Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Több
12 éve 2 hónapja #14854 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Attila drága,
az anyuka a 16 honapos gyermekkel utazott, apuka nelkul es igy is kellett a meghatalmazas meg a szuletesi anyakonyvi kivonat is (gyermeknek mas volt a csalad neve mint az edesanyja csalad neve), (nyilvan az utlevel mellett) legi kisero nem minden legitarsasagnal van, es valahol 16 ev alatt nem repulhet egyedul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14858 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Mi mindenképpen csináltatunk személyi igazolványt a fiunknak és az anyjával repülne. Csak ugye régebben kellett közjegyzővel hitelesített nyilatkozat a másik szülőtől, hogy engedélyezi a gyereket külföldre vinni. Shengeni határokon kívülre most is így van ez biztos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14870 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Nekem 8,5 illetve 10 evesek a fiaim, kulonallo utleveluk van, amikor az utlevelet csinaltattuk apukanak is ott kellett lenni (hazasok vagyunk, verszerinti apuka), neki is ala kellett irni a papirokat.
Mi tobbszor repultunk mar apuka nelkul EU-n belul, nem volt gond. A gyerekek csalad neve egyezik az enyemmel. De a kora miatt lehet hogy nala mas a "szitu". (Utlevelben noknel benne van a szuletesi nev, a szem.igazolvanyba meg az anyja neve, kisero tudomasom szerint csak nagykoru lehet).
Jo utat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16216 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok!
Most aztán tényleg tele vagyok kérdésekkel, légyszives segítsetek!
Az elmúlt néhány napban az életünk a feje tetejére fordult :silly: :blink:
Indulás előtti intéznivalók itthon, ha jól tudom kérlek erősítsetek meg vagy cáfoljatok
1. kikérni a nemzetközi anyakönyvi kivonatokat
2. gyerekeknek személyi csináltatása
3. lemondani a csaldit és a gyest
4. bejelenteni, hogy külföldön tartózkodunk
5. az iskolából kijelenteni a gyerekeket
Így, hogy a férjem kinn az első perctől kezdve dolgozni fog ugye biztosítást itthon nem kell neki intézni, majd csak kinn.
Esetleg van még olyan amit nem írtam és elkell intézni azt légyszives írjátok meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16230 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

sleepygti írta: Mi mindenképpen csináltatunk személyi igazolványt a fiunknak és az anyjával repülne. Csak ugye régebben kellett közjegyzővel hitelesített nyilatkozat a másik szülőtől, hogy engedélyezi a gyereket külföldre vinni. Shengeni határokon kívülre most is így van ez biztos.

Nemtom hol a probléma.
Hoztam már el 8 éves keresztlányom egy szál utlevéllel. Se kutyám se macskám, más név, senkit sem érdekelt. A 14 éves meg egyedül repült, annak se tettek föl más kérdést mint cola vagy limo.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16298 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Segítsetek kérlek egy csokórba szedni, hogy miket kell a férjemnek elintézni itthon mielőtt kimegy dolgozni (már megvan a munkahelye).
A második kérdésem, hogy a gyerekekkel kapcsolatban miket kell intéznünk itthon a kikőltözés előtt.
Magammal kapcsolatban, ha jól tudom túl sok intézni való nincs, a gyest lemondani és bejenteni a külföldre költözést.
Előre köszönöm ammak aki rám szán néhány percet. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!