Autóbiztosítás Németországban

  • antallajos
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26690 Írta: antallajos
antallajos válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Sziasztok!
Autót szeretnék venni Németországban. Minden rendben lenne, de a kötelező felelősségbiztosítás horror magas. Huszonhét éve van jogsim, ötszázezer km-t vezettem balesetmentesen, de sohasem volt autó a nevemen. (A családi autónk mindig a feleségem nevén volt.) Van esélyem, hogy ne a legmagasabb fizetési kategóriába kerüljek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26699 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

antallajos írta: Minden rendben lenne, de a kötelező felelősségbiztosítás horror magas. Huszonhét éve van jogsim, ötszázezer km-t vezettem balesetmentesen, de sohasem volt autó a nevemen. (A családi autónk mindig a feleségem nevén volt.) Van esélyem, hogy ne a legmagasabb fizetési kategóriába kerüljek?.

Nincs esélyed! Nem a jogosítványod dátuma számít hanem, hogy mennyit vezettél (években). Ezt a neveden levő képkocsikkal tudod bizonyítíni! Ha a nejed nevén voltak az autók, akkor "papirforma szerint" nem vezettél soha! Igy valószínű, hogy a maximumot fogod fizetni! Vedd a nejed nevére a kocsit és legyél Te az üzembetartó! Így ketyeg mindkettőtök ideje!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #29803 Írta: attesz86
attesz86 válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Sziasztok! Magyarorszagon a Bonus Malus besorolásom 80%, itt is erre a besorolásra számíthatok majd biztositas kotesekor, vagy ez biztositofuggo?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hete #29806 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

attesz86 írta: Sziasztok! Magyarorszagon a Bonus Malus besorolásom 80%, itt is erre a besorolásra számíthatok majd biztositas kotesekor, vagy ez biztositofuggo?

Érdeklődj a biztosítódnál! Nálam a Allianznál mindent
beszámitottak! 80% azonban nem egy nagy durranás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29843 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Sziasztok!
Pár hete vettem egy Toyota Corolla 1.4 3 ajtós 15 éves kisautót magánszemélytől itt a BRD-ben.
Az oldalon van a kötelező biztosítás kalkulátor, ami nagyon jó ajánlatot dobott ki.
A jogsim 4 éves, soha nem volt a nevemen semmilyen autó és mégis havi 59 eurot kell csak fizetnem és rögtön 75%-ba rakott a biztosító.
Szerintem érdemes keresgélni, és nem az első ajánlatot elfogadni.
Az autó előző tulaja által ajánlott "szuper" biztosító pl.: havi 119 euróra szeretett volna biztosítást kötni velem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29847 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

DrWatson írta: A jogsim 4 éves, soha nem volt a nevemen semmilyen autó és mégis havi 59 eurot kell csak fizetnem és rögtön 75%-ba rakott a biztosító. Szerintem érdemes keresgélni, és nem az első ajánlatot elfogadni.

Nos, az teljesen mindegy, hogy 15 éves vagy új a kocsid! Nekem egy kicsit furcsa a 75%, de ez csak egy kalkulátor. Ennyiért is kötötted a biztosítónál? Aztán ha ennyi, elolvastad mit fedez, s mi van benne? Nekem ez nagyon alacsonynak tűnik, mert az új jogsisok nagyon magasan indulnak ! A Te 4 éved ugyan nem új de lehet, hogy elnézted és 175% az a 75! Egyébként az 59 euró/hó ilyen kis kocsinál az jó húzós ám, s nem olcsó. Ez 177€ negyedévenként s ez nem olcsó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!