5 napos rendszám

Több
11 éve 3 hete #33110 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

DECOTEXT írta:

torres18 írta: Tehát számomra egyértelmű, h csak TÜV-vel szabad a autót venni, vagy számolni kell még jópár költséggel. Majd a következő autó jobban sikerül remélem

Van más legális megoldás is, és lehet hogy nem is drgább:

azért kicsit drágább, főleg b-s jogsival nem vontathatod, jogsit csináltatsz, trailert bérelsz/veszel?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #33111 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

torres18 írta: És a német eladó majd ideadja az ő rendszámát, meg a biztosítását nekem, egy külföldinek, h persze, menj csak el vele, csinálj amit akarsz?? nem hiszem...
Habár még persze sosem próbáltam, de elég hihetetlennek hangzik, bár úgy legyen!


Igen! Itt a redszám nem úgy van mint Mo.-on! Otthon egy kocsira a rendszám a kocsi egész életére szól. Itt Németországban, mindig újat kap, ha másik területre adják el. Nem a kocsi tartozéka ilyen szempontból. Ha azonos városban laksz, ahol veszed, akkor meg is tartható, de kérhetö individuál másik is. Ha itt megveszed a kocsit (bárhol), akkor oda viszed ahova akarod, de át kell jelenteni! Ha a volt tulaj jelzi a biztositóhoz és az adónál (adásvetelivel), hogy neked adta el, s már nem tuljadona a kocsi, akkor semmilyen felelösséggel már nem tartozik a kocsival kapcsolatban! Ez itt müködik hidd el, s viheted ahova akarod! Ha valami van a kocsi miatt, téged vesznek elö mint új tulajt! S hidd el, Mo.-on is megtalálnak, hacsak otthon nem rendszám nélkül akarsz furikázni!

Miért és mi hihetetlen? A volt tulajnak meg van a neved, a cimed, s az adásvételi szerzödése. Nem neki kötelessége átjelenteni, hanem neked. Neki meg midegy, hogy a Galapagos szgeteken vagy, vagy Kamcsatkán.

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #33112 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Pontosan, az autó új rendszámot kap, az eladó pedig megtartja a rendszámot, és amit ő vesz magának (ha vesz) arra felrakja, ezért nem adja neked oda, legalábbis én így tudtam! Persze előtte valószínűleg bemegy az okmányirodába/biztosítóhoz lejelenteni a régit....
Nekem az egyik munkatársam vett már itt autót, ő elhozta a rendszámát a vevőnek (azzal hozta el az autót), de vissza is postázta neki!
Ezek szerint te így már hoztál el autót, tehát ez működik, vagy csak feltételezed a dolgot, h ez így van??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #33113 Írta: torres18
torres18 válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

vandor írta: Azt hiszem félreértettél valamit. Használhatod ha kiviszed az autót az országból! s ez tuti!
Nézz körül itt: www.strassenverkehrsamt.de/kfz-zulassung-kurzzeitkennzeichen
Én is használom soha nem volt semmi gond.


Sőt MO-n biztosan nem használhatod ezt a rendszámot, és ezt egy magyar rendőr mondta, de azt is hozzátette, h ezt sok rendőr nem tudja, szóval..... de az 100% h azt mondták, h nem viheted ki az autót külföldre a sárga rendszámmal! (az más kérdés, ha megteszed, és nincs gond, nyilván nem lesz semmi, de pl állítottak már meg vele osztrákoknál?)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #33114 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

torres18 írta: Pontosan, az autó új rendszámot kap, az eladó pedig megtartja a rendszámot, és amit ő vesz magának (ha vesz) arra felrakja, ezért nem adja neked oda, legalábbis én így tudtam! Persze előtte valószínűleg bemegy az okmányirodába/biztosítóhoz lejelenteni a régit....

Nem, ez tévedés.Van ilyen is de, csak akkor szokás, ha valakinek individuális -nevével vagy születési évvel- csináltatta a rendszámot Ha akrja sem biztos, hogy megtarthatja! Mi pl egyszer nem tartottuk meg a régi rendszámot, viszont a használt kocsiknál magam cseréltem le az átjelentéskor.

Nekem az egyik munkatársam vett már itt autót, ő elhozta a rendszámát a vevőnek (azzal hozta el az autót), de vissza is postázta neki!Ezek szerint te így már hoztál el autót, tehát ez működik, vagy csak feltételezed a dolgot, h ez így van??

1989 óta, 9 kocsit vittem (pontosabban vittünk ismerössel) Ma.-ra. 2 trailerrel, a többi saját rendszámmal. Egyet, amin kiviteli piros, ideiglenes volt. S azóta egy csomót vettem itt. Most is van 5 kocsi a családban. De tudod mit? Ne hidd el! Úgy látszik sok a pénzed! Csinald úgy, ahogy gondolod!

A visszapóstázás csak ezért kell, hogy bizonyitsa, hogy valóban új rendszámmal fut. A vevö megnyugtatása (TÜV érvénytelenités). Egyébként az átjelentésnél (ha új rendszámot kap a kocsi) helyben kell érvényteleniteni, s külön van ehez egy kütyü. Olyan mint egy fúró és a matricát kaparja le.(TÜV) Utána hazaviheted, s felszegezheted a falra!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #33115 Írta: vandor
vandor válaszolt a következő témában: 5 napos rendszám

Ha kiviszed az országból, a tulaj kivonatja a forgalomból s az benne van a forgalmiban. A forgalmit s a törzskönyvet nem veszik el nálad marad. Az adásvételt a régi tulaj a szerződéssel igazolja. Nos a sárga rendszám olyasmi mint nálunk a "P".s rendszám. Kiadják a kis rózsaszín könyvecskét s a rendszámot. A kocsi nem kell, hozzá, aztán te beírod a típust s az alvázszámot. A nemzetközi biztosítást is megkapod a rendszámmal. Ezért kerül annyiba(100euró körül). S már indulhat is hazafelé a melós. Ha van állandó lakcímed kint, az egészet a neten is megoldhatod.

Az nem véd meg a gonosztól, hogy nem hiszel benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!