Sebességhatárok Németországban

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8310 Írta: laolaj
Sebességhatárok Németországban téma létrehozva laolaj által

DECOTEXT írta: Most 9 óra ugyan az az út! (Igaz felfegyverkeztem, mert van egy navim, (NVIGON) amielyik havonta aktuálisan mutatja egész (!) Európa fixen kirakott trafipaxait!) Évek óta nem fizettem birságot, pedig nem járok lassan.....
:laugh:

Az szép.. 9 óra alatt... :laugh:
bár ez a sebesség határ ez hogy van? Nem az van h tolod neki és kész. Ahol meg tábla van h 100 akkor lelassítasz, ha feloldó tábla akkor meg tolod neki megint? B)
autópálya díj hogy van? regionális vagy mi hogy? mennyi? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8312 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

laolaj írta: Az szép.. 9 óra alatt... bár ez a sebesség határ ez hogy van? Nem az van h tolod neki és kész. Ahol meg tábla van h 100 akkor lelassítasz, ha feloldó tábla akkor meg tolod neki megint? B) autópálya díj hogy van? regionális vagy mi hogy? mennyi?


Autópálya dij csak az osztrákoknál van (egyelőre) A Balatonnál lakom, onnan nincs Sopronig csak főút (84-es) Ez időben a leghosszabb út, ha kilóméterre nézem, mert itt nem lehet neki "tolni" a vadveszély miatt! Az osztrákoknál 130 a megengedett, de mivel van ez a kütyüm, így nyugisan lehet 160-al is menni.... (Időben szól ha trafipax van) Ekkor természetesen a megengedett a sebességem! Passautól meg lehet "evezni", mert a 130 csak ajánlott! Nem lassítok a 100-as táblánál, de lassítok ha a forgalom olyan! A navigáció szerint az átlagom 130-135-re jön ki! Ebben benne a 84-es is ahol 100-110-nél nem lehet jobban menni valamint a 2x kb, 10 perces szünet az 1200 km-en.
Na, azért nem mindig megy ám ez, mert elég egy torlódás, vagy egy-két épitkezés pár kilóméteren át, s máris 10-11 óra is lehet belőle! Viszont a csúcs eddig 8 óra 40 perc volt (éjjel).
:whistle:
Azért valamit csak jól csinálok, ha 35 éve balesetmentesen vezetek! A legnagyobb probléma sok autóvezetőnél, hogy nem képesek dinamikusan vezetni! Természetesen ehez erősebb kocsi is kell, de nem azért, hogy 250-el menj, (szite sehol nem is lehet!) hanem azért, hogy ha előzöl gyors legyél, vagy ha beletaposol akkor el tudd kerülni a gondokat! Mi soha nem takarékoskodtunk, sem a gumikkal, sem a fékkel! Ezek mindig a legjobb állapotban s minőségben vannak, s persze a kormánymű is! A legrosszabb az ha valaki olcsó kinai bovlikat vesz.......

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8322 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Árakat is kérhetek? :)
autópálya díj németben? osztrákoknál..?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8327 Írta: Rolix
Rolix válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Úgy tudom, hogy Németországban ingyenes az autópálya, az osztrák díjakat pedig itt tudod megnézni:
http://www.autopalya.hu/02Ematrica/08KulfoldiMatricak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8334 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

laolaj írta: Árakat is kérhetek? :)
autópálya díj németben? osztrákoknál..?


Die Preise für Pkw (bis 3,5 Tonnen):

Jahresvignette: 76,50 Euro
Monats-Vignette: 23,00 Euro
Zehn-Tages-Vignette: 7,90 Euro

Éves PKV 76,50€ / Havi PKV 23,00.€ / 10 napos PKV 7,90€
3,5 tonnáig érvényes, tehát kisbusz és kisebb teherautó.
Vigyázat! Az alagutak használata nincs benne!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8338 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Azért is kérdeztem, mert látok az autó szélvédőin ilyen kör alakú matricát amiben a rendszám van benne és egy szám 2-3-4 ezeket szoktam látni. Azt hittem, hogy ez autópálya dolog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!