Autószerelés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hete #30514 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autószerelés

keeek írta: köszönöm, keresem a szamlat a pontos nevhez, talan a kocsiban maradhatott. Opel Astra gepjarmurol van szo, nem mai csirke, hivatalos szamlas helyen dolgoztak meg csak rajta. Most mar tenyleg nagyon kivancsi vagyok, hogy mi a szoszt vetettek velunk, mert nem igazan kerdeztek semmit, csak elvittek megvizsgalni es egybol operaltak is..


Kedves Keeek!
Sajnos az opel "Werdegang"-hoz nem férek hozzá. Ahogy emlitettem csak a VW csoporthoz van lehetőségem. Ha egy műhely becsületes és kuncsaft orientált, akkor felhivnak a javítás előtt, telefonon és nem állítanak késsz tények elé!. Mi már kb.10 éve járunk ugyan ahoz a toyota szerelőhoz. (Szakszerviz a közelben.) Eddig soha nem vertek át. Ha valamit az inspekción kivűl csinálni kellett, előtte telefonáltak, hogy kellene csinálni mit szólok hozzá! Az inspekciót is úgy csinálják, hogy előtte adnak egy árajánlatot s fel van sorolva hogy mit és mennyiért. Eddig mindg kevesebb lett. (Volt viszont, hogy ők vették észre, hogy a fékbetét kopott vagy, hogy a féktárcsa már cserére érett.) Ráadásul indig ingyenes a tartalék kocsi a javités idejére. Csak tankolnunk kell. A számládat nézesd át szakértővel, s ha bibi van reklamálj! Előny ilyen esetben is a jogi biztosítás!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30517 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Autószerelés

No,megvan a szamla, ezek a tetelek szerepelnek rajta:
(attol nem tartok, hogy valamihazugsag lenne a dologban, csak attol, hogy tobbet fizettunk mint kellett volna, meg erdekelne is, hogy mi lett cserelve es vajon miert szorult cserere..)

- Motorelektronik überfprüft. Zündmodul un 4 Zündkerzen erneuert. (menge: 0,75)
- KASSETTE ZSB. ZUENDUNG (1db)
- ZUENDKERZE (4 db)

es mint emlitettem, az egyik gyetyarol azt mondtak h mar nem jo, tehat lehet ezert volt szukseg a draga cucc cserejere is, mert talan meg a gyertya tonkremenetele elott illett volna cserelni. De ez csak az en hozzanemerto tippem. TUV-on majusban volt a kocsi. 88 ezer km, tobb mint 10 eves. Opel Astra.
szamla osszege 370 euro, ebbol 70 a szereles/vizsgalat, 255 az a kassette-tel kezdodo tetel.
Koszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hete #30520 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autószerelés

keeek írta: No,megvan a szamla, ezek a tetelek szerepelnek rajta:
(attol nem tartok, hogy valamihazugsag lenne a dologban, csak attol, hogy tobbet fizettunk mint kellett volna, meg erdekelne is, hogy mi lett cserelve es vajon miert szorult cserere..)
- Motorelektronik überfprüft. Zündmodul un 4 Zündkerzen erneuert. (menge: 0,75)
- KASSETTE ZSB. ZUENDUNG (1db)
- ZUENDKERZE (4 db)
es mint emlitettem, az egyik gyetyarol azt mondtak h mar nem jo, tehat lehet ezert volt szukseg a draga cucc cserejere is, mert talan meg a gyertya tonkremenetele elott illett volna cserelni. De ez csak az en hozzanemerto tippem. TUV-on majusban volt a kocsi. 88 ezer km, tobb mint 10 eves. Opel Astra.
szamla osszege 370 euro, ebbol 70 a szereles/vizsgalat, 255 az a kassette-tel kezdodo tetel.!


Hát csak bizonytalan tippet adhatok! Ezt a "Kassette ZSB"-t nem ismerem, de lehet, hogy valamilyen központi elektornika! Original opel gyertyák kb. 20-25 uróba is kerülnek/db.. Itt jobb a 3 vagy 4 elektródás. 4xZündkerze Original OPEL 1214000 . Nem mindegy az üzem hömérséklete, mert ez befolyásolja a fogysztást, de gondolom a műhely tudja mit rakott bele.. Mindenesetre, ilyen helyzetben minden rossz (cserélt) alkatrészt kérj el. (A régi cuccokat adják oda szatyorban!) Ebből láthatod talán, hogy mit cseréltek. Ha meg trükk volt, akkor ezt meg fogják tagadni, holott ezt nem tehetik meg, mert a rossz alkatrész is a tuljadonod, tehát ezt majd Te eldobod ha akarod! Ne ők tegyék!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30522 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Autószerelés

hat ezt legkozelebbre megjegyzem, sajnos most mar keso. a gyertyak nem voltak olyan dragak, tizenpar euro darabja. eredeti opel alaktresz elvileg.
No talan lesz valaki, aki megfejti, hogy mi ez a cucc :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hete #30526 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autószerelés

keeek írta: hat ezt legkozelebbre megjegyzem, sajnos most mar keso. a gyertyak nem voltak olyan dragak

Én az ertedeti opel gyertyákat néztem. Olcsóbb van sok! (A tipust betettem, ez való az astrába.) Az, hogy neked mit és mennyiért raktak a kocsiba, az más tészta! Én egyet azért kiszednék és megnézném, hogy milyen kinai.... Cseréltek gyujtás kábeleket is? (Ez az elsosztó és a gyertyák közötti 4 kábel.)
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30528 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Autószerelés

A megfejtés: gyújtótrafó
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!