Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Több
12 éve 9 hónapja #5115 Írta: Himmelsjager
Himmelsjager válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Köszi a javításokat! Tényleg Finanzamtnál kell a Lohnsteuerkartét kérni. Régi volt a forrásom.

Az E 104-est tudtommal nekem kell kiállítani, van is neten formanyomtatvány. Adataim és német biztosítóm adatait beleirni, és úgy megküldeni Mo-ra.

Én egyelőre állást megyek keresni. Ha sikerül, akkor kint letelepedni. Ilyen esetben szerintem még felesleges a helyi magyar Okmányirodánál akármit bejelentenem, viszont ha letelepedek kint, akkor gondolom a helyi OI-nál be kell jelentenem, hogy az állandó lakcímem az új hazában van igaz?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Krajcar

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5127 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia Szamoca,

En nem is tudtam, hogy van eu-s születesi, hazassagi anyakönyvi kivonat, kösz az infot.
Hol kell intezni, es milyen nyelven allitjak ki?
A gyerekek születesi anyakönyvi kivonata a csaladi potlekhoz kellhet, ha van gyereketek.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #5129 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok!
Szamócának igaza van. Tényleg az Okmány Irodában kell bejelenteni, hogy elhagytátok az országot. Azt nem kérdezik, hova mentek. Furcsa módon nem érdekli őket, hova költöztök..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5144 Írta: Szamoca
Szamoca válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok!

Az okmányirodai bejelentés ("ideiglenes külföldön tartózkodás bejelentése") azért lehet fontos, mert ha bármilyen hivatalos irat érkezik (pl. bírósági idézés, NAV felszólítás, egyéb hasonló jellegű dolog), akkor nem vagyok büntethető, mivel azért nem vettem át, mert hivatalosan nem vagyok Mo-n. Egy sima bejelentő lap, csak a személyi és lakcímadatokat kell kitölteni, 1 átvételi elismervény marad nálam, amellyel, ha visszajövök és maradok ismét be kell jelentkezni.
Így megmaradt a személyi és a lakcímkártya. Senki nem kérdezte, hogy miért és hová megyek. B)

Ugyanezen formanyomtatvánnyal lehet bejelenteni a külföldi letelepedést is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10, Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5277 Írta: Himmelsjager
Himmelsjager válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Melyik banknál a legkedvezőbb Girokontót nyitni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #5281 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Ha Baden-Württemberg tartomänyban laksz, akkor nyiss a BBBank-näl szämlät(minden ingyen van:penzkivetel, stb).

Jo meg a Sparkasse(sokhelyen van automatajuk, az utaläs ha joltudom gyorsabban zajlik egyik bankbol a mäsikba, es az orszäg egesz területen ottvannak a fiokhälozatukkal.)

Ha exluzivabbra vägysz, mert van mit räraknod a szämlädra, akkor Deutsche Bank. Mindenhol ottvannak, de rengetegbe kerül a szämlavezetes, ha az egyenleged postäzzäk ki neked levelben,az majdnem 1€ darabja, azon felül ha dombornyomäsos kärtyät is igenyelsz a netes väsärläsokhoz, akkor az 3 havonta
15-30€környeken mozog.
A Postabankrol nem tudok nyilatkozni, mert meg nem volt näluk szämläm.., de biztos jo, es majdnem minden települesen megtalälod öket a postän.

A Deutsche Bankrol meg csak azt tudom mondani, hogy a nev kötelez. Minöseg es megbizhatosäg jellemzi öket.

Gruß Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Himmelsjager, tzsv, HelgaL

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!