Autóbiztosítás Németországban

Több
9 éve 9 hónapja #36980 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

mahlzeit írta: Sziasztok,

A biztositok, hogy kezelik a teil es a voll casoban az elemi kart? (Vihar, villam, ozonviz, foldrenges etc) Par hete volt felenk egy kicsit nagyobbacska vihar.. A szomszedunk autojara dolt egy fa, totalkaros lett. Volt rajta voll casco de meselte, hogy a biztositok ilyenkor igazi gorenyek. Pl. ha a fa egeszseges volt es a vihar igy donotte ki, akkor az valami masfajta elemi kar es nem akarnak fizetni. Ha meg a fa korhadt es ugy donti ki a vihar, akkor meg fizetnek.


Sztem pont fordítva tetszett érteni: a kidölt egészséges fa esetét konkrétan a teilkasko fizeti, ha a szél legalább 8-as erösségü volt. Az alatt a vollkasko fizet, ha a szerzödésed ilyenre (viharkár) is kiterjed.
Nem fizet egyik sem, ha a fa korhadt volt, ugyanis ekkor annak "gazdája" a felelös és ilyenkor ö maga (vagy ha van, a felelösségbiztosítása) fizet, de azt felejtse el mindenki, hogy ezt kvázi helyetted a biztosítód kifizetné és rajta behajtaná. Ha van felelös, akkor Neked kell öt vagy az ö biztosítóját a fizetésre felszólítani.
Forrás pl. itt:
www.test.de/Sturmschaeden-Welche-Versich...terfolgen-4276391-0/

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36983 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

gejza írta:

mahlzeit írta: Sziasztok,

A biztositok, hogy kezelik a teil es a voll casoban az elemi kart? (Vihar, villam, ozonviz, foldrenges etc) Par hete volt felenk egy kicsit nagyobbacska vihar.. A szomszedunk autojara dolt egy fa, totalkaros lett. Volt rajta voll casco de meselte, hogy a biztositok ilyenkor igazi gorenyek. Pl. ha a fa egeszseges volt es a vihar igy donotte ki, akkor az valami masfajta elemi kar es nem akarnak fizetni. Ha meg a fa korhadt es ugy donti ki a vihar, akkor meg fizetnek.


Sztem pont fordítva tetszett érteni: a kidölt egészséges fa esetét konkrétan a teilkasko fizeti, ha a szél legalább 8-as erösségü volt. Az alatt a vollkasko fizet, ha a szerzödésed ilyenre (viharkár) is kiterjed.
Nem fizet egyik sem, ha a fa korhadt volt, ugyanis ekkor annak "gazdája" a felelös és ilyenkor ö maga (vagy ha van, a felelösségbiztosítása) fizet, de azt felejtse el mindenki, hogy ezt kvázi helyetted a biztosítód kifizetné és rajta behajtaná. Ha van felelös, akkor Neked kell öt vagy az ö biztosítóját a fizetésre felszólítani.
Forrás pl. itt:
www.test.de/Sturmschaeden-Welche-Versich...terfolgen-4276391-0/

Szerintem az lehetett, hogy teilkaskoja volt. Bar igy se all ossze a kep, mert a vihar ami itt volt az konkretan egy orkan volt150km/h feletti szellel. Valoszinuleg a nemetemet kell csiszoljam inkabb:)
Nekem vollkasko van de kicsit paraztam, mert nem sokon mult hogy akar a mi autonk lapuljon. Megnezegetem amit linkeltel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38316 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

DECOTEXT írta: A biztositás automatikusan megy. A régi után visszajár a maradék. Utalják. Az új az átjelentési dátumtól lesz érvényes.


Egy kérdés eszembe jutott még ezzel kapcsolatban, mivel ha minden igaz a héten esedékes lesz ez az egész.
A biztosítónak kell jeleznem a változást, vagy ez teljesen automatikusan megy? Ha igen, elég e-mailben megírnom az új autó adatait?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38319 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Naná, hogy jelezned kell, de elöre !! A nevedre íratáshoz kell eVB Nr. ("elektronikus fedezettségi igazolási szám"), amit neked le kell kérned, mert anélkül az új autót a nevedre sem írják. A régi biztosításod gyakorlatilag megszünik, az újat kötheted akárhol, na persze a régi társaságnál is (nem érdemes: az új ügyfeleket csalogatják a biztosítók, így szinte biztos, hogy jobb árat kapsz máshol).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38320 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Nem biztos, hogy jobban járok más biztosítóval, mert pl. ha most váltottam volna, drágább lett volna bármelyik másik biztosítónál, mint amennyit a jelenleginél fogok jövőre fizetni. Szóval lehet maradok, de attól is függ, hogy mennyivel macerásabb ez a dolog.

Szóval, ha úgy döntök, maradok a mostani biztosítómnál, elég e-mailben minden adatommal tájékoztatnom őket az autóváltásról és e-mailben elküldik "azonnal" nekem az eVB számomat? A városban, ahol élek, nincs irodájuk, annyira meg sajnos nem beszélek még németül, hogy egy ilyet elintézzek telefonon, más meg gondolom úgysem teheti meg helyettem. :)

Másik variáció, ha a szalonban kötnek nekem új biztosítást, a jelenlegit le kell külön mondanom vagy ahogy leveszik az autót a nevemről, automatikusan megszűnik és ennyi?

Mivel jönnek az ünnepek, így nem tudom mennyire lesz gyors az első variáció, ezért lehet a 2. lesz a befutó ha úgy van ahogy leírtam.

Sorry a sok kérdésért, de csak ez lesz az első autó váltásom itt (és máshol is) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38321 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Joey01 írta:

DECOTEXT írta: A biztositás automatikusan megy. A régi után visszajár a maradék. Utalják. Az új az átjelentési dátumtól lesz érvényes.


Egy kérdés eszembe jutott még ezzel kapcsolatban, mivel ha minden igaz a héten esedékes lesz ez az egész.
A biztosítónak kell jeleznem a változást, vagy ez teljesen automatikusan megy? Ha igen, elég e-mailben megírnom az új autó adatait?


Minden jobb személyesen. Elmondom miért. A nagy helyzet az az, hogy ha új kocsit veszel (nem feltétlen újat, de másikat) akkor a biztosító leül veled újra tárgyalni s infromálnak a "szuper olcsó" új csomagokról, lehetőségekről! Amikor mi kicseréltük a kocsit és ugyan olyat csak egy gererációval újabbat vettünk nekem nagyon megrdágúlt, de ez nem feltétlenül van mindig így! Nálam az volt a helyzet, hogy a tipusból többet loptak ezért a listán a "veszélyeztetettebb" tipusok közé sorolták! Ez azonban lehet forditva is és lehet olcsóbb is a kocsi mert pl. E6 kategória, nem E5 vagy netán E4. A már befizetett biztosítást elszámolják és vagy visszautalják ha sok, vagy levonják az új dijból s kevesebbet fizetsz az első alkalommal! Mindenképpen jelezd a cserét és azt, hogy a régi kocsidat eladtad!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!