Autószerelés

Több
12 éve 4 hónapja #10702 Írta: kelemen73
Autószerelés téma létrehozva kelemen73 által

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tudom, itt hogyan tudnám rendezni a helyzetet.
A történetem: Kb. 4 hete egyik reggel nem indult az autó (kiírta a kijelzőre: injection fault). Párom ADAC tag, kihívtuk őket, kijöttek, megnézték, nem tudtak vele mit csinálni, bevitték a frankfurti Renault szalonba. 3 nap múlva 1000 EUR-ért meg is csinálták (azt mondták, mi meg elhittük), elhoztuk. Folyamatosan akadozva indult (de beindult), azonban a hétvégén megint nem indult az autó, a hiba ugyanaz. Hétfőn bevittük a Renault-hoz és megreklamáltuk a javítást (üzemanyagvezeték, szűrők cseréje). Ma kaptam árajánlatot, ca. 2000 EUR-ért meg is csinálnák (most már üzemanyagpumpa, vízpumpa, gyertyák cseréje). Csak azt nem tudom akkor a múltkor mit csináltak az 1000 EUR-ért, A számla szerint a hibafelméréssel együtt 50 órát töltöttek a javítással, mégsem lett jó.
Otthon tudnám mit csinálnék (bemennék és rájuk borítanám az asztalt :evil: ), de nem tudom itt mi a szokás.
Várom az ötleteket (főleg tőled Decotext, Te olyan reálisan látod a dolgokat :) )
Előre is köszönöm.
Eszter

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10717 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autószerelés

kelemen73 írta: frankfurti Renault szalonba. 3 nap múlva 1000 EUR-ért meg is csinálták (azt mondták, mi meg elhittük), elhoztuk. Folyamatosan akadozva indult (de beindult), azonban a hétvégén megint nem indult az autó, a hiba ugyanaz. Hétfőn bevittük a Renault-hoz és megreklamáltuk a javítást (üzemanyagvezeték, szűrők cseréje). Ma kaptam árajánlatot, ca. 2000 EUR-ért meg is csinálnák (most már üzemanyagpumpa, vízpumpa, gyertyák cseréje). Csak azt nem tudom akkor a múltkor mit csináltak az 1000 EUR-ért, A számla szerint a hibafelméréssel együtt 50 órát töltöttek a javítással, mégsem lett jó. Előre is köszönöm.Eszter

Ha hivatalosan javittattad, (számlásan), akkor a munkára garancia van! Ezért ha ismét ezzel hibás a kocsid, akkor ezt vissza kell venniük és meg kell javitaniuk!
Ha feketén javitották, s nincs számla, akkor semmi esélyed!


Pontosan ilyen esetekre való a jogi biztosítás! Ilyenkor elég , ha csak megmondod a kötvényed számát, és hogy akkor a következőkben az ügyvédeddel fognak konzultálni, máris berezelnek! (Volt ilyen esetem 7 éve egy vw-passattal, igaz más gondok miatt!)
Utólag, sajnos erre az esetre, már nem köthetsz ilyen biztosítást!

A fő hiba egyébként az, hogy: renault !

Összesen 3000 lenne a számla?? Akkor inkább
vegyél egy másik kocsit, de ne renaultot!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kelemen73

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10720 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Autószerelés

Kedves Decotext!

Köszönöm a választ. Szerencsére hivatalosan javították, nálunk van a számla, ezen szerepel, hogy mit cseréltek ki és mennyi órát foglalkoztak vele (1,5 nap alatt 50 óra :whistle: , de első körben még bíztunk a német precizitásban). Ezért van a párom is bepöccenve, hogy akkor miért kellett kicserélni 1000 EUR-ért a üzemanyagcsövet meg a szűrőket, ha még mindig rossz az autó. Kicsit olyan érzésem van, hogy ők sem tudják pontosan mi a baja az autónak, csak próbálkoznak. Bár én nem vagyok szerelő, de ha először precíz hibafelmérést végeznek, nem most derül ki, hogy az üzemanyagpumpa, vízpumpa, gyertyák...stb is rossz. Lassan teljes motorcserét is végeznek.
A jogi biztosításig sajnos még nem jutottunk (még csak 2 hónapja van kinn a párom). Azzal esetleg érvelhetünk, hogy ADAC-tagként jogi segítséget is kérhetünk és ha szükség lesz rá, igénybe is vesszük. Az tuti, hogy első körben nem voltak alaposak. Meg lehet azt hiszik, hogy lehúznak rólunk pár EUR-ot, mi úgyis csak magyarok vagyunk. Már ez is megfordult a fejemben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10723 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autószerelés

kelemen73 írta: 1./ .... de első körben még bíztunk a német precizitásban). Ezért van a párom is bepöccenve, hogy akkor miért kellett kicserélni 1000 EUR-ért a üzemanyagcsövet meg a szűrőket, ha még mindig rossz az autó. Kicsit olyan érzésem van, hogy ők sem tudják pontosan mi a baja az autónak, csak próbálkoznak. Bár én nem vagyok szerelő, de ha először precíz hibafelmérést végeznek, nem most derül ki, hogy az üzemanyagpumpa, vízpumpa, gyertyák...stb is rossz. Lassan teljes motorcserét is végeznek.
2./ A jogi biztosításig sajnos még nem jutottunk (még csak 2 hónapja van kinn a párom). Azzal esetleg érvelhetünk, hogy ADAC-tagként jogi segítséget is kérhetünk és ha szükség lesz rá, igénybe is vesszük. Az tuti, hogy első körben nem voltak alaposak. Meg lehet azt hiszik, hogy lehúznak rólunk pár EUR-ot, mi úgyis csak magyarok vagyunk. Már ez is megfordult a fejemben.



1./ Nos a német precizitás azért meg van ám, de nem francia kocsinál! Legyél őszinte! Egy BMW-vel ilyen nem lenne hidd el! Ott is vannak ibák, ott is lehetnek gondok, de a kuncsaft azért még ér valamit náluk....(Itt jön be az ami nálunk is volt és azóta mindig fújom: az olcsó az lesz a végén adrága!.) Nekünk egy toyotánk van. Új volt 6 éve. A szerviz mindig pontos preciz, korrekt és igaz hogy nem olcsók, de még soha semmi gondom nem volt itt : TOYOTA
Az viszont tény, hogy az avensis árán 2,5 renaultot is kapok, teletankolva....
2./ Feltétlenül támadjatok és ne kérjetek! Élből úgy kell fellépni hogy nem kérdeztek, hogy mit miért és mikor, hanem: "mivel hibát követtek el, ezéert követeled......"! Ha az **ADAC-nak van ilyen szolgáltatása akkor vegyétek igénybe! A számlára vigyázni!


**Mi kiléptünk már vagy 18 éve, mert pont akkor nem akartak rajtunk segiteni, amikor kellett volna. Nekem nem éri meg évekig fizetni azért, hogy utána azzal magyarázzák ki magukat, hogy "túl közel lakom ahoz, ahol a kocsink ledöglött, igy nekem kell fizetnem a vontatást" (23 km-re voltunk otthonról!) 50 felett segitenek, alatt nem! Ma lehet, hogy másképpen van, de akkor ez volt! Másnap felmondtam a már 4 éves tagságot!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kelemen73

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10724 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Autószerelés

Kedves Decotext!
Én azért vagyok a Service-n felháborodva, mert a számla aljára oda is írták, hogy ha elégedett vagyok velük, ajánljam őket másoknak. Hát ezek után... :angry:
Mi 4 éve vettük az autót Mo-n újonnan, eddig semmi gond nem volt vele, elvittük a kötelező szervízekre és kész. Kicsi autó kellett (csak ketten vagyunk) ez pont megfelelt méretben és árban is. És eddig nem volt okunk panaszra. A szolnoki szalonban nagyon kedvesek, segítőkészek, de az autót hazaszállíttatni nem érte volna meg (1 hónappal ezelőtt). Most meg ugye remélem hogy garanciában megcsinálják.
És nem szeretnénk a "new life"-ot vitával, pereskedéssel kezdeni. De azt sem akarjuk, hogy a kezdésre félretett pénzünket egy olyan cégnek adjuk oda akik - szerintem - vagy nem igazán értik a dolgukat vagy le akarnak nyúlni pár ezer €-val. Azt tudom, hogy a munkadíjak itt nagyon magasak, de azért nem kerülhet 3000 €-ba (ha jól olvastam akkor olyan 1200-1400 € az alkatrész) itt sem egy javítás.
És ezek után fenntartásaim is vannak. Lehet, hogy újabb hónap telik el, még mindig nem jó az autó (az elektronikához még nem nyúltak, biztos lesz még kicserélni való), akkor majd megint újabb ezreket kérnek? :S Lassan tudnánk venni egy másik autót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10725 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Autószerelés

Ja és a történethez hozzá tartozik, hogy e-mailben próbálom őket rávenni arra, hogy csinálják meg garanciában úgy az autót hogy az üzembiztos legyen (a szó elszáll, az írás megmarad). Ma két e-mailt küldtem, reggel a kapcsolattartónak, aki felvette az autót, de rám se bagózott (egy árva válasz sem), utána elküldtem a főnökének (a reggeli levéllel együtt). De még ő sem válaszolt. Hát így biztos nem leszek elégedett ügyfél.
Szóval azt mondom, akit érint a dolog, hogy a frankfurti Renault szervízt nagy ívben és jó messzire... (Gergő, ha ilyet nem szabad, moderáld ki nyugodtan).
Eszter

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!