Autóbiztosítás Németországban

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33761 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

azt mondta a biztositoban a hölgy forditassam le a most kiküldött ajänlatot,

Hát ezt nagyon nem értem. Milyen ajánlatról van szó ?

De, hogy legyen fegyvered, idézet a 21/2011.(VI.10.) NGM-rendeletböl (ami többek között a kártörténeti igazolások kiadásáról szól):

8.§ A biztosító köteles– az igénylés beérkezését követö 15 napon belül – az igénylö kérésére az igénylést megelözö szerzödéses idöszak vonatkozásában – amennyiben ezen idöszak tartama az 5 évet meghaladja, úgy legalább ötéves idöszakra visszamenöleg – a kárnyilvántartásban meglévö kártörténeti adatokról írásban igazolást kiadni más tagállam által elöírt felelösségbiztosítási kötelezettség alapján kötendö szerzödéssel kapcsolatos kedvezmény érvényesítése céljából.


Ittmegtalálod a teljes rendeletet:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Nyomtasd ki és vidd magaddal, aztán hajrá ! (Ja és az MKB Biztosító résztulajdonosa a Versicherungskammer Bayern, tehát "elvileg" cégnyelv a német is...)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33795 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Szio

Ajänlat a következö evi biztositäs.a magyar kocsimra.
Itt viszont mäsodik kocsira kerem a bonusz besoroläst ami nemet,
De mär 3x hivtam fel öket, most mondtam a rendeletet is es nem, ök nem adnak ki semmilyen igazoläst.
Na marad az asztal döntes holnaputänra : :sick:
ez katasztrofa.
Üdv.Terezia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33797 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Szia, akkor értem a "kis huncutokat". Kit/mit próbálsz hívni ? Próbálkozz rögtön a központban és próbálj meg kihajtani vmi fönökfélét. (Tudom ez a kib... call centerek korában nem egyszerü !!) Vagy az MKB honlapján megtalálod a felügyeleti szerveiket, írj a cégnek levelet és jelezd nekik (és tedd is meg), hogy elküldöd a másolatot mindenhova. Nálam ez egy más jellegü ügyben legutóbb csodát tett (persze hangsúlyozták, hogy "kivételes vezérigazgatói méltányosságból" - azaz igazamat továbbra sem elfogadva) és elengedtek egy vitatott és ugyanígy rendeletekkel alátámasztott "tartozást". A csörömet ugyan piszkálta, hogy még mindig kötik az ebet a karóhoz, de nem folytattam, mert a célomat végülis elértem, idöm meg kedvem viszont nem volt tovább vitatkozni hülyékkel...
Azóta viszont "elöre köszönnek" !!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33798 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Állj !!! Most én nem olvashattam rendesen... Nyilván azért nem adnak igazolást, mert otthon van élö szerzödésed, amire be van számítva a bónusz. Az viszont csak egy kocsira jár !!! Ezt nem mondták ??? Tehát az otthoni autót kell a biztosítónál második kocsinak átcedálni (vagy más nevére átírni a szerzödést, pl. családtag), akkor felszabadul a bónuszod, és akkor azt már kihozhatod ide, ki kell és ki is fogják adni az igazolást. Így otthon ugyan többet fogsz fizetni, de itt valszleg sokkal többet spórolsz a B10-zel....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34061 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Sziasztok.

Kiadtäk az igazoläst a bonuszomrol :) nyertem ,de most itt nemetorszägban az angol miatt kötözködnek :sick: kerik fordittassam le nemetre :( francba is.
Decotex te mindig irod a feleseged neven van több kocsi megirnäd, hogy hogy szämoljäk 2ik vagy 3 ik kocsi eseteben a bonuszokat? mert ez nem tiszta
Mert eddig a biztosito itt azt mondta beszämitja a 10 es bonuszomat a mäsodik kocsim utän most viszont azt mondta ,hogy mäsodik kocsira nem fogja es elölröl kell kezdenem a biztositäst
ez viszont k.va sok lenne ez vicc
elsö kocsival jol vezetek es balaestmentesen,a mäsodikkal viszont mint kezdö ????
üdv.Terezia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34070 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

kisne írta: Decotex te mindig irod a feleseged neven van több kocsi megirnäd, hogy hogy szämoljäk 2ik vagy 3 ik kocsi eseteben a bonuszokat?
..... elsö kocsival jol vezetek es balaestmentesen,a mäsodikkal viszont mint kezdö ????


Kedves Terézia, sajnos ez nem jellemzö és alku kérdése. Most kérdeztem a nejem. Két kocsi van most a nevén, az enyémen 1. (Régebben nála volt mind a három) Én 35%-on vagyok, ö valahol 45-50 körül. A második, söt a 3. kocsira is kaphatsz ugyan annyit amennyi az elsön van, de rendszerint egy kicsivel többet számolnak. Nyomós érv, ha mondod, hogy akkor máshova mesz. Mi egy biztositónál vagyunk a kocsikkal igy kedvezö a dolog, de alkudozni kell! A nejem szerint mindengyik biztositó maga dönt erröl. Nincs erre törvényes elöirás. Ha ök téged úgy saccolnak meg, hogy nyugis és jó vezetö vagy adhatnak maximális kedvezményt az éveidre, de ez nem kötelezö rájuknézve! (Ez ugyanis üzlet.) nem egyszer hallom hogy egyidös jogsi és vezetési praxis ellenére meröben különbözö %-ot adnak! Soxor pofára megy. (Ez csak az itteni német helyzetre tudom mondani. Otthon nem ismerjük már a rendszert!)

Ui: fontos lehet még, hogy garázskocsi e, s hogy kik vezetik. Nálunk behatároltuk, hogy csak mi ketten. Igy kedvezöbb lett. Hátrány, ha a 33 éves fiam vagy a 35 éves lányom vezetni akarná, csak külön, a biztositó hozzájárulásával tehetné. Nem adható a kocsi kölcsön!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!