Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

  • Peggy Olson
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21512 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia!

Ebben a fórumban korábban említették. Én sem tudom, hogy ezek minek, ezért is kérdeztem rá külön. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21519 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Attol nemzetközi ,hogy több nyelven szerepelnek rajta az adatok ! Nekem a hazzasagomhoz is kellett es az utlevelemhez is, attol függetlenül hogy magyar allampolgar maradtam . Gondolom azert, nehogy összekeverjek a születesi idömet a nememmel, ha csak magyarul van feltüntetve :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21520 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

timi2012 írta: Attol nemzetközi ,hogy több nyelven szerepelnek rajta az adatok ! Nekem a hazzasagomhoz is kellett es az utlevelemhez is, attol függetlenül hogy magyar allampolgar maradtam . Gondolom azert, nehogy összekeverjek a születesi idömet a nememmel, ha csak magyarul van feltüntetve :laugh:


Mióta mi kint vagyunk (1989) azóta 2x cserélték az útlevelünket. Utoljára 4 hete. Igaz mi már 1977-óta házasok vagyunk és nem váltunk, s nem is házasodtunk újra.... Tehát akkor mihez kell ezeken kivül? Én csak azért kérdezem, mert tényleg többen foglalkoztak már itt ezzel!! Nehezen tudom elhinni hogy ennyien válnak vagy házasodnak....
Az egyetlen amihez kellhet az az, ha valaki állampolgárságot kér.... de ennél
úgy tudom az eredeti (magyar) kell, és a német hatóság forditja hivatalból mert
bizalmatlanok mert hamistihatják is.... (Info: Radhaus, Ausländeramt)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21524 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Passz en nem tudom ! Szerintem ( de ebbe nem vagyok biztos)mar csak ez a nemzetközinek nevezett anyakönyvikivonat van mar. Ugy remlik amikor kikertem utoljara , nem kertem kifejezetten nemzetközit ,megis azt kaptam .
Ugy altalaban maga az anyakönyvi, szerintem eleg sok dologhoz kellhet pl. iskolaba beiratas , csaladi potlek intezes stb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21526 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Köszönöm nektek a válaszokat!
A gyerekek születési anyakönyvi kivonata 3 nyelvű (angol, francia, magyar), és a mi házassági anyakönyvi kivonatunk is.
A férjem és én születési anyakönyvi kivonata viszont csak magyarul van. Ezek szerint abból érdemes szintén 3 nyelvű, nemzetközit készíttetni? Vagy felesleges, mert nem kell úgysem sehova?

köszönőm előre is a segítséget ez ügyben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21539 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia Peggy!
A születési anyakönyvi kivonatot annak a városnak a hivatalában kell kikérni ahol születtél vagy személyesen vagy levélben, 2000Ft-os illeték bélyeg ellenében.
A házassági anyakönyvi kivonatot is ott kell kikérni ahol a házasság kötés történt, vagy szintén levélben, 2000Ft.
A nemzetközi anyakönyvi kivonatok 3 nyelvűek, úgy gondolom, hogy az eu-s csatlakozás óta lehet ilyet kérni.
A férjemnek biztosan ezeket kérték Németországban a hivatalos ügyintézéseknél.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!