Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Több
12 éve 5 hónapja #9804 Írta: Bniki81
Bniki81 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia DECOTEXT! Köszönöm a gyors választ. Az iskolai ügyeket ma elintéztem, magántanulók lesznek itthon és vizsgázni jövünk vissza nyár végén a második félévből. Itthon van lakás, de testvérem marad benne, leszámolok a munkahelyemen. A párom német állampolgár, és nem nála fogok lakni, hanem az általa bérelt lakásban.Tehát nem férjem és nem is élettársam. Okmányirodában kijelentkezés OK, engem most az érdekelne, hogy a tb hogy lesz. EUs kártyát kell igényelnem? vagy hogy lesz kint, ha orvosra van szükségünk? köszönöm Niki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9808 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Julianna írta:

DECOTEXT írta: ....Igyekszem, remélem meglelem ismét. Egyébként nem igy van leirva: "németeket-kell-elönyben-részesíteni" hanem forditva. A német munkavállalót nem lehet hátrányosabb helyzetbe hozni a külföldi munkavállalóval szemben!!

Ez jó szöveg! :Kamaszkorom egyik kedvenc könyve Karitnhy Frigyes: Tanár úr kérem c. könyve volt. Abban az egyik legmurisabb fejezetnek ez a címe: Magyarázom a biztonyítványom.Ki tudja miért, de soraidat olvasva ez ugrott be..... :)

Nem csak szöveg, meg van a cim, csak most a melóból irok! Otthon felteszem, s át lehet böngészni! Gyerekek! Nekem annyira mindegy, hogy ezt elhiszitek vagy sem! Nekem van munkahelyem! Én csak azért emlitettem meg ezt a törvényt mert itt mindenki csodálkozik hogy mégesem olyan könnyü munkát találni, pláne nem ha képzetlen munkaerö valaki! Munkaköcsönzö (Sehlenverkäufer) tele ilyen helyi munkavállalóval. Nekik is a jó szakember éri meg igazából!.

Megjegyzés: a németeknek sem éri meg, a képzetlen munkaerö idejövetele! Ez is olyan, mint otthon a VÁM eltörlése. Hivatalosan nincs is, de beszedik "regisztrációs adóként" és "eredetiség vizsgálttal" amik ugyan EU törvénybe ütköznek, de kit érdekel!
Hallot már valaki ilyenekröl itt a BRD-ben? :sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9809 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Bniki81 írta: Szia DECOTEXT! Köszönöm a gyors választ. Az iskolai ügyeket ma elintéztem, magántanulók lesznek itthon és vizsgázni jövünk vissza nyár végén a második félévből. Itthon van lakás, de testvérem marad benne, leszámolok a munkahelyemen. A párom német állampolgár, és nem nála fogok lakni, hanem az általa bérelt lakásban.Tehát nem férjem és nem is élettársam. Okmányirodában kijelentkezés OK, engem most az érdekelne, hogy a tb hogy lesz. EUs kártyát kell igényelnem? vagy hogy lesz kint, ha orvosra van szükségünk? köszönöm Niki

Ajjaj! Hogy hogy visszamentek vizsgázni? Minek? Irasd be öket ebben az évben, illetve amikor jöttök azonnal! Egyszerüen ismételjék meg az évet. Ha otthon lesznek nem fognak megtanulni idöben németül! Ez a legrosszabb megoldás amit kitaláltatok!
Hát, nem tudom.....! Ha nem férjed, akkor ez igy cikis lesz! Itt nincs TB. Ha nem dolgozol semmit nem kapsz, csak az otthoni csp-ot. (Ha egyáltalán) Aztán ha a abrátod nem ad akkor semmid nem lesz! Miböl akarsz megélni? Hol lesz betegbiztositásod? Ez igy nem fog müködni! (Szerintem)
Ezt még nagyon gondoljátok át!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9814 Írta: Bniki81
Bniki81 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Fognak kint iskolába járni, de csak a nyelvet tanulni, itthon pedig levizsgáznak év végén, hogy ne vesszen el az év. Ez egyszerű. A családi pótlék jár kint nekem , mivel ott fognak a gyerekek élni. A barátom segit, aztán keresek gyors munkát...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9816 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Bniki81 írta: Fognak kint iskolába járni, de csak a nyelvet tanulni, itthon pedig levizsgáznak év végén, hogy ne vesszen el az év. Ez egyszerű. A családi pótlék jár kint nekem , mivel ott fognak a gyerekek élni. A barátom segit, aztán keresek gyors munkát...

Miért baj ha egy évet "veszítenek"? Ez nem veszteség. Ha az évet ismétlik, akkor az anyag gyakorlatilag ismerős (de nem ugyan az!!!) s igy könnyebben tanulnak meg németül! Ráadásul a német iskolai struktúra más, mint a magyar, és az anyag összetétele is különbözik! Szeptemberben teljesen új lesz az anyag, a nyelv és az iskola! Ez túl sok egyszerre! (A mieink 4.-be és 6.-ba mentek amikor kijöttünk és mégis gond volt, pedig folyékonyan tudtak németül!) Ha a következő évet folytatólagosan csinálják, akkor több mint valószínű, hogy hiányozni fog nekik sok olyan amit "előző évben kellett volna" megtanulniuk, de ez nem volt otthon az anyagban! (Forditva is igaz, A fiam matekból unatkozott itt 2 évig, annyival előbbre volt, de a többi tantárggyal szivott mind a két gyewrek!!)

Ezt még feltétlenül gondold végig, s ne szúrj ki velük! :whistle:

(Nekem mindegy, én nem akarlak lebeszélni, csak szólok, hogy mi vár rád!)
Örülök az optimizmusodnak, ennek ellenére nem értem, hogy miért igy, mert
teljesen ki vagy szolgáltatva. A "Kindergeld" (csp) semmire nem elég!
:blink:

Sok szerencsét...! Emlékezz rám...! :side:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9817 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Julianna írta: Ez jó szöveg! :P
Kamaszkorom egyik kedvenc könyve Karitnhy Frigyes: Tanár úr kérem c. könyve volt. Abban az egyik legmurisabb fejezetnek ez a címe: Magyarázom a biztonyítványom.
Ki tudja miért, de soraidat olvasva ez ugrott be..... :)

Itt a LINK ne csak a 39-es pontban olvassatok!, de ez is érdekes:

1.a) sich durch die Beschäftigung von Ausländern nachteilige Auswirkungen auf den Arbeitsmarkt, insbesondere hinsichtlich der Beschäftigungsstruktur, der Regionen und der Wirtschaftszweige, nicht ergeben,
b) für die Beschäftigung deutsche Arbeitnehmer sowie Ausländer, die diesen hinsichtlich der Arbeitsaufnahme rechtlich gleichgestellt sind oder andere Ausländer, die nach dem Recht der Europäischen Union einen Anspruch auf vorrangigen Zugang zum Arbeitsmarkt haben, nicht zur Verfügung stehen oder......

Ezt pontosan úgy fogják megmagyarázni, hogy "saja, van egy német munkaerő"....
Érdemes ezeken az oldalakon böngészni. Ez az >>> ELEJE
Sajnos tipikus "deutsche" körmönfont fogalmazás az egész, nehogy valaki esetleg könnyen értse!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!