Autóbiztosítás Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8287 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Szia Decotext!
Nem szeretnek vitatkozni veled, de bizony a 80 euro lehet sok. Talan ne vitassuk, kinek sok, kinek keves. Neked valoszinüleg nem sok.
De: en ugy gondolom, 1 eurot sem szeretnek kifizetni, ha nem kell.
Es: nem tudom, mit jelent az atlag, ezert lehetseges, hogy statisztikailag a bered atlagos.
Akkor: peldaul van valaki, akinek a bere netto 1000, es valaki, akinek netto 5000. az atlag 3000. De aki az 1000-et kapja, az bizony nem a 3000-böl gazdalkodik.
Azt is nezni kell szerintem, hogy aki frissen van itt, valoszinüleg nem all a legjobban anyagilag. A nyelv meg nem tökeletes, nemregen dolgozik, stb...
Bizony meg nem volt olyan regen, hogy minden zsömlet meg kellett szamolnunk hetekig - pedig en nem keves penzzel jöttem ki. Bizony sok volt a biztositasra többet fizetni!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8328 Írta: Rolix
Rolix válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Szia Eva!

Én Budapesten élek jelenleg és az itteni kisautómra a negyedéves díj közel 20 ezer ft. Úgy, hogy keresek 130-140 ezer ft-ot. A 80 euró az kb. 22-23 ezer ft és ott nem hinném, hogy van aki ennyit keres, mint én itthon, vagy ha igen, akkor nem vállal be egy autót. :) Szerintem az bőven bele kell, hogy férjen annak aki autót vásárol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8329 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Szia Rolix!
Nem tudom, tudod-e, hogy nemcsak arrol beszelünk, sok-e a dij, hanem en arra reagaltam, hogy minek többet fizetni, ha nem kell. De kerdezz meg valakit, aki nem keres itt sokat, hogy sok-e neki.
Es: ha a Te autodra 30 000-et kellene fizetned, es el lehetne intezni, hogy csak 20 000-et fizess - teljesen legalisan, akkor Te fizetnel 30 000-et?
Mert en nem, es amint tudtam, el is inteztem, vissza is adtak visszamenöleg a tulfizetest.
En ugy gondolom, ha tudunk valami kevesebbert is megvenni, es a minösege ugyanolyan - most nemcsak az autobiztositasra gondolok, akkor miert ne tegyük.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8335 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Egyébként tudom tanácsolni, felmentek a netre egy alkusz cég oldalra ahol megnézitek, hogy mennyi az otthoni biztosítás, majd felmentek egy német oldalra és ott meg ugyan azt az autót megnézed.
Én ezt megtettem.
Ford Focus ST 2500cm3 Turbo / benzines, 2006/11havi tényleg egy fiatalos autó.
Kezdő biztosítási bónusszal mind ezt 23éves születési dátummal.
Német: negyed évre 800-1000€, ezek a induló ajánlatok. (AXA pl 1100€tól)
Magyar: 250.000Ft / ÉV!!! (pl. Allianz) 4-5 ajánlat volt csak.
(mind2 Cascot is tartalmaz)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8336 Írta: Gergoo
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vicktory

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8337 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Szia laolaj!
Erdemes mindig a kereskedöt is megkerdezni. Nekem pl az uj automnal - ha megjön egyszer, mert mar fel eve kesik a japan esemenyek miatt - kb fele lesz a biztositas, mint a reginel. DE: azt mondta a kereskedö, hogy nem vezetheti 23 evnel fiatalabb ember, es hogy pl ez a kedvezmeny csak bizonyos tipusokra ervenyes. De biztos mas tipusoknal is lehetsegesek kedvezmenyek.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!