Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

  • Optimist
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6004 Írta: Optimist
Optimist válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia manuciao

Nagyon egyszerű. Legalábbis nekem az volt, mert ugyan ebben a cipőben járok. bementem nagybátyámmal és ő ott azt mondta, hogy mostantól nálam lakik és legalizálni szeretném. Megkérdezik majd tőle, hogy a lakószövetségnél bejelentette-e, illetve majd tőledd többek között azt is, hogy milyen vallású vagy. Valós helyzettől függetlenül nyugodtan mond csak hogy ateista, mert ha pl katolikus, vagy hasonló választ adsz, akkor a fizetésedből kérdés nélkül le fogják majd vonni a vatikánnak küldött "felajánlásod"-at. egyébként később ezt ki lehet majd valahogy nullázni, de már utánajárással jár!!! Jobb ha ott, akkor nem hiszel senkibe! Halottam már olyat hogy több mint 60 ercsit csipkedtek le minden hónapba... Kb ennyi elöljáróban. Ha van még kérdés Írj! Itt azt láttam, hogy rettentően kedves emberek tanyáznak, és ahogy észreveszem ez ragájos is :)). Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6161 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Elveszik a személyit, lakcímkártyát? Könyörgöm nem az állampolgárságomról mondtam le, hanem a tartózkodási helyemet változtattam meg !!! Attól még magyar áp. maradtam, az ezzel járó összes kötelezettséggel és joggal !!! Sztem...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6163 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Nem vesznek el semmit,honnan vetted ezt?Ráadásul nem is kértek tölem csak egy személyit vagy utlevelet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #6165 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia, nem veszik el a személyidet és a lakcímkártyádat hogyha Magyarországon bejelented az ország elhagyását.
Ki mondta azt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6167 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok!
Nekem nincs útlevelem csak személyim, avval is tudok németben munkát vállalni vagy útlevelet is csináltassak. Mik a tapasztalatok? Elegendő kinn a személyi?
Üdv Tizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6169 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia Tizy!
Elegendő a személyi (akár kártyás akár régi fajta - bár erről megoszlanak a vélemények). A kártyás személyit mindenhol el kell, hogy fogadják az EU-n belül, hivatalos okmánynak minősül. Útlevél csak akkor kell, ha mondjuk Németországba költözésed után szeretnél olyan országba utazni onnan ami nem az EU tagállama. Kint nagyon macerás útlevelet csináltatni, valószínű, hogy haza kéne jönnöd miatta és sürgősséggel (dupla felár) itt elintézni. Szóval ha utazgatást tervezel kintről akkor csináltass még itthon útlevelet, ha nincsenek ilyen terveid, akkor csak a kiköltözés miatt elég a személyi is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!