5 napos rendszám

Több
10 éve 8 hónapja #33135 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Akkor te a becsületes és jó fej eladók közé tartozol. A belinkelt kocsieladás eladója már nem Volt ennyire becsületes...
Egy kérdés: nem kellett leadnod a rendszámot kijelentésnél? Vagy a Zulassungsbehördénél nem is jártál? Ezért írtam a fennakadást, mivel ha át- vagy lejelentesz egy autót (kivonatod a forgalomból), az első út a Zulassungsbehörde-hez vezet. Persze mi eddig csak max. átjelentettük az autónkat egy közigazgatási körzetből a másikba, illetve annó a forgalomba helyeztetését intéztük új korában, de akkor ugye megvolt az ügymenet... A többi infóm elméleti (amiket be is linkeltem hivatalos formában). Az azonban biztos, hogy ha a vevő biztosra akar menni és el akar kerülni jogi vitákat (ld. ismét a fent), persze a kiskapuk kihasználásával tegye meg a minimális bejelentéseket (úgy persze, hogy a legjobban jöjjön ki belőle)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33136 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Kurzzeitkennzeichen im Ausland
Da die Zuteilung eines Kurzzeitkennzeichens ein nationaler Verwaltungsakt ist, ist es nicht gestattet, dieses für Fahrten ins oder aus dem Ausland zu verwenden (verbotene Fernzulassung). Da Kurzzeitkennzeichen und entsprechender Fahrzeugschein keine offiziellen Zulassungsdokumente darstellen, müssen diese im Ausland auch nicht akzeptiert werden. Allerdings existiert innerhalb der EU-Mitgliedstaaten seit 2007 eine Anerkennungspflicht für das deutsche Kurzzeitkennzeichen. Somit ist die Nutzung eines Kurzzeitkennzeichens auch über die deutschen Grenzen hinaus innerhalb der EU-Mitgliedstaaten möglich.
Auch außerhalb der EU existieren Staaten, die das deutsche Kurzzeitkennzeichen tolerieren (ohne Rechtsanspruch). Dazu gehören:
Schweiz
Mazedonien
Weißrussland
Bosnien
Iran


Akkor hogyan használható ez külföldön?? nem vagyok vmi nagy németből, de itt tudtommal azt írja, hogy csak az alább felsorolt országokban fogadják el, vagy nem??
Én ezeket nem kötözködésből írom, hanem h tudjam, és mindenki ,ás is tudja, h han mennek a dolgok, mert mindenki mond mindent, h neki az ismerőse így-úgy csinálja, meg ilyenek, aztán nem is úgy van, mint később kiderül a dolog.... ezért kérdeztem a német rendszámot is, nem azért, mert bárkit kérdőre vonnál, vagy bármi ilyesmi...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33138 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Athena1985 írta: Akkor te a becsületes és jó fej eladók közé tartozol. A belinkelt kocsieladás eladója már nem Volt ennyire becsületes...
Egy kérdés: nem kellett leadnod a rendszámot kijelentésnél? Vagy a Zulassungsbehördénél nem is jártál? Ezért írtam a fennakadást, mivel ha át- vagy lejelentesz egy autót (kivonatod a forgalomból), az első út a Zulassungsbehörde-hez vezet. Persze mi eddig csak max. átjelentettük az autónkat egy közigazgatási körzetből a másikba, illetve annó a forgalomba helyeztetését intéztük új korában, de akkor ugye megvolt az ügymenet...


Nem nekem kell ájelenteni, hanem az új tulajnak! A kereskedö tesz rá új rendszámot, de ha maszek veszed, azt magadnak ell intézned! Mi már több használt kocsit vettünk rendszámmal. Mivel másik megyéböl jött, nekem kellett bemennem új renszámért. (2x Ford Fiesta, Nissan micra, Hiundai) Egy percig nem volt kivonva a forgalomból. Müszaki és ASU viszont kellett.

A többi infóm elméleti (amiket be is linkeltem hivatalos formában). Az azonban biztos, hogy ha a vevő biztosra akar menni és el akar kerülni jogi vitákat (ld. ismét a fent), persze a kiskapuk kihasználásával tegye meg a minimális bejelentéseket (úgy persze, hogy a legjobban jöjjön ki belőle)


A legegyszerübb, s szerintem olcsóbb, ha rendszám nélkül, traileren visszük Mo.-ra a kocsit!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33160 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

DECOTEXT írta: A legegyszerübb, s szerintem olcsóbb, ha rendszám nélkül, traileren visszük Mo.-ra a kocsit!

MIIIIIII???? ettől drágább megoldás szerintem nincs is :D kb 100-150Ft/km a trélerezés!!

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33161 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

A "sárga szélü" Kurzzeitkennzeichen szigorúan öt napig érvényes (EU országokra és a fentebbi listán lévö egyéb országokra is) és arra is kell biztosítást kötni (elöre !: ld. eVB). Jelezni kell a biztosító felé, hogy külföldre is érvényes bizt. kell, mert a szimpla bizt. ez esetben csak Németországra érvényes. A bizt. költsége: 45.-€-tól a csillagos égig és ha otthon az 5.nap végére nem intézted el a magyar rendszámot a teljes procedúrával (nem fogod... :laugh: ), akkor a sárga rendszámot a homlokodra szögezve (verda a garázsban) intézheted BKV-val az ottani intézendöket. (Azt ugyanis otthon is kevés rendörnek tudod már megmagyarázni, hogy a sárga mezöben olvasható dátum az nem a lejárat, hanem az érvényesség kezdete... B) . Cserébe a sárga nem autóra, hanem "személyre" szól, és nem kell, hogy az autónak TÜV-je legyen. (Tipikus eset pl.: elmegy a polgár x €-val a zsebében az "autópiacra", még fogalma sincs mit is fog venni, de azzal akar már hazamenni.) A piros biztosítása kb. 60-70 €-ról indul (de ezért már 15 napig érvényes) és ki lehet váltani max. 1 évre is (bizt. ekkor már kb. 550.-€). Konkrét autóra szól (annak a papírjai kellenek az ügyintézéshez), és min. a rendszám érvényességéig élö TÜV kell rá !!!
Még egy okosság azzal kapcsolatban, hogy miért van nagy esélyünk lejelentett ("rendszám nélküli") autót venni:
"Schicken Sie die vollständig ausgefüllten (!) Verkaufsmeldungen sofort an die Kfz-Zulassungs
stelle und die Versicherungsgesellschaft. Die Kfz-Steuerpflicht geht erst mit dem Eingang der Veräußerungsanzeige bei der Zulassungsstelle auf den Erwerber über. Behalten Sie von den
Verkaufsmeldungen Kopien zurück. Meldet der Käufer den Wagen nicht um, besteht die Gefahr, dass Sie trotzdem weiterhin für die Kfz-Steuer und die Versicherungsprämie haften.
Daher unser Rat für Zweifelsfälle:
■ Fahren Sie mit dem Käufer zur Zulassungsstelle und melden den Wagen gleich um;
■ oder – insbesondere, wenn der Käufer keinen Wohnsitz in Deutschland nachweisen kann – legen Sie das Kfz vor Übergabe an den Käufer still."
Dieser benötigt bei der Abholung ein Kurzzeit oder Ausfuhrkennzeichen, wenn das Kfz nicht auf einem Hänger transportiert wird." Forrás: ADAC

Ha ugyanis te le is jelented az autó eladását a biztosítódnál és az adóhivatalnál is, de az érvényes papírjaiddal és rendszámoddal Hasszán elautózik pl. Albániába, majd ott eladja azt a helyi vajdának, akkor bizony az adót és a biztosítást is (föleg ha útközben még egy két autót megegyenget vele) jó sokáig rajtad fogják leverni, amíg te a saját verziódat be nem bizonyítod...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33166 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Kb. ugyanezt magyaráztam eddig én is, mint Gejza, igaz három hsz-ben és nem így összefoglalva...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!