Sebességhatárok Németországban

Több
12 éve 6 hónapja #8342 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Az környezetvédelmi kategória,olyan mint otthon a" zöldkártya "volt. Különböző városrészek,pihenőövezetek előtt például szigorúan ki van írva,ezek közül melyik minősítés tartózkodhat ott,hajthat be.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8345 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

laolaj írta: Azért is kérdeztem, mert látok az autó szélvédőin ilyen kör alakú matricát amiben a rendszám van benne és egy szám 2-3-4 ezeket szoktam látni. Azt hittem, hogy ez autópálya dolog.


Nem ez egy nagyon értelmetlen környeztevédelmi próbálkozás! Bizonyos városokban s bizonyos városrészekben nem lehet az autóval közlekedni ha nem zöld a matrica!

Kissé nevetséges, mert pl. Berlinben vannak párhuzamos utcák (egymás mellett) ahol az egyikben lehet, a másikban már nem lehet behajtani az adott, nem túl "tiszta" kocsival! Még jó, hogy most a Bundesregierung tárgyalásban van a széjárásokkal, mert igy most még könnyen átfujja a finom port és a káros anyagokat. Külön érdekes Hamburgban a sok "oldtimer" amelyek viszont külön engedéllyel bárhol járhatnak kékesszürke, büdös felhőt húzva maguk után....
:sick: :blush: :S
(Most megyek, kiröhögöm magam!)
:laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12374 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Nem kell röhögni a plaketteken. Nagyot vágott rajta a TÜV.
Régebben már volt egy Ózon-Plakett de az kihalt miután mindenkivel megvetették és kiderült, hogy az ózon nem is onnan jön.

Most a Feinstaubrol derül ki, hogy Humbug, de csak ha mindenki fizetett már.

A Klima-Örület folyik már a CO2 fizetgetések formájában. Az is marhaság mint már kiderült, de a Politika még tud ezzel pénzt behajtani, tehát menni fog egy darabig.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19025 Írta: Hiszti
Hiszti válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy 50-es sebességkorlátozásnál főúton, ha kb. 100-al mentem, és éjszaka lefotozott, mire számíthatok!? Egyáltalán éjszaka jól sikerülnek ezek a képek? Pénzösszeg, büntetőpont?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19026 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Hiszti írta: Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy 50-es sebességkorlátozásnál főúton, ha kb. 100-al mentem, és éjszaka lefotozott, mire számíthatok!? Egyáltalán éjszaka j
ól sikerülnek ezek a képek? Pénzösszeg, büntetőpont?

A képek jól sikerülnek. Ha magyar rendszámmal voltál, valószínű megúszod, ha német, akkor karóbahúzás, felnégyelés meg hasonló finomságok. Amúgy meg megmondja a "Bußgeldkatalog" :woohoo: :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19027 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

zigeuner írta:

Hiszti írta: Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy 50-es sebességkorlátozásnál főúton, ha kb. 100-al mentem, és éjszaka lefotozott, mire számíthatok!? Egyáltalán éjszaka j
ól sikerülnek ezek a képek? Pénzösszeg, büntetőpont?

A képek jól sikerülnek. Ha magyar rendszámmal voltál, valószínű megúszod, ha német, akkor karóbahúzás, felnégyelés meg hasonló finomságok. Amúgy meg megmondja a "Bußgeldkatalog" :woohoo: :woohoo:

Csak pénz. Az összegre a csekket most már a magyarok is kikézbesitik. Egyébként ha közlekedési ellenörzésbe kerülsz, akkor helyben leverhetik rolad mert "külföldi" vagy. Mondjuk ha egy év mulva már elfelejtetted, a magyar cédulát eldobtad, de a kölni karnevál idején egy tömeges kontrollba kerülsz .... mehetsz gyalog tovább a legközelebbi bankba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!