5 napos rendszám

Több
10 éve 8 hónapja #33102 Írta: vandor
vandor válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Azt hiszem félreértettél valamit. Használhatod ha kiviszed az autót az országból! s ez tuti!
Nézz körül itt: www.strassenverkehrsamt.de/kfz-zulassung-kurzzeitkennzeichen
Én is használom soha nem volt semmi gond.

Az nem véd meg a gonosztól, hogy nem hiszel benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33103 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Mondjuk még vmi nem világos számomra, mégpedig, ha én veszek vkitől itt egy autót, azt hogy hozom el tőle? Mert a piros rendszámhoz kell az autó forgalmija, amit ugyebár nem fogok megkapni a tulajtól, h én majd intézek rendszámot, aztán jövök, sőt nekem azt mondták, h az autóval oda kell menni az okmányirodához (nem tudom minek, majd ezt még meglátom, ha ott leszek) ami szintén bajos, ha még a kocsi nincs is nálam, vagy rendszám nélkül viszem, vagy mégis hogyan, trélerrel, vagy esetleg még veszek rá előtte egy sárga 5 naposat is 100euróért, h utána vehessek rá egy pirosat, h haza tudjam vinni? szóval ezt még vki leírhatná, ha tudja, mert ez az autó most úgy került hozzám, h a kereskedő elhozta a saját piros rendszámával, de mi van ha magánszemélytől veszek, vagy olyantól, aki nem hozza el nekem ide??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33104 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Bocs a belekontárkodásért, mert nem vagyok tényleg otthon a témában, csak elolvastam amit vandor írt és gugliztam kicsit. A sárga Überführungs- vagy Kurzzeitkennzeichen-hez nem kell a Fahrzeugschein, legalábbis nem olvastam ilyet a "benötigte Unterlagen" alatt. Viszont más oldalon találtam olyan infót, hogy ha EU-n belül akarod átvinni a kocsit, akkor a sárga Kurzzeitkennzeichen mellett meg kell igényelni a Grüne Karte-t a helyi biztosítótól és azzal bevándorolni a rendszámért...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33105 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

torres18 írta: Mondjuk még vmi nem világos számomra, mégpedig, ha én veszek vkitől itt egy autót, azt hogy hozom el tőle? Mert a piros rendszámhoz kell az autó forgalmija, amit ugyebár nem fogok megkapni a tulajtól, h én majd intézek rendszámot, aztán jövök, sőt nekem azt mondták, h az autóval oda kell menni az okmányirodához (nem tudom minek, majd ezt még meglátom, ha ott leszek) ami szintén bajos, ha még a kocsi nincs is nálam, vagy rendszám nélkül viszem, vagy mégis hogyan, trélerrel, vagy esetleg még veszek rá előtte egy sárga 5 naposat is 100euróért, h utána vehessek rá egy pirosat, h haza tudjam vinni? szóval ezt még vki leírhatná, ha tudja, mert ez az autó most úgy került hozzám, h a kereskedő elhozta a saját piros rendszámával, de mi van ha magánszemélytől veszek, vagy olyantól, aki nem hozza el nekem ide??


Magánszemélytől is rendszámosan veheted az autót! A volt tulaj jelenti a biztosítónak, hogy eladta neked. Minden érvényes: a müszaki, a rendszám, csak a tulaj változott. (Tudtommal a biztositás még 1 hónapig él.) Ennyi! Te haza viszed a saját kerekein a kocsit, (mintha kölcsön kocsi lenne)átjelented és kapsz rá magyar rendszámot. (A németet meg leadod.) **Ha itt élsz akkor a lakhelyed szerint kapsz itt másik rendszámot! Itt Németországban, még leadnod sem kell a rendszámot ha itt lax, csak érvénytelenitei!
Miért bonyolítod?

** Azt nem tudom, hogy Mo.-on hogyan tudod
forgalomba helyezni. Ezt otthon kérdzd meg!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33107 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

És a német eladó majd ideadja az ő rendszámát, meg a biztosítását nekem, egy külföldinek, h persze, menj csak el vele, csinálj amit akarsz?? nem hiszem...
Habár még persze sosem próbáltam, de elég hihetetlennek hangzik, bár úgy legyen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33109 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

az h nem volt gond, az még nem jelenti h lehet, amit belinkeltél, még ott is azt írja,h Németországon belül!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!