Idegen nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #10665 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Hát igen, az időjárás az, ami miatt mi sem szeretnénk "örökre" itt maradni.
USA-an ott tényleg elég más, mi 6 hónapot voltunk ott még főiskolás diákként dolgozni, az tényleg egy más világ. Szeretnénk még visszamenni legalább 1 évre.
Nekem lelki szempontból nagyon nehéz volt eljönni. Az országból nekem is elegem lett (bankban dolgoztam, szóval "kaptunk az ügyfelektől rendesen"), de 15-20 éve meglévő barátságokat, barátokat "kellett" otthagyni, a tesókról, szülőkről nem is beszélve. Szóval az eszem tudta hogy teszünk, de a szívem mégis vérzett, kölcsönösen "meg is sirattuk" egymást...Az elején nagyon nehéz volt, de nem szabad feladni. Most már azt mondot, kár hogy nem elöbb vágtunk bele....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10666 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

magyaranyuka írta: Julianna! Azt szeretném még megkérdezni tőled, hogy a 15 éves lányodnak mennyi idő kellett, hogy belerázkódjon a németbe, hogy az iskolába megértsen nagyjából mindent? Az én fiaim is ilyen korúak lesznek kb, mikor menni szeretnénk...



Iskolakezdéstöl karácsonyig volt igazán nehéz a dolog. Hozzáteszem, hogy iskolai némettudása volt, de ugye azt rendesen fel kellett polírozni, hogy mondjuk az a fizikaórán is elég legyen. Ennek ellenére a legnagyobb nehézségeket nem a reáltantárgyak okozták, hanem maga német irodalom. Mert a reáltantárgyak szakmai szókincsét hamar felszedte (néhány hónap), az a kevés német nyelvtan meg, ami ezeknél a tantárgyaknál kellett, az megvolt neki.

A német irodalommal viszont kezdettöl fogva egészen a szóbeli érettségi napjáig nagyon küzdött. Ahhoz, hogy valaki Goethét meg Thomas Mannt erdetiben olvasson és azt elemezni tudja gimnazista szinten, nagyon sok szorgalom, gyakorlás és akarat kell. Volt is egy súlyos mélypontunk nem sokkal karácsony elött az elsö évben, amikor úgy érezte, ez nem fog összejönni. Ès ezen a mélyponton aztán elöjöttek az érzelmi dolgok is, olyan felkiáltások, hogy „vissza akarok menni oda, ahol eddig éltünk, minek jöttünk mi ide!“ Csak a türelem és a szeretet segített, semmi más, az is csak részben. Egy kivándorlást szerintem „lelkileg“ mindenki máshogy él át és ezek a reakciók nem láthatók elöre. A kíváncsi, jókedvü lányomból egy idöre egy szomorú süni lett. :huh:
Aztán, mint a regényben, betoppant a szerelem egy német osztálytárs személyében, aki önként és dalolva tanult a lányommal minden délután, csakhogy együtt lehessenek. Természetesen ez csodát tett. Arra a fiúra még ma is hálával és szeretettel gondolunk vissza. :)
Ma mindketten egyetemisták, nagyon távol egymástól: a fiú Németországban, a lányom nem. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10667 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Lizy007 írta: Itt eddig abszolút elviselhető a tél, (kb. Németország közepén lakom), 8-10 fok van napközben, éjjel se megy 0 alá, alig fűtök (amiben gondolom szerepe van a Gergő által említett jó nyílászzáróknak is, meg annak, hogy a harmadikon lakom).

Na, én is itt lakom a közepén, de azért ritka az ilyen enyhe december! Tavaj ilyenkor "tökig" érő hó volt Hannover és környékén! S azt meg meg sem merem emliteni, hogy piszok hosszú telünk volt 2010-2011 idején. Ennek viszon ami most van én is örülök. Minden meleg nap egy nappal röviditi a telet.....
Én utálom nagyon a telet. Tőlem lehetne 3 évszak! Koranyár, nyár és későnyár! ;)
Hol lax itt a közepén? Nem kell pontosan csak úgy határold be 100 km-es körben!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10669 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Decotext!
Igen, nekem is mondták, hogy ritka az ilyen enyhe tél. Én sem bánom, hozzád hasonlóan gyűlölöm a hideget és a telet, 20 fok (pozitív és celsius:) alatt fázom:laugh:
Mindenesetre örülök neki, egyrészt a közérzetem miatt, másrészt a fűtésszámla miatt:)
Azért ahogy elnéztem a térképen, Te jó 400 km-rel északabbra vagy tőlem, én Bonn-tól 45 km-re lakom, Frankfurt és Bonn között. Totál középen, de tényleg... ez is szempont volt amikor a költözést terveztem, hogy innen kb. mindenfelé lehet mozdulni ha kell, vagy ha úgy dönt az ember. Itt a négyes határ nem messze - bár sem az a veszély nem fenyeget, hogy Luxemurgba vagy Franciaországba költöznék, sem az, hogy Hollandiába vagy Belgiumba....de azért látogatóba majd szívesen elmegyek ezekre a helyekre is. Innen elérhető Köln, Bonn, Frankfurt egy óra, vagy kicsivel több mint egy óra alatt, gyönyörű a környék, normálisak az emberek, néha egész érthetően beszélnek:)
Szóval nem volt rossz döntés szerintem... Hannover környékén még sosem jártam, azt mondják szép hely, bár jó nagy város az is....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10671 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Lizy007 írta: Azért ahogy elnéztem a térképen, Te jó 400 km-rel északabbra vagy tőlem, én Bonn-tól 45 km-re lakom, Frankfurt és Bonn között. Totál középen, de tényleg... ez is szempont volt amikor a költözést terveztem, hogy innen kb. mindenfelé lehet mozdulni ha kell, vagy ha úgy dönt az ember. Itt a négyes határ nem messze - bár sem az a veszély nem fenyeget, hogy Luxemurgba vagy Franciaországba költöznék, sem az, hogy Hollandiába vagy Belgiumba....de azért látogatóba majd szívesen elmegyek ezekre a helyekre is. Innen elérhető Köln, Bonn, Frankfurt egy óra, vagy kicsivel több mint egy óra alatt, gyönyörű a környék, normálisak az emberek, néha egész érthetően beszélnek:)
Szóval nem volt rossz döntés szerintem... Hannover környékén még sosem jártam, azt mondják szép hely, bár jó nagy város az is....


Mázlista! Az a környék a legmelegebb s egy kicsit délebbre! Hát sajnos annak idején nem tudtunk oda menni, mert itt volt munka a közelben.Igazából jóval délebbre készültünk Stuttgartba, de jó 600 km-re feljebb kötöttünk ki 1989-ben!
Na, innen már csak akkor megyünk el ha nyugdiajok leszünk és az még vagy 10 év. Most 55 vagyunk. Viszont, már csak nagyon délre megyünk : Kréta, Menorca vagy Málta! S jókat fogok pecázni és festegetni.....mikőzben a nejem, a pálmás strandon iszogatja a martinit vagy valamilyen coctail-t!
:woohoo: :woohoo: :woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10672 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Igen, hallottam, hogy itt viszonylag enyhébb a mikroklíma, mint Németország más vidékein:) Szeptemberben néhány hétvégén 33 fok volt a Rajnaparton:))

Én is hasonló álmokat dédelgetek, vissza melegebb éghajlatra (konkrétan Floridába), de még jóval a nyugdíjas éveim előtt szeretném ezt meglépni megint B)
Remélem összejön. Nyugdíjig még elég sokat kéne várni, és az is tuti, hogy nem abból a nyugdíjpénztári tagságból fogok megélni majd, amit nemrég adtam át 'önként és dalolva' a magyar államnak.. (de nem szoktam itt politizálni:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!