Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

  • Peggy Olson
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21540 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Köszi, Nata a gyors választ! :)
Tehát a te és a férjed születési anyakönyvi kivonatára is szükség volt a munkavállaláshoz? Azt hittem, hogy csak a gyerekekét kérik a családtámogatások és az adózás miatt...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21541 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Nagyon szívesen!
Mi a miénket is kikértük azon a +4000Ft-on már nem múlt semmi, úgy voltunk vele, hogy inkább legyen meg, ne hogy kérjék valahol és ne legyen nálunk. A gyerekekkel én még Magyarországon vagyok az utolsó simításokat végzem" ,augusztus 1.-én költözhetünk be a kinti albérletünkbe.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Peggy Olson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22279 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Végigolvastam többszáz oldalt egy csomó témában, de még mindig nem egészen világos minden, ne haragudjatok, hogy ujra megkerdezem, de sajnos a nemettudasom meg nem elegendo a hivatalos oldalak bongeszesehez :( es a kulonbozo fogalmak nemetul, magyarul szerepelnek itt, es nem vagyok benne biztos, hogy nem keverem ossze..
szuksegem lenne Lohnsteuerkarte-ra, Sozialversicherungsausweis-ra, és Polizeiliches Führungszeugnis-ra. Bejelentkezes megtortent, van Anmeldebesaetigung-om de semmi mas.
1, Ugy vettem ki az eddigi hozzaszolasokbol, hogy ezek utan automatikusan postan kellett volna kapnom egy szemelyi szamot (pontosan milyen nevut?) , de nem kaptam semmit, julius 6-an jelentkeztem be.
2, Lohnstuerkarte-hoz jol ertem, hogy szukseges eloszor egy Steueridentifikationsnummer? ez az amit Bonn-bol lehet neten rendelni? es ha megvan (ez hetek kerdese?), utana mehetek a Finanzamthoz kartyaert? (ugye barmelyik Finanzamt megteszi, nem kell hozza a lakcimhez kotodo?) vagy enelkul is kaphatok Lohnstuerkartet?
3, Sozialversicherungsausweis. ez mi? es a legfontosabb hol es hogyan szerezheto be? ezen lenne rajta a Sozialversicherungsnummerom is? az pedig kene a Krankenkassenak, addig nem tudok biztositast se intezni.
4, Polizeiliches Führungszeugnis: hol szerezhető be, azt tudom, h ahol bejelentkeztem a polgarmesternel ott igen, de mashol is lehet? rendorsegen? masik amt-nal? (otthon a postan kellett, itt azt meg se merem emliteni...) ezt ha jol tudom csak szemelyesen lehet, meghatalmazassal sem mukodik, vagy tud valaki ellenpeldat?

Nagyon koszonom a valaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22281 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

a Sozialversicherunsausweis-rol annyit talaltam meg, ha jol ertelmezem, hogy elso munkanal ezt majd automatikusan kikuldik, amint a munkahely bejelenti a foglalkoztatast a biztositomnak. (Der Sozialversicherungs-ausweis wird erstmalig ausgestellt, wenn der Arbeitgeber eine Aufnahme einer Beschäftigung (auch Minijob) an die Krankenkasse oder Minijob Zentrale meldet.) Es a biztositashoz nem is ez kell, en kevertem, hanem a Rentenversicherungsnummer. Ez pedig a Sozalversicherungsausweis-on talalhato. De nem feltetlen kerulunk 22-es csapdájába, mert ha meg nincsen, akkor ha jol ertem nem muszaj kitolteni, elegendo a szuletesi hely, ido. Hogy ez valoban igy van-e, majd beszamolok, ha addig valaki meg nem mondja a tutit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22300 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

keeek írta: Bejelentkezes megtortent, van Anmeldebesaetigung-om de semmi mas.
1, Ugy vettem ki az eddigi hozzaszolasokbol, hogy ezek utan automatikusan postan kellett volna kapnom egy szemelyi szamot (pontosan milyen nevut?) , de nem kaptam semmit, julius 6-an jelentkeztem be.
2, Lohnstuerkarte-hoz jol ertem, hogy szukseges eloszor egy Steueridentifikationsnummer? ez az amit Bonn-bol lehet neten rendelni? es ha megvan (ez hetek kerdese?), utana mehetek a Finanzamthoz kartyaert? (ugye barmelyik Finanzamt megteszi, nem kell hozza a lakcimhez kotodo?) vagy enelkul is kaphatok Lohnstuerkartet?


Velem az tortent hogy bejelentkeztem, tobb mint 3 het mulva sem kaptam semmit postan, ezutan elmentem a Finanzamt-hoz, elmondtam nekik hogy mar van munkahelyem es szuksegem lenne adoszamra stb., egy nagyon kedves ur kiallitott egy A4-es papirt amit oda kellett adnom a munkaltatomnak, ezen rajta volt a 'szemelyi szam' = Identifikationsnummer. Kesobb ezt a szamot postan is megkaptam egy kulon levelben. Lohnsteuerkarte mint olyan ugy tudom nem letezik mar, mert 2013 januartol atallnak az elektronikus rendszerre, addig meg ilyen A4-es papirokat adnak ki, tehat ha jol tudom, nem fogsz semmit kapni kartya formatumban. (Ennek ellenere meg mindenki Lohnsteuerkarte-rol beszel, meg azt kerik a munkaltatok.)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zulu0605
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22368 Írta: zulu0605
zulu0605 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia kedves Mindenki!
Mi szeptember elsején költözünk két gyerkőccel (még kicsik) "az nagy Némethonba" és a dokumentumok fordíttatása kapcsán szeretném kérni a segítségeteket, hogy mely okmányokból ajánlott és melyekből nem fontos hiteles fordításokat magunkkal vinnünk.
Munkánk még nincs, csak albérletünk.
Tehát:
- születési anyakönyvi kivonatok (szülők+gyerekek), házassági anykiv - feltételezem, hogy igen
- bizonyítványok (érettségik, technikusi, szakmai, egyebek) - ezekből muszáj hitelesített?
- erkölcsi bizik - gondolom ezekből is érdemes hitelesített
- családi pótlék lemondó nyilatkozat - ???

Kihagytam valamit esetleg? Mire lehet még szükségünk?
Válaszotokat előre is köszönjük szépen!
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!