Sebességhatárok Németországban

Több
12 éve 5 napja #19150 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Eva10 írta: A Navigacio csak akkor jo, ha valoban mutatja a sebesseghatarokat. Ami fix, azt mutatja, de ha valahol tegnapelött kitesznek egy tablat, azt bizony nem. El tudom kepzelni, hogy egy ismeretlen szakaszon sötetben esetleg nem veszi eszre a tablat....
Ez nem mentseg, de elkepzelhetö

Erre volt egy itélet.
A Navigácio nem helyettesiti a vezetö kötelességét néha kinézni az ablakon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #19175 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Attila_BRD írta: A Navigácio nem helyettesiti a vezetö kötelességét néha kinézni az ablakon.

Hát ne is mond! A múltkor én is megtettem! Rémülten láttam, hogy több
autó is van az utakon! Gondolhatod mekkora sterssz volt ez nekem.....

;) :cheer: :laugh: :woohoo:

Szerintem sz@rok ezek a "guminők". Igy hivja a nejem, a naviban, a csajt! Szóval
még feljeszteni kell ezeket, mert pl. egyszer nem szól, hogy ha balra fordulok, hogy
ha szemben is jön valami.....! Ha gyorsan megyek akkor nyafog, de ilyenért soha
nem szólt még....KRESZ-ből símán megbuktatnám. S ilyenre bizzák rá az autóvezetőt......
Na, megyek egyett röhögni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #19177 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

DECOTEXT írta:

Gergoo írta: Érdemes navigációt tartani a kocsikban. Akár ismered az utat, akár nem, figyelmeztet ha túl lépnéd a megengedett sebességet! ;)


Sőt! A Navigon 70 plusban van egy trafipax figyelmeztető. 2 évig havi update-el. Otthon Mo. is csodákra képes! Még a lámpákban eldugott kütyükre is jó!
2 év után 20 euró újabb 2 évere. Nekem már több 100 eurót megtakarított!
:P :P
Mióta meg van, a "sógornál" egyszer nem fényképeztek! Sajnos az enyém csak a fix
trafipaxot ügyeli havi frissitéssel. Van mobilra is de az drágább....(GPS kordinátákkal műxik.)

Vigyázat, használata illegális. Ha megcsípnek elveszik és 3 pont Flensburgban!

Ezt miert tilos hasznalni? Rendor kiveszi es megnezi, hogy be van e kapcsolva ez a szolgaltatas?
A Garminomban alapbol be van kapcsolva, eszembe nem jutott meg kikapcsolni. De nem is nagyon erdekel, mert kb. 80%ban jo az adatbazis, sok viszont hianyos vagy epp parhuzamos utnal rossz helyre jelez. Pl. Nemet-Holland hatar Roermond fele. Autopalyan 100as tabla, mellette parhuzamos uton 50km/h es kamera. Az autopalyan visit a gps, hogy 50km/h kamera. Elso reakciobol beletapostam a fekbe. Szerencsere nem koszontek belem hatulrol. Na azota nem foglalkozom ezekkel..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #19178 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

mahlzeit írta: De nem is nagyon erdekel, mert kb. 80%ban jo az adatbazis, sok viszont hianyos vagy epp parhuzamos utnal rossz helyre jelez.

Navigon-t vagy iGO-t kell venni. ;) A Garmin és a TomTom gyakorlatilag használhatatlan vackok, különösen régi térképekkel. Amint bekapcsolod a speedcam funkciót elvileg mind kell, hogy figyelmeztessen esetleges illegális használatára (bizonyos országokban)
Amúgy amit én javasoltam, teljesen törvényes, én mindig (még ismerős utakon is) használom, ugyanis a megengedett sebesség túllépésére való figyelmeztetés nem illegális! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #19180 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

A GPS nekem nagyon bejött mert nem tudok térképen tájékozódni, / erre nincs diplomám / :) de a családból szinte csak én használom, a fiúk tudnak tájékozódni, a lány meg még csak 9,5 éves. A férjem folyamatosan frissíti a programot, így naprakész az infó.
Lézerblokkoló azóta van az autóban amikor az uram megunta a havi 2x-i büntijeimet kifizetni. Szuper, elöl 3 szem, hátul 2, nagyon időben jelez, és nem tilos Magyarországon, ezt a férjem haverja / rendőr / ajánlotta, ő is ezt használja.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #19181 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Gergoo írta:

mahlzeit írta: De nem is nagyon erdekel, mert kb. 80%ban jo az adatbazis, sok viszont hianyos vagy epp parhuzamos utnal rossz helyre jelez.

Navigon-t vagy iGO-t kell venni. ;) A Garmin és a TomTom gyakorlatilag használhatatlan vackok, különösen régi térképekkel. Amint bekapcsolod a speedcam funkciót elvileg mind kell, hogy figyelmeztessen esetleges illegális használatára (bizonyos országokban)
Amúgy amit én javasoltam, teljesen törvényes, én mindig (még ismerős utakon is) használom, ugyanis a megengedett sebesség túllépésére való figyelmeztetés nem illegális! ;)

Hat ja IGo-val egyetertek:)
A Tomtom az a legalja, Garmin Ny-Europaban hasznalhato terkepeket hasznal, meg Mo-ig ok,attol keletebbre penzkidobas. Emellett a hw szo szerint hulladek. A POI-k nagyreszt hasznalhatatlanok, keresni lehetetlen az adatbazisban a hw lassusaga miatt. Lifetime map frissites miatt vettem. Bar ne tettem volna!! Olyan mint egy gyerekjatek. Navigon az szinten egy Garmin "ceg", igy nalam biztosan felejtos:)
HA viszont mar szoba kerult, kivancsi lennek, IGO-hoz milyen ertelmes PNA hasznalhato. IGO ugye csak sw-t gyart. TMC kellene a hw-hez.. Otlet?:) VAgy ez mar reklam lenne?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!