Idegen nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10177 Írta: mnkata
Idegen nyelvtudással Németországban téma létrehozva mnkata által

Sziasztok!

En meg uj vagyok itt, vegigolvastam a topikot, sok hasznos infot kaptam mar igy is toletek!
Bennunk is erlelodik a gondolat a ferjemmel, hogy mozdulnank M.o.-rol. Egy 2 eves gyerekkel. Az elso termeszetesen szamunkra is a nemet nyelv tanulasa kell legyen, mert mar reg volt mikor utoljara foglalkoztunk vele. Tudom, hogy a segedmunkasnak is legalabb alap szinten kell beszelnie. De ezzel kapcsolatban azt kerdeznem toletek, hogy az angollal mennyire lehet elboldogulni ott. Mert azt beszeljuk mindketten, 3 evig eltunk angol nyelvteruleten.
Szamomra legalabbis kicsit fura, hogy (tetelezzuk fel, hogy megvan a nemet alaptudas, ugy gondolom ezt el tudjuk erni nehany honap intenziv tanulassal) alap nyelvtudassal, hogyan ertenenk meg peldaul egy munkaszerzodest vagy egy alberleti szerzodest. Szerintem siman lehet olyan resz benne, amivel rafazhatunk, ha csak ennyire tudunk nemetul.
Ti, mint tapasztaltak, hogy latjatok ezt?
Most hirtelen ennyi, de kesobb biztos lesz meg kerdesem.
Koszonom elore is, ha leirjatok a tapasztalataitokat.
Udv
Kata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10184 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia.

Mivel kapcsolatban? Mert, hogy csak egy kérdőjelet látok...!

Ti, mint tapasztaltak, hogy latjatok ezt?


Tanulás a lényeges vagy a kijutás vagy talán az elhelyezkedés angollal vagy mi? Ez nem kukacoskodás, fussunk neki újra! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10186 Írta: mnkata
mnkata válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Bocsi, igazad van. A kerdes az, hogy esetleg van-e olyan lehetoseg, hogy angol nyelven legyen a munkaszerzodes vagy alberleti szerzodes? Vagy hajlandoak-e angolul beszelni az emberrel?
Ha csak nemetul lehet szerzodest kotni, akkor esetleg megertheto-e az alap tudassal vagy tenyleg rafazhatunk, ha csak annyira tudunk?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10194 Írta: lompika2
lompika2 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Bocsi hogy beleszólok,de nem rég jöttem haza Svájc-ból,és ott azt lévő magyaroktól,hogy ott sok helyen beszélnek Angolul is.Érdemes lenne utána járnotok! Üdv Lajos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10217 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Azt észre vettem mikor látják h nem megy annyira a német akkor kérdik h angol...? Szóval az angollal is van lehetőség ha van mellette német az csak jó.
Mindenek van esélye csak meg kell találni. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 4 hónapja #10220 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Tapasztalatotok van arra vonatkozóan, hogy olasz nyelvtudással kisebb városkában lehet-e állást találni?
Talán svájci határnál?
Köszönöm a válaszokat előre is.

Trixi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!