Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5991 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia vinoblis!

1. Lakcím bejelentés: kisebb városokban a hivatalos szerv az Önkormányzat "Gemeinde" ,"Einwohnermeldeamt",nagyobbakban KVR-Kreisverwaltungsreferat.
Ott ezt keresd: "Bürgerbüro" : itt intézik a lakcímbejelentést, személyi, útlevél kérelmet, szül.akvi. kiv., vagyis minden személyes ügyet.
Ami neked kell: "An- und Abmeldung" , a személyit vagy útlevelet fogják kérni, más nem kell hozzá. OTt egyből ki is nyomtatják neked a lakcímbejelentőt: "Meldebescheinigung".

Magyarországon elvileg az Önkormányzathoz kell menni, a lakcímbejelntésnél kitöltesz egy papírt, hgoy határozott vagy határozatlan időre külföldre távozol ,és leírod nekik a címet. Ennyi.

2. Entsendung. Elvileg mindenképpen kell valami írásos megállapodás. ill. szerződés. Mivel kiküldetésben leszel, az otthoni szerződés nem biztos,de valószínűleg nem lesz érvényes erre az időre. A fontosabb adatokkal,kiküldetés kezdete, vége, felmondási idő, munkaköri leírás,fizetés stb. Itt kapod -e euróban a fizetést egy bankszámlára v. kézbe,vagy a saját kiküldő vállalat fizeti neked stb., az órabér esetleg a napi/heti munkaidő óraszáma is eltérhet a magyarországitól. Anya és leányvállalat között, lehet, hogy csak egymás között kötnek egy általános szerződést, hogy x ember 2 évig kiküldetésben lesz, és névre szólókat veled és többi munkavállalóval egyenként kötik meg. A legegyszerűbb, ha a munkáltatódtól megkérdezed.
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5993 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia Vinoblis!
én is új vagyok még itt, de talán ebben tudok segíteni: épp ma voltam a helyi Okmányirodában (itthon) megérdeklődni, hogy is megy ez az ideiglenesen külföldön tartózkodás. Kb. 10 perc alatt elintézték, egy papírt kell csak kitölteni, beírni, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodsz - tőlem kérték az országot, de semmi közelebbit, pl. várost, címet, stb. nem - lepecsételik, olyan mint egy csekk, a keskenyebb felét letépik, az a tiéd, és kész. Csak arra vigyázz, hogy mindenképpen az 'ideiglenesen külföldön tartózkodik' kockát ikszeld be, különben elveszik a személyidet, lakcímkártyádat, és elesel mindenféle itthoni ügyintézés jogától. Persze gondolom ahhoz, hogy valaki véglegesen kijelentkezzen az országból, nem elég csak így bemondásra bemenni, biztos kérnek más papírokat is, de ki tudja...
Szóval ennyivel is közelebb vagyok a kiutazáshoz, a héten még megyek eu-s tb kártyát intézni, hát attól már előre a hideg ráz..... Majd beszámolok róla, hogy mennyire volt macerás:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vinoblis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5994 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia!

Az Eu-s tb-kártyát is pillanatok alatt el tudod intézni. Anno nekem 5 perc volt. Csak arra vigyázz, hogy azt csak sürgősségi esetben tudod felhasználni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5995 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia,

találtam egy nagyon jó oldalt, rendkívül sok hasznos információt találsz rajta.
http://www.erstewohnung24.de
A te esetedben: a neked bérelt lakásba úgy tudod bejelenteni magad, ha a polgármesteri hivatalban(Bürgerbüro) a bérleti szerződést, és a személyi igazolványaitokat, vagy az útleveleiteket bemutatjátok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vinoblis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Optimist
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5996 Írta: Optimist
Optimist válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Úgy vettem ki a soraidból, hogy nem a ti nevetekre lesz bérelve a lakás... A cég ugyanis így nem tudná elszámolni költségként. Így egy picit nehezebb lesz, mert ha nem a te neved áll a bérleti szerződésen, akkor nem fognak neked semmit kiadni, főleg ittenilakcímigazolást. Beszélj szerintem a munkáltatóddal, hogy fel tudná e valahogy tünteni a neveteket a szerződésen és akkor tuti, hogy akadálymentes lesz minden. Más: Tegnap felhívtak a munkaügyi központból, de pont a polgihivatalban voltam, visszahívtam őket, persze autómata. A munkaügyi központ kb 3 percre volt tőlem, gondoltam személyesen... Maximálisan kedves hölgy leláttamozta, hogy ez a Cottbusi irodájuk száma. Ok, mondom akkor itt vagyok, és milyen ügyben kerestek. Mosolyogva kezetrázott és jó munkakeresést kívánt, majd elköszönt! Tényleg ennyi lenne a dolga? Ezért gondolom nem hívnak fel! Lerázást érzek a dolgok mögött... volt valaki már a munkaügyi központba?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6001 Írta: manuciao
manuciao válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok!

Ha valaki most költözik ki, akkor helytálló a topic első hozzászólása szerinti eljárás?

Valamint lenne egy olyan kérdésem, hogy én kezdetben nagynénémnél laknék, így nem lesz lakásbérleti szerződésem, ebben az esetben, hogyan kaphatok lakcímkártyát?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!