Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9658 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Ambrusch írta: Ezt nagyon rosszul tudod. De olyan törvény viszont VAN, hogy nem különböztethetik meg (elvben) a teljes jogú EU polgárokat a németektől. A nem teljes jogúakat nem lehet alkalmazni


A törvény az korrekt amit felhoztam. Majd megpróbálom
kikeresni a paragrafust! A nagy helyzet az, hogy területileg különbözik az
alkalmazása. Ha ugyanis NINCS német alkalmazási lehetőség, akkor
kölcsönözhet (s felvehet) Eu külöfldit is!
Szernecséd lehet!
Itt ahol lakom nem vesznek fel addig magyart
amig tudnak német munkavállótszerezni!

Valahol itt van: www.aufenthaltstitel.de/aueg.html Böngészd csak! Nem én találtam ki!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9674 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Egyébként meg, nem kell hozzá törvény.
Itthon is működik ez minden törvényi iktatás nélkül. Annyi rá a válasz, hogy "nem vagy szimpatikus"! ;)
Máris nem a tied a meló.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9710 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

DECOTEXT írta: ...Senki nem beszél le senkit erről, de pl van egy törvény, ami komondja, hogy külföldit, a "munkaerő kölcsönző" (Pl. Manpower) nem alkalmazhat, mert ezek javarészt képzetlen, vagy kevésbbé képzett munkaerők amiből itt a BRD-ben is van vagy 2 millió munka nélkül!


Kedves Decotext!

Az, amit írtál 2011 május 1-ig volt érvényes. Már sokszor megvitattuk, hogy azóta sokminden megváltozott a magyar munkavállalók szempontjából.

A legfontosabb az, hogy munkajogi szempontból a magyarok teljesen egyenjogúak a németekkel és a “régi” EU tagországok lakosaival. Tehát mindenféle engedély, rangsor, kvótarendszer megszünt. Ha ilyet valaki még mindig alkalmaz, az szabályellenes. Ez egész Németország (ill az egész EU területére) igaz. A munkaerö kölcsönzö cég is ugyanúgy alkalmazhat németet, mint olaszt vagy magyart – ahogy kedve tartja!

Bövebben:
www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/...eftigung-ausl-AN.pdf

itt az ügyvédek magyarázzák a dolgot:
www.anwalt24.de/beitraege-news/fachartik...pa-ab-dem-1-mai-2011

itt meg a Manpowerröl írják, hogy május 1 milyen óta intenzíven keresi a kelet-európaiakat:
www.faz.net/aktuell/wirtschaft/wirtschaf...rbeiter-1635870.html

Persze, azt, amit Laolaj írt, soha senki nem fogja tudni elkerülni: ha nem vagy jó és szimpatikus, nem fognak felvenni – az állampolgárságodtól függetlenül. De jogi szempontból ma semmi akadálya nincs annak, hogy egy magyar ember egy német bérmunkás (vagy bármilyen más) cégnél dolgozzon!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ambrusch

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9714 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

DECOTEXT írta:

Ambrusch írta: Ezt nagyon rosszul tudod. De olyan törvény viszont VAN, hogy nem különböztethetik meg (elvben) a teljes jogú EU polgárokat a németektől. A nem teljes jogúakat nem lehet alkalmazni


A törvény az korrekt amit felhoztam. Majd megpróbálom
kikeresni a paragrafust! A nagy helyzet az, hogy területileg különbözik az
alkalmazása. Ha ugyanis NINCS német alkalmazási lehetőség, akkor
kölcsönözhet (s felvehet) Eu külöfldit is!
Szernecséd lehet!
Itt ahol lakom nem vesznek fel addig magyart
amig tudnak német munkavállótszerezni!

Valahol itt van: www.aufenthaltstitel.de/aueg.html Böngészd csak! Nem én találtam ki!

Szomorú, hogy ragaszkodsz a téves információhoz, és ezzel megtévesztesz esetleg másokat.
Julianna valamivel részletesebben, és pontosabban írta le amit én is, de a lényeg ugyanaz. Az követ el szabálysértést, aki nem egyenklő elbírálés alá veszi a teljes jogú EU polgárokat. Az, hogy szerencsém volt-e vagy sem teljesen indiferrens. Annyiból nem, hogy mivel akkor egyébként relatív holt időszakban azonnal felvettek. Egy hónap múlva mindenképpen felvettek volna. Azóta megkerestek, hogy lenne-e még magyar ismerősöm, aki tud németül mert kellene még ember!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9716 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Julianna írta: A legfontosabb az, hogy munkajogi szempontból a magyarok teljesen egyenjogúak a németekkel és a “régi” EU tagországok lakosaival. Tehát mindenféle engedély, rangsor, kvótarendszer megszünt. Ha ilyet valaki még mindig alkalmaz, az szabályellenes. Ez egész Németország (ill az egész EU területére) igaz. A munkaerö kölcsönzö cég is ugyanúgy alkalmazhat németet, mint olaszt vagy magyart – ahogy kedve tartja!

Ez biztosan minden igy van! Ki fogom azonban keresni neked azt a törvényt, amiben meghatározzák, hogy ha van egy német munkavállaló IS, a munkaerő kölcsönző számára, akkor azt kell előnyben részesiteni! Tehát nem mondja ki azt, hogy a magyart nem lehet foglalkoztani, hanem azt, hogy kiket kell előnyben részesíteni!
Ez meg ugyebár nagyon szubejtiv, hogy ki az aki pontosan megfelel a kiírásnak, mert hiába vagy Te mint magyar mondjuk müszakirajzoló, ahogy a német, nem ismered mondjuk a Catia porgramot, máris mondhatja, hogy "bocs', de téged nem" és a németet veszi fel, aki szintén nem ismeri ezt, de nála nem is kérdezi.... Érted a trükköt? Mindenki teljesen egyenlő, de van aki egyenlőbb! S nem tudod kivédeni, még akkor sem, ha panaszra mész az Amnesty International hivatalaiban!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9721 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

DECOTEXT írta: Ez biztosan minden igy van! Ki fogom azonban keresni neked azt a törvényt, amiben meghatározzák, hogy ha van egy német munkavállaló IS, a munkaerő kölcsönző számára, akkor azt kell előnyben részesiteni! Tehát nem mondja ki azt, hogy a magyart nem lehet foglalkoztani, hanem azt, hogy kiket kell előnyben részesíteni!


Nagy szeretettel várom. Ha esetleg annyit megtennél, hogy olyasmit linkelnél, amiböl egyértelmüen kiderül, hogy az általad említett "németeket-kell-elönyben-részesíteni" címü szabály 2011 május 1 után is még mindig érvényes, külön leköteleznél! :)

DECOTEXT írta: Érted a trükköt? Mindenki teljesen egyenlő, de van aki egyenlőbb! S nem tudod kivédeni, még akkor sem, ha panaszra mész az Amnesty International hivatalaiban!


Bármilyen furcsa, értem. Mintha ugyanezt írtam volna az elözö hsz-em utolsó soraiban.... :S

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!