Idegen nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #10652 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Lizy007,
Szerintem a Kelta Tigris idoszakban sokan jottek, (tényleg lehetett ugy munkát találni, hogy csak annyit tudtál angolul, hogy munkát keresek és felvettek), ennek az idoszaknak vége. Tv-ben meg sok kommunikációs csatornán azt hallani, hogy a németeknél x,y területen hiány van emberekből, meg hogy a gazdaság jól teljesít. Itt is már kezdenek "lefaragni" a segélyekből, támogatásokból, stb...
Lehet, hogy ezért (is) "pályáznak" át oda...
Te hogy látod, azért az ember kezdeményez, akkor a kezdeményezésre nyitottak a némétek, vagy inkább elzárkoznak elole. Érezni némi "ellenállást az idegenek" felé?.
Igen, szerintem is jó ez a fórum, mert nagyon sok féle véleményt megismer az ember. Minnél több félét hall, annál tisztább képet kap.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10654 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Magyaranyuka,
hát igen, állítólag rengeteg betöltetlen állás van itt, de inkább a két véglet: szakképzettség nélküli, kisegítő munkák vagy a másik fele az éremnek: diplomás, nyelvtudást és szakmai gyakorlatot igénylő munkák (pl. mérnök, orvos).
Idegengyűlölettel nyíltan még nem találkoztam, ha utálnak is, megtartják a véleményüket maguknak:) Amúgy személyes tapasztalat alapján 99%-ban kedvesek, nyitottak és segítőkészek az emberek. Például úgy hallottam, hogy nem nagyon hívják be a lakásukba pl. a szomszédokat, ezért duplán is meglepődtem, amikor az alattam lakó kisgyerekes anyuka pár hetes 'látásból való ismertség' után egyszer csak beinvitált:)
A külföldiekkel szemben való 'nemszeretemség' inkább csak az arab, török bevándorlók felé nyilvánul meg szerintem.

Az egyetlen eset amikor kifejezetten hátrány, hogy külföldi vagy, az a lakásbérlés. Na nem, sose direktbe, a szemedbe, azt nem csinálják, de elég nyilvánvaló, hogy amikor a legsz....abb, legkisebb, ám ehhez képest mégis viszonylag drága lakást se neked adják ki, akkor kezdesz gyanakodni:))
Bár persze ha kicsengeted egy közvetítőnek a 2-3 havi bérleti díjat,mint províziót azért, hogy találjon neked egy lakást, akkor feltételezem, hogy könnyebb.

Ezen kívül szerintem nyitottak, rengeteg alkalommal jönnek oda a parkban beszélgetni, az eladók kedvesek az üzletben, étteremben, a hivatalnok az irodákban, szóval semmi rosszat nem tudok mondani. Eddig talán 1-2 bunkóval találkoztam, na de az mindenhol megtalálható, de itt legalább nem halmozottan, mint otthon:))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10655 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Kedves Lizy007
Örülök, hogy igy tapasztalod. "Bunkok" mindenhol vannak szerintem is, csak ahogy irtad nem mindegy milyen arányban. Szerintem mivel az ember megy oda lakni, ő a "vendég", amúgy is neki kell tenni, kezdeményezni beszélgetést stb.... Igazi barátból szerintem kevés is van az ember életében, és az sok-sok idő elteltével derül ki , ki is az valójában. Nagyon tudnak hiányozni az otthoniak, mert bár van skype, ölelni és megpuszilni még nem tudsz vele.
Mondjuk érdekes volt, itt eleinte azt éreztem haza akarok menni, most meg már azt hogy az ottaniakat szeretném idehozni.
Te hogy tapasztalod, eltér az amit a nyelvtan könyvkből itthon megtanul az ember, meg ahogy ott beszélnek? Sokfelé sokféle akcentus van?
Ott milyen a lakások, házak állapota: szigetelés, hőszigetelt ablakok, redőny stb.. terén?
Magyaranyuka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10656 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Ja! Az időjárás még egy "kényes" kérdés, mert bár hőmérsékletben nincs hideg , de a szél az tud fújni (főleg amelyik az északi sarkról jön), szóval ezt "szokni" kell.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10657 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

magyaranyuka írta: Ott milyen a lakások, házak állapota: szigetelés, hőszigetelt ablakok, redőny stb.. terén?

Azt hiszem elég sokat sejtet ezzel kapcsolatosan az alábbi linken található részletes leírás egy német minősítési rendszerről ;)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Passzívház

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10658 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Jaj, hát az időjárás, a fő indok amiért nem költöznék Írországba :laugh:
Akárhányszor arra jártam zuhogott az eső, Dublinban csak nagyon, Cork-ban vízszintesen és megállás nélkül, esernyő esélytelen:laugh: Augusztusban 10 fok volt, brrr:(((
Itt eddig abszolút elviselhető a tél, (kb. Németország közepén lakom), 8-10 fok van napközben, éjjel se megy 0 alá, alig fűtök (amiben gondolom szerepe van a Gergő által említett jó nyílászzáróknak is, meg annak, hogy a harmadikon lakom).

Az, hogy milyen lakást fogsz ki, változó. Az én ablakaim ki vannak cserélve, de pl. a kiadó szomszéd lakáséi nincsenek. Itt is van mindenféle, új ház, régi ház, felújított, lelakott, szóval nem lehet mindegyikre rámondani, hogy ilyen vagy olyan. Szét kell nézni, válogatni, aztán kivenni azt, amit kiadnak neked, mint elsőként itt bérelni szándékozó külföldinek :lol:

Jé, érdekes, hogy írod, hogy most már te vinnéd magadhoz a barátaidat, nálam ez az első perctől fogva így volt. Annyira elegem lett Magyarországból (pedig szeretem az országot, tényleg) az elmúlt 2-3 évben, hogy eszem ágában sincs hazaköltözni, egy jópár évig tuti nem, viszont a barátok, család hiányoznak. Nagyon. Nyilván ebben szerepet játszik az is, hogy itt új vagyok, nincs meg az a baráti köröm mint otthon, igaz, vannak már ismerőseim, 1-2 barátom, de azért nem ugyanaz. Vagy még nem állunk olyan közel egymáshoz, vagy messze laknak sajnos. De remélem majd kialakul

Ezzel vissza is kanyarodnék kicsit a németek mentalitásához, kérdezted, hogy mennyire barátkozók. Hát nagyon közeli viszonyba még nem kerültem németekkel, de úgy mondanám, hogy barátságosak, ám nem nyitottak. Például ha párhuzamba állítom az amerikaiakkal (velük tudom, mivel ott éltem még Magyarországon kívül), az USA-ban 3 hónap alatt olyan társasági életem volt, hogy azt se tudtam kihez-kivel menjek szórakozni, vásárolni, kajálni, moziba, kávézni, stb stb.... Itt ez egyáltalán nincs így. Pedig én ugyanaz az ember vagyok, mint ott, szóval ugyanúgy ismerkednék, barátkoznék. De itt nem így megy.... Más a mentalitás, mindenki 'megtartja magának' a dolgait, véleményét. Emiatt nem könnyű egyedül. Azért remélem, majd kialakul, én bizakodó vagyok:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!