Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5670 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia,

Talan a banknal azt is erdemes megnezni, hogy hol es milyen költseggel lehet penzt felvenni. Az en bankomnal csak agy helyen lehet a varosban ingyenesen penzt felvenni, nem nagyon kenyelmes. Es hogy hogyan tudsz bele penzt befizetni, es hol, vagy csak utalasal mehet-e.

szia: Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5894 Írta: bugyi
bugyi válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Hello

Szeretnék segítséget kérni. Találtam már munkát egy munkaközvetítő cégen keresztül.
Csak nem tudom a pontos eljárást ilyenkor mert szüksége lesz a következő dokumentumokra: Personalausweis, Sozialversicherungsausweis, Krankenkassenkarte, Bankkarte.

Segítséget szeretnék kérni hogy a Sozialversicherungsausweis és a Krankenkassenkarte-t hol és hogy tudom kiváltani.
A lakásbejelentővel már tisztában vagyok. :)

Előre is köszönöm a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Optimist
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5924 Írta: Optimist
Optimist válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok ismént! hali Fecó

Szóval hazamentem egy hetet, és mire visszaértem az adóhivatal postázott egy levelet benne egy számmal... megkérdeztem itt egy félig hozzáértőt és azt mondta, hogy ez az én adószámom:)... Elég meglepő lenne, mivel fecó azt írtad, még ha 5 perc is, de igényelni kell... lehet nekem kiküldték? 11 szám vastagon bekeretezve 2 3 3 3 felosztásban :)) És az van egyenlőre fölé írva, hogy : Persönliche Identifikationsnummer. Ez lehet adószám?
Köszi mindenkinek előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5930 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Ezzel a lappal elvileg elkell menni a Finanzamt-hoz, ahova tartozol. Itt kell igényelni a Steuer ID-t. Mi is kaptunk egy ugyanilyen 11 számot tartalmazó lapot és nem tudjuk, hogy hova kell vele menni pontosan.
Ezért kérem, hogy aki tudja, hogy pontosan mi a teendő, legyen szíves írja le. Előre is köszönjük. :)

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5931 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Hello Optimist!Igen jol mondta a félig hozzáértö ismerösöd,ez az adoszámod!Csak azért vagyok benne biztos mert nekem echte német könyvelöm van aki egy szot sem tud magyarul és ö mondta ,hogy nyugi ez az én német adoszámom és 7éve azota is müködik semmi gond vele!Másik dolog az 5perces téma ,valamit félre értettél vagy olvastál,én a "Beschheinigung für den Lohnsteuerabzug"-rol irtam amit a helyileg illetékes Finanzamtnál tudsz kikérni(ez tartalmazza a te adokategoriádat)és ezt kell rögtön leadni a cégnél ahol dolgozol!Mert ha nem akkor a legrosszabb kategoriaba tesznek és ez nagyon szar adozás szempontjábol!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #5940 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Csak egy szótár kell hozzá, ha nem beszéled a nyelvet, a többieknek meg egyértelmű:
Persönliche Identifikationsnummer: "Személyi azonosítószám szám"
identifizieren: azonosítani
Person: személy
Steuernummer: "Adószám"
A többihez nem tudok hozzászólni, azt nem lehet manipulálni, melyik adókategóriába osztanak be.
Egyedülálló a Steuerklasse 1-et kapja meg. Ha tetszik, ha nem..
Csak az évenkénti adóbevallásnál lehet okos lenni, és visszaigényelni amit lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!