Autóbiztosítás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32536 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

tazincs írta: Szia! De visszaolvastam az összeset meg más helyeken is de ilyen horror összeget senkinél sem láttam. Azért köszi a választ.


Ez nem horror összeg, csak nem magyar árrendezés. Élböl attól függ a dolog, hogy hány évet vezet valaki balseset mentesen, illetve attól is függhet, hogy milyen gyakran volt kárrendezése. (Ha ugyanis nincs kárrendezés, hanem saját zsebre megy, akkor hivatalosan "balesetmentesnek" számitasz! Ennek érdemes utánszámolni, mert a kategória akár két csoporttal is feljebb mehet egy baleset esetén.)
Az árat képzeld úgy el, hogy X összeg az 100%. Ha valaki kezdö vezetö akkor 225%-on is lehet. 3 év az nem sok, de elképzelhetö, hogy már megajánlják a 180%-ot is. Biztositótól függ! Mivel én már 36. éve vezetek balesetmentesen (Nem csak statisztika > ténylegesen!) én 35%-on vagyok. Ennel lejjebb már nem megy. Ez azt jelenti, hogy én a 100%-os árnak a 35%-át fizetem mint biztositást! Aztán az sem mindegy, hogy gyakran lopott kocsid van, vagy olyan amit ritkán visznek! Azzal is lehet kissé csökkenteni az árat, ha kikötöd, hogy csak X személy vezetheti a kocsit. Nálunk csak én és a nejem. Ha a 35 éves fiamnak odaadnám, a nélkül, hogy ezt lebeszélném elöre a biztositóval (telefonon) akkor MEGSZÜNNE a védelmem! Idegen meg egyáltalán nem vezetheti a kocsit. Nekünk még igy is jó húzos az ára, mert 630 euron/év, de nagy kocsi.

Érdekes trükk amit mi is csináltunk a gyereknél, (pár éve) hogy a nejem odaadta a %-át a lányomnak egy pár évre, mert egy ideig nem vezetett, s nem is volt kocsija. (Igy ketyegnek az évek neki is!) Ez azonos biztositón belül megy. A másik trükk, hogy pl . a tulaj a nejem -ténylegesen is- , de én vagyok az üzembentartó -mert nekem 35%- , a nejemé több. Igy lehet takarékoskodni!

Esetedben az a megoldás amit Gergö ajánlott. Jelentsd be a nejedet Németországban, s legyen a neveden a kocsi, de a nejed legyen az üzembetartó -igy a biztositott is-! Igy %-ban kevesebbet fogtok fizetni! Hátrány: a Te vezetési idöd nem fogy igy ketyegni....... Bárkinek lehet ugyanis több száz kocsija, de nem biztos, hogy van jogositványa. Pl: gyüjtö!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32548 Írta: Jokepu
Jokepu válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Sziasztok!
A tapasztalatotokra lenne szükségem:
Kocsit vettem, és most szeretnék online biztosítást kötni. A párbeszédablak azt mondja nekem, hogy kapok valamiféle kódot, amivel igazolni tudom, hogy megkötöttem a biztosítást.
A kérdés: Ezt elfogadja a Zulassungstelle, és át tudom iratni a nevemre a kocsit, vagy mindenképpen valamiféle kártyát kell bemutatnom?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32549 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Jokepu írta: A kérdés: Ezt elfogadja a Zulassungstelle, és át tudom iratni a nevemre a kocsit, vagy mindenképpen valamiféle kártyát kell bemutatnom?


Miért ne?
Ezt Magyarországon is elfogadják az online kötés után. Ha kamuztál úgy is jön az ordnungsamt és levakarja a matricát a rendszámodról, Te meg amíg nem fizeted ki a bírságot meg nem kötsz biztosítást egy métert sem mehetsz a verdával ;) ...vagy jön a következő fizetnivaló :laugh:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33732 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Sziasztok kedves forumozok.

Mäsodik kocsimra szeretnem megkötni ,Nemetorszägban a biztositäst, az elsö kocsimon B10 ben vagyok magyarorszägon.
Magyarorszägon a bonusz csak egyik kocsi szerzödes megszünessel vihetö ät a mäsikra.
Felhivtam elöbb az irodät közöltek,hogy semmilyen igazoläst mär nem adnak ki megszünt a papiros bonusz igazoläs.es csak ugye szerzödes megszünessel täjekoztatjäk a mäsik biztositot maguk között.
Viszont itt nemetorszägban azt mondták,hogy ha viszek bonus igazoläst Magyarorszägrol akkor itt beszämitjäk nekem,
akkor most ,hogy is van a hogy ?
Hogyan lehet megoldani ide kint,hogy beszämitsäk a mäsodik kocsimra a bonuszomat ?
Tippek ?

üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33750 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

semmilyen igazoläst mär nem adnak ki megszünt a papiros bonusz igazoläs.es csak ugye szerzödes megszünessel täjekoztatjäk a mäsik biztositot maguk között.

Szia Terézia,
ez otthon egymás (biztosítók) között igaz is, mivel központi adatbázisuk van. Külföldre azonban ki kell, hogy adják az igazolást . Ne a fiókbéli mezei ügyintézöhöz fordulj, hanem a társaságoknak van nemzetközi osztályuk, ez az ö dolguk, minimum angolul meg is csinálják általában, de legtöbbször a német sem gond. Arra hívd fel a figyelmüket (ha nem tudják), hogy az nem elég, ha csak magát a bónuszt (pl. B10) igazolják, mert az otthoni besorolások nem teljesen fedik az itteni SF (Schadenfreiheit) osztályokat, hanem konkrétan a balesetmentes biztosítási évek számát írják rá. Söt, itt van olyan biztosító is, aki csak a saját nyomtatványát fogadja el a magyarok által kitöltve + pöcsét+aláírás - ahogy az kell. A csak internetes (online) biztosítók meg (tisztelet a kivételnek) alapból nem fogadnak el külföldi bónusz igazolást - ez persze nyilván nem neked szól, mert te már lebeszélted velük. Ha meg kekeckednek, akkor vérmérséklettöl függöen ki kell sírni, rájuk kell borítani az asztalt, odaküldeni pár tetkós börfejü havert, stb. :hyper:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33760 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Köszönöm a välaszodat.
De nekem azt mondta a biztositoban a hölgy forditassam le a most kiküldött ajänlatot,es nem adnak ki igazoläst.
En a MKB biztositonäl vagyok.
De leht jövöheten hazamegyek es bemegyek az irodäba aztän meglätjuk,hogy räjuk boritom-e az asztalt :sick:
Az itteni biztositos emberke azt mondta a szocializmusba ragadtunk mi magyarok, es nagyon lehet igaza is van.
Köszönetel Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!