Idegen nyelvtudással Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #10222 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia!
Az olaszt nem tudom, de nemetül biztosan kell tudni valamennyire.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #10228 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban


Tényleg nem tréfa! Cégünk is keresett kinaiul és oroszul tudó dolgozókat! Már van,
de ahogy hallom egyre többre van ebből igény más cégeknél is!

Különösen exotikus nyelveket keresnek jobban: arab, hindu, japán, kinai, orosz. Érdemes ilyen tudással nagyobb gépkocsigyáraknál érdeklődni itt a BRD-ben!! (Mi is a VW-nek dolgozunk mint "beszállitó" s több nyelven készitünk katalógusokat, szerelési útmutatókat, kézikönyveket s használati utasitásokat pl. klimához vagy stereó kütyükhöz.)

UI: sajnos én csak németül tudok (egy kicsit) s a magyar nem kell. A 11 év alatt a cégnél ahol vagyok, pontosan 3x volt rám "nyelevileg" szükség. Hát ez nem nagy durranás az biztos!!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10231 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

mnkata írta: Bocsi, igazad van. A kerdes az, hogy esetleg van-e olyan lehetoseg, hogy angol nyelven legyen a munkaszerzodes vagy alberleti szerzodes? Vagy hajlandoak-e angolul beszelni az emberrel?


Szia Kata,
első kérdésedre a válasz egyértelmű nem, vagyis nincs arra lehetőség, hogy angolul kapjatok bármiféle szerződést. Hacsak el nem viszitek egy fordítóirodába ahol lefordíttatjátok, de aláírni akkor is a német verziót kell majd.
Második kérdésedre a válasz igen, általában segítőkészek az emberek angolul is - viszont munkavállaláshoz elvárják (jogosan) a minimum konyhanyelvi németet. Saját tapasztalat, hasonló cipőben mint ti: több évig éltem angol nyelvterületen, és turistaként mindig jól elboldogultam, viszont amióta itt élek bizony elvárják, hogy németül intézzem az ügyeimet. És ezt én is elvárom magamtól, igaz, még nyögvenyelősen megy:)
Munkavállalásnál kifejezetten előny a többnyelvűség - viszont csak a német után.
Sok sikert nektek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #10244 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Trixi0606 írta: Tapasztalatotok van arra vonatkozóan, hogy olasz nyelvtudással kisebb városkában lehet-e állást találni?Talán svájci határnál?

Lehet, pláne ha jó szakvégzettséged van, de akkor "Teesi/Ticino" illetve "Graubünden" kantonokban próbálkozz, mert az az olaszos terület. A közös határon nem kell, se a schwiezi, se a német oldalon. Igaz a Bodensee és környékén sok a turista ott elképzelhető egy minimális esély, ha van jó német tudásod is, az olasz mellett!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #10526 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Sziasztok,
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Tanácsotokat/véleményeteket/tapasztalatotokat szeretném kérni. Biztos én leszek legalább az 1000-dik ilyen ügyben, de gondoltam hátha nem kérdezek nagy butaságokat és valaki válaszol majd rá. Sok mindent elolvastam már ezen a fórumon, de azért szeretnék kérdezni:
Jelenleg Irországban lakunk. Elsősorban nyelvet tanulni, másodszorban nyugodtabb élet reményében jöttünk ki. Ha már elég jól beszéljük az angol nyelvet szeretnénk Németországba költözni, hogy gyermekeink megtanuljanak németül is. Valamelyik nagyobb várost céloznánk meg. Itt Irországban nem igazán nézik hogy milyen végzettséged van, milyen diplomád, itt abszolút az számit, milyen tapasztalatod, gyakorlatod van. Németországban ez hogy van, kinek mi a tapasztalata? A másik kérdésem az lenne, hogy ha valaki csak angolul beszél (németül még nem) meg magyarul, a munka keresésben ez mennyire előny vagy hátrány? Az angol-magyar párosítás mennyire jó? (Banki munkatapasztalatom van, meg pincér és bolti eladó)?
Ha nem beszéled a németet (ami hátrány) de beszéled az angolt folyékonyan az javit e a helyzeten?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10542 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Magyaranyuka,
igen, Te vagy a sokadik aki ezt és ehhez hasonló kérdéseket tett fel - magam is ebbe a 'célcsoportba' tartoztam még pár hónapja:)
(Mármint az angol nyelvterületről jövök, de németül még nem annyira beszélek csoportba)

A válasz egyértelmű - azóta számomra is - hogy ha nem tudtok németül, felejtsétek el, hogy Németországba költöztök. Az angol nyelvtudás remek, amíg turista vagy, esetleg ha eleve olyan állásajánlatod van, ahol kifejezetten angol/amerikai cég küld Németországba. De akkor a munkahelyeden nyilván szinte mindenki fog angolul beszélni. Én még ilyen állást viszont itt nem találtam.
A magyar pedig még inkább felejtős, a kutyát nem érdekli, hogy beszéled, de őszintén....
Az egyetlen megoldás: feküdjetek neki a németnek! Én is most kezdem magam kicsit jobban 'idevalónak' érezni, hogy 3 hónap elteltével végre néhány összefüggő és értelmes mondat is elhagyja a számat néha:)) Pedig előtte évekig tanultam már a németet otthon, iskolában, majd mielőtt kijöttem intenzív tanfolyamon is.
Pláne gyerekekkel jöttök, gondoljatok bele, hogyan fogtok ügyet intézni, lakást bérelni, orvoshoz menni, iskolába iratni a gyerekeket, vásárolni, közlekedni, bankszámlát nyitni, stb? Nyelvtudás (és/vagy itt élő rokonok, ismerősök) nélkül lehetetlen. Pont.

Ja, és mégegy jótanács, bár nem igazán ebbe a topikba tartozik: amit olvastok itt és máshol is, hogy mennyire nehéz külföldiként lakást bérelni, az szóról szóra mind igaz. Iszonyatosan nehéz. És drága. Nagyvárosban, amit megcéloztatok, ez pedig hatványozottan így van. Inkább valami kisebb várost javasolnék kezdetnek, Münchennek, Hamburgnak, Düsseldorfnak, Kölnek még a környékét is elkerülném a helyetekben.... Van rengeteg kisebb város a nagy városok vonzáskörzetében, érdemesebb ott próbálkozni inkább.
És nyelvtudás, mindenek előtt!
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!