Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Több
12 éve 6 hónapja #9489 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Kedves Decotext!

Köszönöm szépen a válaszodat, segített, de amikor te válaszolsz nekem, mindig úgy érzem, hogy lenézel. Örülnék, ha erre kicsit odafigyelnél. Bár még 30 éve nem éltem....de azért nem kell lenézni a kérdéseim miatt. Maximum ha nem tetszik, akkor ne válaszolj.

Szülni Magyarországon szeretnék, a csecsemő tanácsadásra voltam kíváncsi, hogy létezik-e, kötelező-e. Ha valaki pontosabban tud erről infót, légyszi ossza meg velem.

hivatalosan kiköltözni.
Itt én arra gondoltam, hogy elég-e Németo-ban a párom bérelt lakásába bejelentkeznünk? Szükség van valamilyen más tartózkodási engedélyre? (bár nem hiszem, de jobb a biztosra menni) Kell-e a születési anyakönyvi kivonaton kívül más igazolást vinnem a kisbabáról? Akár valamilyen orvosi igazolás, ha ott is van védőnői szolgálat, akkor tőlük igazolás, ilyesmi.
Persze lehet, hogy semmi hivatalos irat nem kell hozzá, nem tudom, ezért kérdezek a fórumon.
De ha így van, más papír nem kell hozzá, akkor köszönöm, elég annyit leírni a válaszban, hogy csak jelentkezzek be a lakcímre!

Az apával nincs gond :) hozzá fogok kimenni. A cél, hogy együtt legyen a család, nem a német államot akarom lehúzkodni, ahogy már írtam is máshol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #9490 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

zitafi írta: Köszönöm szépen a válaszodat, segített, de amikor te válaszolsz nekem, mindig úgy érzem, hogy lenézel. Örülnék, ha erre kicsit odafigyelnél. Bár még 30 éve nem éltem....de azért nem kell lenézni a kérdéseim miatt. Maximum ha nem tetszik, akkor ne válaszolj.Szülni Magyarországon szeretnék, a csecsemő tanácsadásra voltam kíváncsi, hogy létezik-e, kötelező-e. Ha valaki pontosabban tud erről infót, légyszi ossza meg velem. hivatalosan kiköltözni. Itt én arra gondoltam, hogy elég-e Németo-ban a párom bérelt lakásába bejelentkeznünk? Szükség van valamilyen más tartózkodási engedélyre? (bár nem hiszem, de jobb a biztosra menni) Kell-e a születési anyakönyvi kivonaton kívül más igazolást vinnem a kisbabáról? Akár valamilyen orvosi igazolás, ha ott is van védőnői szolgálat, akkor tőlük igazolás, ilyesmi.Persze lehet, hogy semmi hivatalos irat nem kell hozzá, nem tudom, ezért kérdezek a fórumon.De ha így van, más papír nem kell hozzá, akkor köszönöm, elég annyit leírni a válaszban, hogy csak jelentkezzek be a lakcímre!Az apával nincs gond :) hozzá fogok kimenni. A cél, hogy együtt legyen a család, nem a német államot akarom lehúzkodni, ahogy már írtam is máshol.

Hát egy jó nagy BOCS! Soha senkit nem nézek le. Az előfordul, hogy valakit megmosolygok a naivitása miatt, de talán egy kcsit érzékeny vagy, mint sokan otthon, a nagy büszkeségtől vezetve! Tehát: BOCS! Én mindeg nagyon radikálisan és szépítgetés nélkül irok, de ugyan igy is beszélgetek vagy vitázom élőben is. Kicsit szokatlan sokaknak, de viszont nagyon egyenes és őszinte vagyok!! Lehet hogy egy kicsit tárgyilagos ez neked, de talán majd megszokod!!
Nem elég ha a "párod" bejelentkezik! Házasoknak is kell lennetek! Itt akkor a férkjed (!) a gyerek után kap csp-ot (I"Kindergeld") 185€-t és a 3-as adócsoportba kerül ha az ittléteteket jelzi! Más nem jár, mert Te nem dolgozol! S itt nem is dolgozol.

Megjegyzés: Mo.-on az anyák és a gyerekes gyaládok, szociálisan sokkal
jobban el vannak látva. Ezt a német állam nem engedheti meg magának!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9611 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Hát úgy éreztem! Az őszinteséget szeretem, büszke nem vagyok. De veszekedni egy internetes fórumon nem fogok. Egyébként is szóban és írásban is másképp hangzanak a dolgok. Lehet, hogy másképp gondoltad, de a vonatozásos írásod nálam betette a kaput.

Igen, eleve mi is bejelentkezünk majd Németországba. Ez a terv. +utána ezt jelezzük, igényeljük a családi pótlékot. Nem is szeretnék semmi támogatást kérni az államtól, ilyet nem írtam az előző hozzászólásomban! A családi pótlékot pedig az apa fogja kapni, mert ő dolgozik kint. De ez nem volt már számomra kérdés, ezt tisztáztuk már pár napja a fórumon.

A szociális juttatások különbözőségéhez még hozzátenném, hogy Magyarországon 1 gyerekre 12.200,- Ft a CSP. A 3 év GYES mondjuk szerintem is túlzás.
A fizetésekről pedig: párom szakmunkásként dolgozik kint, én itthon diplomásként. Az ő fizetése 5x több az enyémnél.
Persze lehetne vitázni az élelmiszerárakról, rezsi költségekről, sok mindenről. Abba sem lehetne hagyni, mégis úgy döntöttünk, hogy kint élünk majd egy darabig, megpróbáljuk.
Olvasgatva a fórumot, pár hozzászóláson látszik, hogy le akarják beszélni a már kint élő magyarok az embert, sok hozzászóláson pedig buzdítanak, hogy vágjunk bele. Ez nagyon érdekes számomra.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9621 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

zitafi írta: Olvasgatva a fórumot, pár hozzászóláson látszik, hogy le akarják beszélni a már kint élő magyarok az embert, sok hozzászóláson pedig buzdítanak, hogy vágjunk bele. Ez nagyon érdekes számomra.

Kedves Zitafi!
Ezt emlitettem már Gergőnek is! Az az érzésem, hogy sokan azt hiszik, hogy mi (itt kintélők) le akarunk beszélni benneteket! Nos, ebben csak annyi az igaz, hogy 90%-ban olyan naivitással fognak bele (nyelv és szakma nélkül) hogy ez eleve, kudarcot hoz, hacsak valakinek alóban nincs egy olyan rokona vagy kapcsolata aki hosszan tud segíteni!! Mégegyszer: a kerseteket nem válthatod át egy az egybe (abszolultértékben) Úgy tehát ahogy irtad, hogy 5x több a fizuja, mint neked, az egy hibás számolás, mert nekem pl 180 ezer Ft a lakbérem > ha a 600€-t átszámolom! Rezsi nélkül! A vásárlóértékét és az árakat nagyon is figyelembe kell venni!

Egyébként az tény, hogy a BRD-ben az átlagos életszinvonal magasabb mint otthon, na de ez nem összahsonlitási alap. Ez itt egy erős ipari ország, Mo. meg, mi is? Megroggyant argár? Szóval ez igy nem stimmel sehogy sem! S még egyet hogy lásd, miről beszélek. Amikor a lnyom egyetemre járt akkor a havi bérlete 167€ volt. És ez a diákbérlet volt. Az egyetemi dijja félévenként 800€ volt Brauschweigben mint szociológán tanulónak. (Még nem evett) Az egyetemi szállón egy szoba (másodmagával) 160€/hó volt. Könyvek, laptop s ami plusz még kellett az egyetemhez erre jön rá. S még nem evett!....
Lezárva: induljatok el, s gyertek ki! Senki nem beszél le senkit erről, de pl van egy törvény, ami komondja, hogy külföldit, a "munkaerő kölcsönző" (Pl. Manpower) nem alkalmazhat, mert ezek javarészt képzetlen, vagy kevésbbé képzett munkaerők amiből itt a BRD-ben is van vagy 2 millió munka nélkül!
Gépészmérnök vagy IT (programmozó, rendszergazda, stb) azonnal kaphat állást sőt, válogathat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9642 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szio Zitafi

Tudod, én mindig pozitivan gondolkodom, és buzditok mindenkit jőjjőn ki, :blush:
De DE sajnos sokan ugy vágnak bele,hogy nem gondolkoznak csak jőnnek, és ezért jo ,talán itt akik "lebeszélik" őket.
Egy példa:
2,5 éve lassan kint élek és el kell mondjam mindenben pozitiv a véleményem, de eddig nagyon kévés magyarral találkoztam itt a kisfaluban, most egyre tőbbel :blush:
Jőtt két hete egy család , apa a mellettünk lévő kamion parkoloban kamion sőfőr lett, a lánya a konyhán dolgozik, a lány párját nyeltudás nélkül felvették a parkoloban mindenesnek 800 euroért
és mondjam már morog már kőzőlte a főnőkével ez kevés, ő 1600 eurot akar :sick: :sick: :sick: :sick:
Na szoval mivel a párom német és ugye itt lakik 30 éve itt mindenki mindenkit ismer, természetesen ezt elmesélték a páromnak és azt is, hogy a főnők mondta hogy repülni fog a fiu nem hogy felemelje a fizetését :sick:
Itt még a németek sem keresenk ennyit.
A mama pedig nem tud elhelyezkedni mert csak angolul tud.Még takaritani sem :sick:
Ezért talán előbb megkellene gondolni, a kőltőzést, főleg egy családnak :sick: és itt a forumon persze vannak akik , tényekkel felvilágositanak, hogy észhez térjen az ilyen ember. Aki ilyen feltételeket szab, egy vadidegen országban, aztán mikor meg repül szapulja a németeket.
Át kell gondolni,a kijővetelt nagyon és nyelv az első, ÉS Belevágni ha minden megvan hozzá ,aztán lassan a tőbbi.
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9648 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

de pl van egy törvény, ami komondja, hogy külföldit, a "munkaerő kölcsönző" (Pl. Manpower) nem alkalmazhat, mert ezek javarészt képzetlen, vagy kevésbbé képzett munkaerők amiből itt a BRD-ben is van vagy 2 millió munka nélkül!

Hát ez eléggé érdekes. Én pontosan ilyen cégnél dolgozom, már negyedik hónapja. Teljesen legálisan szerződéssel, adót fizetek Be vagyok jelentkezve, van Krenkenversi... Stb. Több emberrel együtt dolgoztam, akik más ilyen cégnél dolgoztak, lengyelek stb.
Ezt nagyon rosszul tudod. De olyan törvény viszont VAN, hogy nem különböztethetik meg (elvben) a teljes jogú EU polgárokat a németektől. A nem teljes jogúakat nem lehet alkalmazni
A következő felhasználók mondtak köszönetet: rombi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!