Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3204 Írta: radnaib
Kiköltözéssel kapcsolatos teendők téma létrehozva radnaib által

Sziasztok!
Szuper a fórum de lenne egy ötletem. Kellene valami tennivalok listajat létrehozni (itt az iranynemetorszagon), hogy ha valaki ki akkar jonni az tudja lepesröl-lépésre mit kell tennie. Hol kell ki- be- átjelentkezni, mit kell kitölteni milyen sorrendbe.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3206 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

radnaib írta: Sziasztok!
Szuper a fórum de lenne egy ötletem. Kellene valami tennivalok listajat létrehozni (itt az iranynemetorszagon), hogy ha valaki ki akkar jonni az tudja lepesröl-lépésre mit kell tennie. Hol kell ki- be- átjelentkezni, mit kell kitölteni milyen sorrendbe.

Jó hírem van, készül valami hasonló. Nem egy lépésről-lépésre módon fogja a teendőket bemutatni, hiszen mindenki más háttérrel és céllal érkezik, hanem tematikusan, könnyen megtalálható módon biztosítja majd a legfontosabb információkat. ;) Publikálása legkésőbb május elsején várható.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eras72, zsancika81, radnaib, htimea, tzsv, berekka, porcica85

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5083 Írta: Himmelsjager
Himmelsjager válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Németországba készülök munkát keresni!

Sok böngészés után az alábbiakra jutottam: (javítsatok ki, ha valamit rosszul tudok)

Teendők itthon:

Európai Egészségbiztosítási Kártya igénylése.

Beutazás utáni teendők Németországban (még munkakeresési időszak):

- Lakcímbejelentés (Lakcímkártya) elintézési hely: Rathaus
- Lakossági folyószámlát nyitni (Girokonto) elintézési hely: Sparkasse, vagy Bank
- Német mobiltelefon vásárlás

Munka találása utáni teendők:
  • - Adókártya (Lohnsteuerkarte) igénylés. Elintézési hely: Rathaus
  • - minthogy a munkáltatónak kell bejelentenie a TB-rendszerbe, nekem csak annyi a dolgom, hogy kiválasztom azt Krankenkasse-t amibe majd ő bejelent. Legyen ez pl. az állami. Ekkor a betegbiztosítási tagságról és szociális igazolványról (ún. Sozialversicherungsausweis) szóló igazolást kiküldik, amit bemutatok a munkáltatónak.
  • - ezek után kitöltöm az E 104 nyomtatványt és megküldöm az illetékes Megyei Egészségbiztosítási Pénztárnak. Ezzel bejelentem, hogy egy másik országban biztosított vagyok. Erről a dokuról van szó: „Bejelentő lap és tájékoztató a külföldön biztosítással rendelkező személyek számára.” www.oep.hu –ról letölthető
  • - Aztán az APEH (NAV) felé lemondom a járulékfizetésemet, a 11T1011-es formanyomtatványon.
  • - Eddig a pontig a havi TB járulékot Magyarországra fizettem.

És innentől a német TB rendszer alá tartozom.

Ha nem találok munkát 3 hónapon belül, akkor a tartózkodási igazolás igénylésekor a Rathausban ( ahol korábban a lakcímkártyát kaptam) megkövetelheti, hogy kössek német biztosítást, ilyenkor az EU kártya már nem lenne elég.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Maya, balu132, Ledzsike, zsancika81, bnemonika, globetrotter, szabokatalin és 11 további személytől kapott köszönetet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5094 Írta: Szamoca
Szamoca válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia!

Én annyit tennék hozzá, hogy én annyit tettem még, mivel nem tudom, hogy letelepedünk-e (nyilván ez idővel kiderül), hogy egyelőre Magyarországon a helyi okmányirodában bejelentettem, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodom. Kb 5 perces művelet, adnak formanyomtatványt és megmarad a lakcímkártya és a személyi igazolvány a hazai ügyintézéshez.
Továbbá elintéztem az EU-s házassági anyakönyvi kivonatot (ingyenes), bár az EU-s születési anyakönyvi kivonatot nem. Nem is tudom kérik-e azt egyáltalán, vagy kellhet-e valamihez...? :unsure:

(Körülményeink: a férjemmel megyünk ki kb 2 hét múlva és már van fix munkánk. :) )
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsancika81, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5095 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

én két ponton szeretnék javÍtani, ha szabad:)

Lohnsteuerkarte-t január elsejétől már a Finanzamtnál kell igényelni.Tehát a helyi rathaus többé már nem illetékes ez ügyben!
Akinek van 2010-es lohnsteuerkartéja, annak érvényes 2011-re. Ak most első igénylő, annak kállÍtanak egy "lohnsteuerbescheinigungot", ami tulképp a régi lohnsteuerkarte megfelelője.
Ugyanis 2012-től megszűnik a lohnsteuerkarte, mint papÍrforma, helyette elektronikus lesz.

A másik, hogy az E104-es nyomtatványt csak akkor álÍtják ki, ha jobb lábbal keltek. Nálam bal lábbal tették, de számÍtottam rá, ugyanis a Magyar oep-nél az ügyintéző előre felhÍvta rá figyelmem, hogy nem egyszerű kikérni tőlük. Abban az esetben, ha nem sikerül, létezik egy Magyar formulár (persze Magyarországon), amin keresztül az otthoni biztosÍtás lemondható.

A többi szerintem stimmel:)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsancika81, Perszike, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5103 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok !

Sokak nevében köszönöm az összeállítást, úgy gondolom, hogy ez nagyon hasznos volt !!!
Maradt esetleg ki belőle valami ? :))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!