Sebességhatárok Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19050 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Hiszti írta: Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy 50-es sebességkorlátozásnál főúton, ha kb. 100-al mentem, és éjszaka lefotozott, mire számíthatok!? Egyáltalán éjszaka jól sikerülnek ezek a képek? Pénzösszeg, büntetőpont?

Minél előbb rendezd le, mert ha nem sokba fog kerülni! Eddig úgy volt, hogy minden EU állam küldte a bütetést az adott országba. A pénzbírságot is. Ez sokszor nem érte meg az adminisztráció miatt! 2 éve azonban ez változott (ahogy Attács is említi). Ez most úgy megy, hogy az adott ország megtarthatja a pénzbirságot. Most csak a cetli megy a fotóval és magyar hatóság fog büntetni, s a lóvét is ők fogják behajtani, mert most megtartják s érdekük! Így valószínű hogy Mo.-on fogsz papirt kapni és ott nézd meg, hogy mi mennyi!

Egyébként benne vagy a központi regiszterbe, s a rendőröknek van itt mobil hozzáférése. Szerintem add el a kocsit és vegyél egy másikat, ha itt a BRD-ben is járni akarsz autóval!
A jogsi lehet, hogy fuccs, mert ez 100%-os túllépés! (Kicsit durva, nem?) Lehet újra vizsgázni!

UI: Az éjjeli fotók is kiválló minőségűek! Azért villan, hogy jó legyen! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19053 Írta: Hiszti
Hiszti válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

német rendszámmal mentem... remélem azért a jogsi nem ugrik, mert a munkaeszközöm! abból élek. ugye nem?? bussgeldkatalog jó, köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19054 Írta: Hiszti
Hiszti válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

31-40 km/h 160,- EUR, 3 Punkte, 1 Monat Fahrverbot
41-50 km/h 200,- EUR, 4 Punkte, 1 Monat Fahrverbot
51-60 km/h 280,- EUR, 4 Punkte, 2 Monate Fahrverbot
61-70 km/h 480,- EUR, 4 Punkte, 3 Monate Fahrverbot

örülök....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19078 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Hiszti, itt elg sok közlekedes lampanal van kamera....ugyhogy nemigen mennek ennyivel.
Az otthoni közlekedesi moralt el lehet felejteni.
Nalunk a multkor rendszeresen ellenöriztek a belvarosban is.
Söt - bar ez nem közlekedes - a lanyom mondta, hogy nehany iskola melle menö diakot is bevittek az iskolaba. Ötödikesek voltak, nehezen tudtak azt mondani, hogy mar nem jarnak iskolaba. Egyebkent en ezzel egyetertek, bar csinalnak mindig.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19083 Írta: Hiszti
Hiszti válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Kedves Eva, persze tudom, hiszen én is itt élek és közlekedek nap mint nap, tudom hogy a német közlekedési kultúra teljesen eltér az otthon megszokottaktól.
Sajnos olyan a munkaköröm, hogy állandóan úton vagyok és néha ha elvan csúszva az ember az idővel, rohan...ez egy ismeretlen szakaszon volt már sötétbe, egyszerűen nem láttam a táblát...na mindegy megtörtént, lesz ami lesz...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19084 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Sebességhatárok Németországban

Érdemes navigációt tartani a kocsikban. Akár ismered az utat, akár nem, figyelmeztet ha túl lépnéd a megengedett sebességet! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!