Autószerelés

Több
11 éve 1 hete #30529 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Autószerelés

mondom, h eredeti alkatreszek :) darabja netto 9,41 euro volt, a szam stimmel. A masik alkatreszre ebayen rakeresve (eszembe nem jutott volna, ha nem linkeled be) : Zündspule, Zündungsmodul nevek jönnek elő, de az árak meg sem közelítik azt amit mi fizettünk :(
*1208307*

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30531 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autószerelés

keeek írta: - KASSETTE ZSB. ZUENDUNG (1db)


nem értem Én sem... a zsb az valszínűleg zweisetenband= kettős, kétoldalas.
Ha gyujtáselektronika lenne akkor zündspule, vagy zündung lenne.
az elosztó az zündverteiler, a többi zünd-dolog az meg elenyésző árú.

Szerintem amolyan németesen kicseréltek mindent ami látható volt, hogy biztos ne maradjon hiba.
Ha csak a gyertya volt kaka, akkor nem értem...bár zárlatos gyertya szétcsaphatja az elektonikát, főleg, ha a gyujtótrafóval egyben van. Na ebből viszont már láttam olyat, hogy két hengerhez volt egy...de akkor sem értem a "kassette" kitételt.

Keressetek egy jó, mások által is ajánlott hinterhof szervizet (félig feketén dolgozik a hátsó udvarban ;) )

Na ezért szoktam mondani, hogy itthon csak idióták és lehúzósok dolgoznak a márkaszervizekben, németben meg hivatásos alkatrészcserélők vannak...tudás sem itt sem ott.... :chuckle:
Hoztam úgy be váltóhibás autót, hogy a szerelőmester a szervizben ahol vettem megesküdött rá, hogy 20 km mulva szétesik az autó...mondtam neki hazamegyek vele lábon és még vagy 10 ezer km-et. Tévedtem 8000 után esett szét :woohoo: Felhívtam...nem hitte el. A negyezer eurós autóba 3800 euróért akartak váltót cserélni (persze újat)
Viszont ezt így nem lehet nézni, mivel az autó fogyasztási cikk, a német szervíz meg az előírásokat követve a szabályok szerint jár el...csak ez a magyar zsebének igen fájni szokott. De nincs is annyi taknyolt autó mint itthon.

Én nem lennék rest, megkérdezném mit jelent pontosan ez a Kasette izé...harag biztosan nem lesz belőle.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30532 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Autószerelés

Kezd homalyosodni a kep...
a sztori egyebkent ugy nezett ki, hogy elmentunk a hinterhof stilusu szervizbe, bar o sem feketen dolgozik szerintem, TUV-ot is ott csinaltuk. o betippelte a gyertyakat, meg meg valamit, nem ertettem sajnos pontosan, csak h kb 150 eurot mondott. De ideje nem volt, nekunk meg masnap 600km-es utat kellett gurulnunk. No ezert kellett gyorsan a hivatalos szervizbe menni (mert vmi nem stimmelt, nem huzott a kocsi elegge, nyilvan mert csak 3 gyertya mukodott) mert ugye nem mertunk nekivagni. Itt aztan bevittek a "mutobe" h gyorsan megnezik, negyedora, csuccsenjunk le. Kb feloracska mulva latjuk, h kocsi mar a parkoloban. Ket vakkantas, en nem ertek semmit, pasas mar ott is hagy, mi meg fizetunk egy penztaroscsajszinak, aki kezunkbe nyomja a szamlat, en elszedulok, baratom meg fizet...

Azt hiszem konnyen lehet h amit kicsereltek 250 euroert, az
1, ennek toredekeert is kaphato
2, nem volt surgos h csereljek

No, hat igy jartunk, nem fogok azert kardomba dolni, tanultam az esetbol. Felek a kocsi elerte sajnos azt a kort, hogy egyre gyakoribbak lesznek a szervizi latogatasaink...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30534 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autószerelés

sleepygti írta: A megfejtés: gyújtótrafó



...hát Én még így nem kértem sehol... :)
A trafóra a következő szakszavakat ismerem:
zündspule, zündmodul, zündtrafo, trafo


Bár márkaszervizeknél bármi előfordulhat :chuckle:

De lehet hogy a kazettás magnóra rákötötték a gyujtást, nehogy a kipufogó beleverjen a főtengelybe :clap:

Esetleg még a gyári rendelési szám segíthetne (rajta kellene lennie a számlán elvileg)


....de igazad lesz szerintem is B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30536 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Autószerelés

Köszönöm mindnyajatoknak a megfejtest :)
ezt egyebkent szukseges cserelni ha a gyertya tonkremegy?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30537 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Autószerelés

Opeléknál így is csúfolják, az ára is kb ott van.... amúgy a cseréje nem kell együtt járjon a gyertyával, de gyertyahiba esetén lehúzóséknál gyakori csel. vagy balfaszság, beépítették aztán kiderült, hogy a gyertya rossz. Vagy tényleg rossz volt. Hengerenkénti vagy ikertrafós megoldásnál nem ritka, hogy csak az egyik hengerre hat ki a hiba.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!