szívás, mert pl sokszor volt olyan, hogy valaki hozott egy euro2-es autót de csak euro1nek fogadták el... de volt olyan is,aki betekert egy lambdát pluszba és elhitték, hogy euro3-mas. légy résen, az a lényeg.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32788 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Igen közben én is kérdezősködtem, egyenlőre csak Magyarországon, és azt mondták, h valóban van a 8000ft-os szemlevételezés, és tovább él a műszaki vizsga, tehát ez biztosan igaz, és Németországból behozott autókra nem kell eredetiségvizsga, ezeket a kpm-nél mondták magyarban, szóval bizonyára igazak!:) A németre leszek kíváncsi, h h fog menni, de az még nem most lesz, de ha megvan, megírom, okuljanak belőle a többiek is:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33098 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Nos itt a német ügyintézés:
Sárga, 5 napos rendszámmal (kurzkennzeichen) nem vihető az autó külföldre, ezt mondták a német okmányirodában, az csak Németországon belül használható, de nem kell hozzá TÜV.
Piros rendszámmal (ausfahrkennzeichen) kell kivinni, amihez viszont szükséges TÜV, és AU is, szóval mindenki figyeljen erre, mielőtt bármit vesz, mert én megszívtam, mivel TÜV-öt kellett csináltatnom (100euro), amin megbukott az autó, 2 hiba miatt, amit most meg kell csináltatnom itt, hogy megkaphassam a TÜV-öt, és utána persze a piros rendszámot. Tehát számomra egyértelmű, h csak TÜV-vel szabad a autót venni, vagy számolni kell még jópár költséggel:) Majd a következő autó jobban sikerül remélem:))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33099 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

torres18 írta: Tehát számomra egyértelmű, h csak TÜV-vel szabad a autót venni, vagy számolni kell még jópár költséggel. Majd a következő autó jobban sikerül remélem

Van más legális megoldás is, és lehet hogy nem is drgább:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33101 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Szia Torres!
Bár nem érint szerencsére, azért köszi szépen az infókat, szerintem szuper, hogy megosztunk egymással hasznos dolgokat is! Sajnálom, hogy így jártál, de fel fejjel, legközelebb már profi leszel kocsivásárlás esetén!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!