Idegen nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #10631 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

magyaranyuka írta: Írországtól egyáltalán nem csömörlöttünk meg és nem vagyunk csalódottak ! Lenne mit tanulniuk a magyar embereknek tőlük a tisztelet, elfogadás, tolerálás, egymásra odafigyelés és demokrácia terén. Két gyermekünk van, és szeretnénk ha minnél több nyelven beszélnének (angol-német), ezért mennénk német nyelvterületre.
Köszönöm mindenkinek a véleményét, tanúságos volt !!!

Lenne mit tanulni bizony. Például nem kéne egy egyértelműen másoknak (és sokaknak címzett) hozzászólást, javaslatot személyes kioktatásnak, támadásnak venni. :ohmy:
Egy dolgot pedig kifelejtettél abból amit tanulni lehetne az írektől, az pedig a képmutatás. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10633 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

magyaranyuka írta: Kedves Julianna, haragudnom kéne?


Nem, semmiképpen! :) Ès örülök, ha nincs így! ;)


Èn azt láttam, hogy abból, hogy biztos nyelvtudásunk volt már akkor, mikor idejöttünk, nagyon sok elönyünk származott.

Eleve a munkakeresésnél egyértelmüen pénzben mérhetö elönyünk volt ebböl. Elöre meg tudtunk pályázni néhány munkát, ahová behívtak bennünket, ott be tudtunk mutatkozni és rá tudtunk találni arra a munkavállalóra, aki alkalmazni tud bennünket. 2008-ban, amikor jöttünk, még kellett munkavállalási engedély, tehát sokkal nehezebb volt, mint ma. Ennek ellenére olyan fizetést kaptunk, ami miatt egyértelmüen megérte ideköltözni. Meg eleve úgy jöttünk Münchenbe, hogy már aláírt munkaszezödésünk volt.

Meg tudtuk találni azt az iskolát, ahol a nagylányom le tudott érettségizni. Ez külföldiként Bajorországban egyáltalán nem magától értetödö. Mivel viszont már több mint 15 éves volt és tudta, hogy hol akar továbbtanulni gimi után, neki nem lett volna jó, ha azt mondják neki, hogy menj a szakmunkásképzöbe. Ami itt az újonnan érkezett külföldi gyerekeknél teljesen áltatalános. Hosszas keresgélés után találtunk neki egy iskolát, ahová felvették, leérettségizett, ma egyetemista. Nem hiszem, hogy ezt nyelvtudás nélkül ki tudtuk volna harcolni, így is nehéz volt.

Másodszori nekifutásra megtaláltuk annak a módját, hogy a többezer euróra rúgó lakásbérleti kaució lefizetését elkerüljük egy kaucióbiztosítással. A szerzödést óvatosan átolvastuk, aláírtuk és arra a 2 évre, amíg mi az elsö bérlakásunkban laktunk, nagyon jó szolgálatot tett nekünk.

Mikor végre beköltöztünk az elsö lakásunkba, jó magyaros szokás szerint bemutatkoztunk a szomszédoknak, és áthívtuk öket egy kávéra. Ez volt a legnyeröbb húzás, amit valaha is megtettünk. Nagyon örültek a meghívásnak és késöbb a mindennapi élet területén rengeteg olyan tanáccsal láttak el bennünket, amit csak egy bennszülött tud (hol vegyünk olcsó és jó haszált autót, melyik a tuti autószerelö, melyik körzeti orvos a legjobb a környéken, érdemes-e jogvédelmi biztosítást kötni, hová vigyem a gyereket fogszabályozásra, stb….) Angolul nem ment volna, mert kedves idös szomszédok voltak, de angolul nem hiszem, hogy tudtak volna..

Ha mindezeket összeszámolnám pénzben, többezer vagy talán több mint tízezer euró jönne ki. De vannak olyan dolgok, mint pl a lányom továbbtanulási lehetösége, ami nekem egyszerüen megfizethetetlen. Ezeknek az elönyöknek egy jó részét a némettudásunknak köszönhetjük.

Mindenesetre semmi harag, nektek is csak a lehetö legjobbakat kívánom, és egy kalappal is…!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10637 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Jaj ne haragudj Magyaranyuka, nem rád céloztam ezzel a megjegyzéssel, csak ahogy Gergő is említette, rengetegen vannak mostanában olyanok, akik megunták a szigetországot/országokat és Németországba jönnének, nekem is van személyesen ilyen ismerősöm. Ezzel nincs is semmi gond, én pl. sose mennék Írországba élni, dehát ízlések és pofonok:) Viszont Németország teljesen más, és valóban nagyon fontos legalább egy alapszintű német nyelvtudás az angol mellé. Aztán állítólag ha mindkettő jól megy, akkor tényleg nagyon jól el lehet helyezkedni.
üdv.
Lizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10640 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

Szia Gergoo!
Ugy gondolod, tapasztalod hogy az Irek képmutatóak? A szerencse témára azért irtam, hogy annnak van, aki megdolgozott érte, mert szerintem sok olyan ember aki kijön külföldre, aztán haza megy látogatóba, mondják neki: szerencsések vagytok, jó nektek. Nyilván az is kell hozzá meg akarás meg egy csomó minden...
Julianna! Azt szeretném még megkérdezni tőled, hogy a 15 éves lányodnak mennyi idő kellett, hogy belerázkódjon a németbe, hogy az iskolába megértsen nagyjából mindent? Az én fiaim is ilyen korúak lesznek kb, mikor menni szeretnénk...
Lizy007, nincs semmi harag, sokan vannak, akik kijönnek ide, mert azt hiszik "kolbászból van a kerités" aztán amikor kiderül hogy nem, akkor mennének Németországba, mert hogy ott milyen könnyű....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10641 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

magyaranyuka írta: Szia Gergoo!
Ugy gondolod, tapasztalod hogy az Irek képmutatóak?

Nem véletlenül hiányoltam a felsorolásból. ;)

magyaranyuka írta: Szia Gergoo!
A szerencse témára azért irtam, hogy annnak van, aki megdolgozott érte, mert szerintem sok olyan ember aki kijön külföldre, aztán haza megy látogatóba, mondják neki: szerencsések vagytok, jó nektek. Nyilván az is kell hozzá meg akarás meg egy csomó minden.

Értem, nyilván az sem nyer a lottón aki nem tölt ki szelvényt. :laugh: Na de ezt munkának és küzdelemnek nevezni? Érdekes. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10651 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Idegen nyelvtudással Németországban

magyaranyuka írta: Lizy007, nincs semmi harag, sokan vannak, akik kijönnek ide, mert azt hiszik "kolbászból van a kerités" aztán amikor kiderül hogy nem, akkor mennének Németországba, mert hogy ott milyen könnyű....


:) Örülök, hogy nincs harag:)
De érdekes amit írsz, hogy kimennek az emberek Írországba aztán meg menekülnének ide, mert azt gondolják, hogy itt kolbászból van a kerítés..... Ez azért is fura, mert pl. amíg nálatok van minimálbér és ehhez mért Welfare pl., amiből ahogy hallottam még akár meg is lehet élni ideig-óráig (volt ismerősöm aki elvesztette a munkáját, majd fél év múlva visszavették amikor megint volt felvétel, és a kettő között segélyt kapott, amiből azért meg tudott élni, fizette a lakását, kajáját, stb). Itt Németországban nincs minimálbér, az általánosságban elfogadott legkisebb órabér bruttó 7-8 euro körül van, de ez itt nagyon kevés, mert brutál magasak az adók és a járulékok.
A német is sokkal nehezebb (szerintem) mint az angol, a németek kevésbe nyitottak, mint az írek, szóval nem gondolom, hogy itt könnyebb lenne, mint Írországban/Angliában. Bár biztos nem vagyok benne, hiszen ezekben az országokban csak látogatóban jártam, meg munka közben, még anno, a régi szép repülős időkben:)
Pont ezért jó ez a fórum, annyi féle véleményt megismer az ember:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!