Autóbiztosítás Németországban

Több
10 éve 10 hónapja #31859 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

zozo2D írta: Itthon sokan trükköznek a szlovák rendszámmal... DE biztosításról is hallottam.
Mi van, ha a német rendszámú kocsit máshol akarom biztosítani ? Ha Unió van állítólag megteheti az ember, hogy ott veszi a szolgáltatást ahol olcsóbb.

Szerintem nem találsz olyan nem németországi biztosítót aki nem németországi hanem balkáni áron német kötelezőt köt neked és azt még el is fogadják Németországban de ha mégis, írd majd meg mindenki hasznára! Amúgy Magyarországon most mi az okosság? Miről hallottál? Albán kötelezőt kötnek az emberek a kocsijukra és az jó is Magyarországon? Olcsóbb vagy 1000 forinttal évente? Arról is hallottál, hogy milyen korrektül fizetnek ha lezúzod esetleg valakinek a kocsiját ilyenkor? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31861 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

zozo2D írta: Itthon sokan trükköznek a szlovák rendszámmal... DE biztosításról is hallottam.Mi van, ha a német rendszámú kocsit máshol akarom biztosítani ? Ha Unió van állítólag megteheti az ember, hogy ott veszi a szolgáltatást ahol olcsóbb.Nekem pl. most az elején soknak tűnik az évi 700 EUR biztosításra.Tehát : német rendszám, német adók és valami más biztosítás combó működhet ?
ui: tudom ez csúnya dolog, de a szűkség nagy úr...

Hát persze hogy a kényszer nagy úr! Akkor is az lesz ha majd megszivat a nagy olcsóságával s kiderül hogy bizony semmire nem fog fizetni vagy egy halom kibúvot biztosított magnak! Ekkor lesz a szuper olcsó húsnak nagyon is híg leve.... Én ezt egyszerűen nem értem! Ha valakinek sok az X összegű biztosítás, akkor minek tart autót! Ha tud autót tartani, akkor meg tudjon normális biztosítást is kötni! Amikor megveszem a kocsit már tudom, hogy milyen járulékos költséggel fog ez jelentkezni a havi megterheléseknél! Ha meg drága, akkor kisebb kocsit kell venn!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31907 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

zozo2D írta: Sziasztok,

Itthon sokan trükköznek a szlovák rendszámmal... DE biztosításról is hallottam.
Mi van, ha a német rendszámú kocsit máshol akarom biztosítani ? Ha Unió van állítólag megteheti az ember, hogy ott veszi a szolgáltatást ahol olcsóbb.
Nekem pl. most az elején soknak tűnik az évi 700 EUR biztosításra.
Tehát : német rendszám, német adók és valami más biztosítás combó működhet ?

köszi aki érdemben hozzászól.

ui: tudom ez csúnya dolog, de a szűkség nagy úr...

Miert tunik soknak?:) Ha trukkozol es esetleg a biztosito nem fizet, na akkor ha a kart rajtad hajtjak be, akkor fog igazan soknak tunni:)
Koss sima kotelezot casco nelkul, az olcsobb. Ha ennyire soknak talalod..
En ful cascoval fizetek havi 80EUR-t . Adott autora Mo-on se lenne sokkal olcsobb. Kb. 10-15% a kulonbseg.
Mondjuk ha 30alatti vagy friss jogsival, akkor tenyleg draga lehet..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31921 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Elegge, nekem mint kezdö jogsisnak volt 100 ercsi havonta 1 lagunara 1,6-os motorral.
Iden mar csak 77,de meg ez is sok. s nem volcaskoval:D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31941 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Tony írta: Elegge, nekem mint kezdö jogsisnak volt 100 ercsi havonta 1 lagunara 1,6-os motorral.Iden mar csak 77,de meg ez is sok. s nem volcaskoval:D

Gondoltam, hogy tréfálsz! Jót nevettünk! :chuckle:

Nos, nekünk T27-es Toyota Avesisünk van és euro 5-ös. A kocsit nem régen ujonnan vettük. (2 hete). 630 euron/év. Na, ez a sok nem a 70 pengőd.... Megemlíteném még hogy én biztosítom, mert 35%-on vagyok (lejjebb nem megy) mert 1977-óta vezetek baleset nélkül! A kocsiknál egyébkén úgy nevezett "Schadensmeldungsklasse" van ami változó. Ha egy kocsitipussal sok baeleset van akkor a biztosítók megemelik a dijakat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31943 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Deco 630 € / év ??? Mitől ez a drága ??? " Na, ez a sok nem a 70 pengőd.."
Toni 77 € / hó-t írt , 77 x 12 = 924 € 6 év. laza 300 € külömbség.
Hiányoztál a szorzótáblánál???
:laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!