Idegen nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #10674 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Sziasztok,
én a nyár az milyen, mennyire forró vagy viselhető?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10676 Írta: rombi
rombi válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Egy volt szomszédom Bajáról kijutott Floridába.Fortlauderdale-ben telepedett le.Hát az egy "más világ".Ha egyszer ki lehetne jutni hivatalosan..Nem egyszerű...Kívánom egyszer sikerüljön..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10677 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Hát, az is olyan állítólag mint a tél, se túl meleg, se túl hűvös. Májusban amikor itt voltam a környéken szuper idő volt, állítólag áprilisban is, majd a nyár borzasztó volt, esős, hideg, 16 fok.... Ezt mások mesélték. Viszont az idén otthon is nagyon fura nyár volt, szörnyű júliussal, majd döglesztő augusztus-szeptemberrel.... Itt is nagyon jó idő volt szeptemberben, meleg, pár párás.. Lehet, hogy az évszakok tolódtak el egy hónappal? Majd kiderül jövő nyáron, kérdezz meg akkor:)))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10678 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

rombi írta: Egy volt szomszédom Bajáról kijutott Floridába.Fortlauderdale-ben telepedett le.Hát az egy "más világ".Ha egyszer ki lehetne jutni hivatalosan..Nem egyszerű...Kívánom egyszer sikerüljön..


Szia Rombi,
hát igen, imádtam én is, évekig éltem ott, csak kicsit délebbre, Miamiban. Egy barátnőm él Fort Lauderdale-ben, én is laktam a két város között is, Hollywoodban (nem a filmesben, a kevésbe ismert floridaiban:-).
Tényleg nem egyszerű sajnos, azért is vagyok most itt Németországban, és nem ott... De nem adom fel, az a végcél, oda visszaköltözni. Próbálkozom, aztán egyszer csak összejön megint... Addig is megtanulok mégegy nyelvet, élek Európában is, megismerek mégegy országot, kultúrát... Nem hátrány...
Sok sikert neked is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10690 Írta: rombi
rombi válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia!

Kérdeznék valamit,csak úgy kíváncsiságból.Szerinted német állampolgárokra ugyanazok vonatkoznak mint magyarokra,hogy pl.vízum nélkül 3 hónapot tartózkodhatnak az USA-ban.És a többi vízum is ilyen "nehézkes"?Egyszóval német állampolgárként könnyebb lenne kijutnod?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10705 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Rombi,
nem, sajnos németként se lenne több esélyem. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak minden európai uniós országra, ide értve a munkavállalási engedélyt, a zöldkártya megszerzésének lehetőségét (vagy annak hiányát), vízummentes tartózkodást, stb.
Továbbra is lehet kérni 'normál' turistavízumot a követségen, amivel egyszerre 6 hónapig lehet maradni, de igen erősen meg kell indokolni, hogy miért nem elég neked a 3 hónapos vízummentes tartózkodás. Ha pedig azt visszadobják, akkor fél évig azt hiszem a visa waiver-rel sem mehetsz ki, és utána is be kell írni, hogy volt már elutasított vízumkérelmed, szóval necces....

Amúgy vannak azért lehetőségek, nem tudom hány éves vagy, mi a szakmád, stb, de pl. én anno a húszas éveim elején J1-es vízummal voltam kint először, ami diák-csereprogram-gyakornok, stb vízum. (azt hiszem van felső korhatára, de nem vagyok biztos benne). Aztán van még a az F vízum, ami kifejezetten főiskolai/egyetemi tanulmányokhoz való, azt viszonylag könnyen meg lehet szerezni, 'csak' pénz kell hozzá, abból viszont jó sok és nincsen felső korhatára, elvileg ha van pénzed, kezdhetsz te felsőfokú tanulmányokat 40-50 évesen is... Ez amúgy nagyon jó, mert ha tudod igazolni, hogy el tudod tartani magad (nem dolgozhatsz kint), akkor a főiskola elvileg 4-5 év, és utána kapsz 1 év munkavállalási vízumot. Csak azért ez költséges mulatság....
Aztán van az M vízum, ami szintén viszonylag könnyen megszerezhető, ezt adják a mindenféle más, nem egyetemi tanulmányokhoz. Ehhez is kell igazolni, hogy rendelkezel a tanulmányok idejére szükséges pénzzel. Meg vannak a munkavállalási vízumok, több kategóriában, de ez bonyolult, több vállfaja van, egyiket se könnyű megszerezni.
Meg van persze a zöldkártya... szerencse, vagy házasság révén :)
Remélem hasznos volt az info, Gergőtől bocs a topikrombolásért:)))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!