Idegen nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #10588 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Lizy007.
Köszönöm a válaszod. Akkor azt mondod, jobban járunk ha kiköltözünk kisebb városba a közelbe-gondolom kocsival általában jó a bejárás.
Annyit még kérdeznék, hogy német-angol párositás viszont jelenthet előnyt?
Azt mi is tapasztaljuk, hogy egész más amit az ember otthon megtanul vagy megtanitanak egy nyelvből, és más amikor ott vagy és beszélned kell. Más tudni és más beszélni egy nyelvet. (Otthon eléggé elméleti oktatás folyik ilyen szinten). Kitartás és sok szerencsét neked is!
Magyaranyuka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10590 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Magyaranyuka,
igen, azt gondolom, hogy előnyösebb,ha egy nagyobb város mellé költöztök, pláne ha autó is van. Amúgy a tömegközlekedés nagyon jó, csak drága.
A német-angol párosítás kifejezetten előny, abban biztos vagyok. De a német kell, hogy az alap legyen, általában. Én legalábbis még nem találkoztam olyan álláshirdetéssel, ami csak az angolra épített volna. (Ha lenne ilyen, már ott dolgoznék, lool:)
sok sikert nektek is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10592 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Magyaranyuka!
Igazán nem szeretném vágyálmaitokat megrengetni, csak egyvalamit nem értek. Szerintem Lizy nagyon kedves és IGAZ válaszának kulcsmondata ez volt: „A válasz egyértelmű … hogy ha nem tudtok németül, felejtsétek el, hogy Németországba költöztök“
Erre te megkérdezed, hogy akkor jó lesz-e, ha egy német kisvárosba költöztök…

Ne haragudj, de nyelvtudás nélkül, családdal ne indulj. Nekünk is három gyerekünk van és a munkánkból kifolyólag ez a harmadik európai ország, ahol több évig dolgoztunk, tanultunk. Természetesen mindez a gyerekektöl is nagy áldozatokat követelt, de mindent egybevetve hatalmas hasznuk származott belöle.

Minden alkalommal országváltás elött ezt a kétpontos taktikát alkalmaztuk, és nagyon bejött:
- Olyan országba nem költözöm, aminek a nyelvét nem beszélem. Ezért vagy az országok és az elvállalt munkák körét szükítem, vagy minimum naponta 4 órát szánok az intenzív nyelvtanulásra, ami alól nincs kibúvó, még akkor sem, ha éjjelbe nyúlik. Hiszen tudom, hogy mikor megérkezünk, a gyerekeimet kb az elsö hat hónapban a szokásosnál jóval jobban kell majd támogatnom, tehát nem engedhetem meg magamanak, hogy ne igazodjak el az új országban… A kamasz gyereket is megviseli, ha egy új országban hirtelen kisiskolás szintjére süllyed vissza, mert nem tud még egy zsömlét sem venni. Nekem kell türelmesnek és magabiztosnak lennem és megmutatni neki mindent! Nekem el kell tudnom igazodni! Nem mellesleg rengeteg pénzt lehet azzal megspórolni, ha tudod a nyelvet, mert rátalálsz a kedvezö lehetöségekre, megérted a szabályokat, rátalálsz a “kiskapukra”.

- Mielött a költözködésre kerülne sor, minimum 6-9 hónapig “tanulmányozom” a kiszemelt országot. Ez mindent magába foglal: napilapok, újságok, statisztikák, könyvek olvasása, az ottani oktatási rendszer nagyon mély tanulmányozása, a létfenntartási költségek megismerése, a lakásbérleti piac és az ottani íratlan szokások megismerése, a munkahelyi, adózási, társadalombiztosítási feltételek ismerete , az iskolai végzettségek elismertetése, az országon belüli tartományi különbségek megértése, stb. Mindezt csak az adott ország nyelvét ismerve tudod rendesen megtenni. Van még millió dolog, de nem folytatom.

Ezzel a taktikával tudtuk elérni, hogy a gyerekek és mi magunk is nagyjából ép börrel úsztuk meg a költözéseket és most már egybehangzóan állítjuk, hogy megérte. Mindezek ellenére mindig értek bennünket hidegzuhanyok. Angliából Németországba költözve pl az itteni lakásbérleti piac merevsége, az ügynöki jutalékok és a kauciók szédítö magassága és az ügynökök süketsége a bérlö kéréseit illetöen voltak azok, amik nagyon kellemetlenül leptek meg bennünket. Ha ti Ìrországból jöttök, lehet, hogy nálatok is hasonlóan lesz, de most legalább már tudod…

Szerintem Németországban a német nyelv társalgási (de inkább jobb) szinvonalú ismerete nélkül nem lehet úgy eligazodni, ahogy én szeretnék és ahogy fent leírtam. Az angol jó, de ne várd, hogy a bejelentkezésnél, a rendörségen, a betegbiztositóban, a munkaszerzödéskor, a gyerekorvosnál, a metróban, a pékségben, az adóhivatalban angolul beszéljenek veled. Az egy bónusz lehet, de nem ez a jellemzö! Az angol bizonyos munkakörökben alapkövetelmény, de a német mellett, nem helyette. Tanuljátok a németet minimum 6 hónapig és csak utána gyertek! Hidd el, rengeteg pénzt spóroltok ezzel és sok kellemetlenségtöl óvjátok meg magatokat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Lizy007

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10601 Írta: farfalle
farfalle válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Sziasztok!
Én szeretném egy kicsit Lizyt biztatni,mert az én személyes tapasztalatom más volt. Persze nagyon fontos, hogy ha Németországba szeretnél dolgozni tudd a nyelvet. Azonban én elindultam két gyerekkel(9és15 évesek) úgy, hogy a lakást csak a neten láttam,állásom nem volt csak az elszántságom. Megérkeztem szombati nap estelén, az ingatlanos várt a lakásnál.(Persze jó pénzért, de náluk dübörög is a gazdaság, miért pont az ingatlanos maradna ki.)Hétfőn bejelentkeztem a lakásba,utána a gyerekeket a suliba, egy hét múlva volt állásom. (10 EUR órabérért) Angolul intéztem mindent. Nekem például az iskolaigazgató tekintetében még valamiféle elismerést is láttam ami nagyon jól esett.Elintéztem a netet és mindent. Ami meglepett, hogy a gondnok beszélt angolul, az önkormányzati nőci nem. Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Vágjatok bele, megéri.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10604 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

farfalle írta: Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Vágjatok bele, megéri.

Mielőtt sok angliai és írországi "csalódott" munkavállaló most akkor úgy döntene, hogy indulnának, javaslom átolvasni a fórumot, hogy nem igazán ez a jellemző! Lehet szerencséje az embernek, na de nem mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10612 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Farfalle,
édes vagy, de nem nekem kell a bíztatás, hanem Magyaranyukának:))))
Amúgy úgy látszik, hogy a Te eseted a kivétel, ami erősíti a szabályt. Nagyon-nagyon ügyes és/vagy szerencsés vagy, hogy minden így összejött, nehézségek nélkül, gyerekekkel..... Ritka dolog, de úgy látszik nem lehetetlen. Persze gondolom attól is függ ez a nyelvtudás kérdés, hogy hova mész helyileg. Nagyvárosban nyilván többen beszélnek angolul mint egy eldugott faluban...

Nekem vegyes a tapasztalatom, van, hogy a parkban odajönnek hozzám vadidegenek és amikor véletlenül belekeverek egy kis angolt a német mondandómba, egyből átváltanak angolra, méghozzá folyékonyan. Aztán amikor pl. hivatalos ügyet próbáltam én is intézni, nem tudtak - vagy nem voltak hajlandók - megszólalni angolul. Érdekes.....

Mindenesetre neked gratula, hogy ilyen frappánsan oldottál meg mindent, Gergőnek viszont igaza van, csak óvatosan, mielőtt sok Írországtól és Angliától megcsömörlött, hazamenni érthető okokból nem akaró honfitársunk rohanna Németországba csak angol nyelvtudással - lehet nagyot csalódni is....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!